Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klavir, dospeli zacatecnici
JIKE
[http://www.volny.cz/spyderco/piano.jpg]


Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňováníPokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VICA --- 11:12:09 25.4.2014
Hoi,

Po x letech nehraní, se tomu již od prosince více věnuji a pokrok jsou jakž takž, nicméně bez not nejsem v podstatě schopen nic zahrát - učíte se hodně věcí na zpaměť - máto to nějaký větší přínos, nebo jedete jenom z not ?

Chtěl bych si jen tak sednout a umět si zahrát z hlavy vícero skladeb, které by navíc postupně mohli přejít do jemné improvizace.

Improvizace je v podstatě to co bych chtěl - nějaká zkušenosti, postupy - jak se zaměřit na tuto cestu ?

Díky,
LAYDEE --- 7:42:30 25.4.2014
nabízím CASIO PCS-50s. (Praha 10) Pro více info piště do pošty prosím. Díky
NIMUI --- 21:00:31 24.4.2014
JAKOUB: Na letišti, v kavárnách.... bývají klavíry volně... Nebo najít kamaráda, kterému nevadí začínající klavíristi na návštěvě - ono hrát veřejně úplně od první "lekce" moc nejde. Podle netu se dá učit, ale bude to mít mizernou kvalitu, bez korekce člověkem to bude... no, hodně amatérské, ale když je vůle, proč ne. Na klávesy, o oktávu menší rozsah než klavír a bez "kladívkové" mechaniky stačí i 7-8 tisíc, což by pro člověka s ambicemi cvičit bez školy a nástroje mělo stačit (víc, co píšu, učím mamku od dvou kluků a má takový nástroj, na písničky a líbivé skladby to stačí).

A nebo si lze najít učitele s klavírem a nabídnout mu protislužbu (ty mě budeš dávat lekce, já ti uklidím, vybílím, naučím anglicky, vařit, stavět barák...).
JUNGLER --- 15:34:39 24.4.2014
JAKOUB: no tak to jsi v pasti. Jediná rada, kterou pro tebe mám (myslím, že nikdo nic lepšího ani vymyslet nemůže) je najít si brigádu ve který si na to piano vydeláš :) bez toho no way. Třeba na nějakou použitelnou Yamahu ti bude stačit 15000.
JAKOUB --- 13:36:35 24.4.2014
rada pro začátečníka?nemám na školu, ani na klavír....učit se z netu? kde hrát...??díky:)
JIKE --- 21:47:22 8.4.2014
a trocha improvizace . sry za kvalitu. neseděl jsem u toho tak pil roku pred nahranim :-(
jsem fakt vostuda


Improvizace_1 Zámek Roztoky u Prahy
http://www.youtube.com/watch?v=fC73yRmacR8
ROBIN_SNNS --- 21:21:52 8.4.2014
NIMUI: Byl by nějaký odkaz na tu klavírní školičku, nebo aspoň autor(ři) podle kterých by se dala vyhledat?
NIMUI --- 20:59:50 27.3.2014
ROBIN_SNNS: Pokud bych musela vybrat jen jednu, tak Evropskou klavírní školu (Fritz Emonts), ideálně doplnit metodikou z Klavírní školičky (levá stránka je pro učitele a rodiče a podle mne je to nejlépe v učebnici vysvětlený začátek klavírní techniky v našich končinách) a Novou klavírní školou (pokus o nápravu BGSky, povést se mohl víc, ale i tak je to poměrně šikovná příručka). Všechno se to podle mne dá sehnat i v knihovnách a okopírovat. Teď si nejsem jistá, ale Emontsovy noty mívají i vydání s CD, což bývá ((hlavně) pro starší žáky fajn.
ROBIN_SNNS --- 14:41:31 27.3.2014
NIMUI: zároveň oba odtahy nehraju, cvičení 15 je pro odtah pravé ruky (prostředník, E2), cvičení 17 pro odtah levé ruky (palec, G1)
Kterou učebnici by jsi mi teda doporučila? Tu diskuzi jsem asi minula.