Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klavir, dospeli zacatecnici
JIKE
[http://www.volny.cz/spyderco/piano.jpg]


Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňováníPokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JAKOUB --- 13:36:35 24.4.2014
rada pro začátečníka?nemám na školu, ani na klavír....učit se z netu? kde hrát...??díky:)
JIKE --- 21:47:22 8.4.2014
a trocha improvizace . sry za kvalitu. neseděl jsem u toho tak pil roku pred nahranim :-(
jsem fakt vostuda


Improvizace_1 Zámek Roztoky u Prahy
http://www.youtube.com/watch?v=fC73yRmacR8
ROBIN_SNNS --- 21:21:52 8.4.2014
NIMUI: Byl by nějaký odkaz na tu klavírní školičku, nebo aspoň autor(ři) podle kterých by se dala vyhledat?
NIMUI --- 20:59:50 27.3.2014
ROBIN_SNNS: Pokud bych musela vybrat jen jednu, tak Evropskou klavírní školu (Fritz Emonts), ideálně doplnit metodikou z Klavírní školičky (levá stránka je pro učitele a rodiče a podle mne je to nejlépe v učebnici vysvětlený začátek klavírní techniky v našich končinách) a Novou klavírní školou (pokus o nápravu BGSky, povést se mohl víc, ale i tak je to poměrně šikovná příručka). Všechno se to podle mne dá sehnat i v knihovnách a okopírovat. Teď si nejsem jistá, ale Emontsovy noty mívají i vydání s CD, což bývá ((hlavně) pro starší žáky fajn.
ROBIN_SNNS --- 14:41:31 27.3.2014
NIMUI: zároveň oba odtahy nehraju, cvičení 15 je pro odtah pravé ruky (prostředník, E2), cvičení 17 pro odtah levé ruky (palec, G1)
Kterou učebnici by jsi mi teda doporučila? Tu diskuzi jsem asi minula.
LOITUMA --- 11:22:43 27.3.2014
Nedoporučil by mi někdo dobrého ladiče? Díky
NIMUI --- 9:58:43 27.3.2014
ROBIN_SNNS: Teď nerozumím - hraješ to do hromady, současně odtahy v obou rukách nebo jako z palce jedné ruky na prostředník druhé (to mi přijde jako totální blbost v případě odtahu)? Nemám tu školu při sobě. Palec je navíc na odtah naprosto nevhodný prst, zvlášť pro nácvik. Odtah vždycky tvoří dva tóny, většinou sousední. Málokdy se odtah rozdělí do dvou rukou (může se stát, ale u začátečníka fakt ne).

Jinak ten odtah lze trénovat i bez piana - prostě zkoušet rukou udělat takový ten ladný labutí pohyb (před tělem, ne v upažení). Dolu padá volná ruka, nahoru celou ruku vede zápěstí (prsty jsou zavěšené dolu).

Mimochodem, mezi námi, držení ruky a technika v téhle učebnice jsou dost zmrvené a dneska se velmi vehementně upouští od toho učit podle této učebnice (v diskusích to tady už proběhlo). Jde o zásadní nepochopení jedné velmi dobré techniky, kterou tahle učebnice fakt zkazila a spolu s tím ruce a zvuk několika generací.
ROBIN_SNNS --- 18:42:26 26.3.2014
NIMUI: Díky. No já se právě učím odtah palcem na levé ruce, a prostředníkem pravé. Mám si nacvičit cvičení 15 a 17 ze str. 19, klavírní školy pro začátečníky od týmu Böhmová, Grünfeldová, Sarauer. Jsem strašné dřevo - ten pohyb levou rukou zápěstím náhoru a dolů mi jde jen těžko koordinovat zároveň s druhou rukou.
LEFTY --- 11:32:04 26.3.2014
LEFTY:
JUNGLER:
špatně jsem se vyjádřil - myslel jsem nějakej asistenční výukovej program. Samozřejmě budu bouchat do kláves, ale něco jako "Sarauer pro ANdroid" s pokročilýma funkcema, jako třeba kontrola tempa atd.