Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klavir, dospeli zacatecnici
JIKE
[http://www.volny.cz/spyderco/piano.jpg]


Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňováníPokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NIMUI --- 20:59:50 27.3.2014
ROBIN_SNNS: Pokud bych musela vybrat jen jednu, tak Evropskou klavírní školu (Fritz Emonts), ideálně doplnit metodikou z Klavírní školičky (levá stránka je pro učitele a rodiče a podle mne je to nejlépe v učebnici vysvětlený začátek klavírní techniky v našich končinách) a Novou klavírní školou (pokus o nápravu BGSky, povést se mohl víc, ale i tak je to poměrně šikovná příručka). Všechno se to podle mne dá sehnat i v knihovnách a okopírovat. Teď si nejsem jistá, ale Emontsovy noty mívají i vydání s CD, což bývá ((hlavně) pro starší žáky fajn.
ROBIN_SNNS --- 14:41:31 27.3.2014
NIMUI: zároveň oba odtahy nehraju, cvičení 15 je pro odtah pravé ruky (prostředník, E2), cvičení 17 pro odtah levé ruky (palec, G1)
Kterou učebnici by jsi mi teda doporučila? Tu diskuzi jsem asi minula.
LOITUMA --- 11:22:43 27.3.2014
Nedoporučil by mi někdo dobrého ladiče? Díky
NIMUI --- 9:58:43 27.3.2014
ROBIN_SNNS: Teď nerozumím - hraješ to do hromady, současně odtahy v obou rukách nebo jako z palce jedné ruky na prostředník druhé (to mi přijde jako totální blbost v případě odtahu)? Nemám tu školu při sobě. Palec je navíc na odtah naprosto nevhodný prst, zvlášť pro nácvik. Odtah vždycky tvoří dva tóny, většinou sousední. Málokdy se odtah rozdělí do dvou rukou (může se stát, ale u začátečníka fakt ne).

Jinak ten odtah lze trénovat i bez piana - prostě zkoušet rukou udělat takový ten ladný labutí pohyb (před tělem, ne v upažení). Dolu padá volná ruka, nahoru celou ruku vede zápěstí (prsty jsou zavěšené dolu).

Mimochodem, mezi námi, držení ruky a technika v téhle učebnice jsou dost zmrvené a dneska se velmi vehementně upouští od toho učit podle této učebnice (v diskusích to tady už proběhlo). Jde o zásadní nepochopení jedné velmi dobré techniky, kterou tahle učebnice fakt zkazila a spolu s tím ruce a zvuk několika generací.
ROBIN_SNNS --- 18:42:26 26.3.2014
NIMUI: Díky. No já se právě učím odtah palcem na levé ruce, a prostředníkem pravé. Mám si nacvičit cvičení 15 a 17 ze str. 19, klavírní školy pro začátečníky od týmu Böhmová, Grünfeldová, Sarauer. Jsem strašné dřevo - ten pohyb levou rukou zápěstím náhoru a dolů mi jde jen těžko koordinovat zároveň s druhou rukou.
LEFTY --- 11:32:04 26.3.2014
LEFTY:
JUNGLER:
špatně jsem se vyjádřil - myslel jsem nějakej asistenční výukovej program. Samozřejmě budu bouchat do kláves, ale něco jako "Sarauer pro ANdroid" s pokročilýma funkcema, jako třeba kontrola tempa atd.
NIMUI --- 10:51:19 26.3.2014
ROBIN_SNNS: Nejprve zkoušet jen na 2. a 3. prst. Zvednout ruku nad klaviaturu, nechat ji spadnout do kláves náhodně na 2. (3) prst, vahou dolu (může klesnout zápěstí) a z 2. (3.) prstu "překulit" na 3. (2.) prst a ruku zdola vynést zase nahoru, bez síly (tlačení prstem) --> První tón je vahou těžký (silnější), druhý lehký (slabší, a o něco kratší). Nahoře by měla být paže volná, tedy zápěstí visí, pád řídí při nácviku víc gravitace než vědomé ovládání svalů. Jde o to, naučit se pocit v ruce. Odtah je jeden pohyb - "spadnout a vynést". Je dobré to nechápat jako dva samostatné pohyby, ale jeden, který z jednoho prstu (případně dvojhmatu) přejde do druhého.
JUNGLER --- 2:40:24 26.3.2014
LEFTY: otazka je co by ses chtel na tom tabletu naucit. Rozhodne se nenaucis hrat :) jediny co se muzes naucit je cist noty. V tomhle ohledu se mi osvedcila aplikace note trainer.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigboxlabs.notetrainer.lite
Kazdopadne jedina aplikace, ktera te ma sanci naucit hrat na piano je piano :) proste u toho sedet a drillovat. Pokud budes umet noty, tak ti to pujde lepe ;)
ROBIN_SNNS --- 23:19:32 25.3.2014
Nemáte někdo zkušenosti s tím jak natrénovat odtah? Začínám být zoufalá.
LEFTY --- 23:10:54 25.3.2014
nevíte někdo čistě náhodou, jestli není na klavír nějakej slušnej výukovej program pro android (tablet)?