Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klavir, dospeli zacatecnici
JIKE
[http://www.volny.cz/spyderco/piano.jpg]


Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňováníPokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LEFTY --- 11:32:04 26.3.2014
LEFTY:
JUNGLER:
špatně jsem se vyjádřil - myslel jsem nějakej asistenční výukovej program. Samozřejmě budu bouchat do kláves, ale něco jako "Sarauer pro ANdroid" s pokročilýma funkcema, jako třeba kontrola tempa atd.
NIMUI --- 10:51:19 26.3.2014
ROBIN_SNNS: Nejprve zkoušet jen na 2. a 3. prst. Zvednout ruku nad klaviaturu, nechat ji spadnout do kláves náhodně na 2. (3) prst, vahou dolu (může klesnout zápěstí) a z 2. (3.) prstu "překulit" na 3. (2.) prst a ruku zdola vynést zase nahoru, bez síly (tlačení prstem) --> První tón je vahou těžký (silnější), druhý lehký (slabší, a o něco kratší). Nahoře by měla být paže volná, tedy zápěstí visí, pád řídí při nácviku víc gravitace než vědomé ovládání svalů. Jde o to, naučit se pocit v ruce. Odtah je jeden pohyb - "spadnout a vynést". Je dobré to nechápat jako dva samostatné pohyby, ale jeden, který z jednoho prstu (případně dvojhmatu) přejde do druhého.
JUNGLER --- 2:40:24 26.3.2014
LEFTY: otazka je co by ses chtel na tom tabletu naucit. Rozhodne se nenaucis hrat :) jediny co se muzes naucit je cist noty. V tomhle ohledu se mi osvedcila aplikace note trainer.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigboxlabs.notetrainer.lite
Kazdopadne jedina aplikace, ktera te ma sanci naucit hrat na piano je piano :) proste u toho sedet a drillovat. Pokud budes umet noty, tak ti to pujde lepe ;)
ROBIN_SNNS --- 23:19:32 25.3.2014
Nemáte někdo zkušenosti s tím jak natrénovat odtah? Začínám být zoufalá.
LEFTY --- 23:10:54 25.3.2014
nevíte někdo čistě náhodou, jestli není na klavír nějakej slušnej výukovej program pro android (tablet)?
JIKE --- 10:54:26 27.2.2014
Ahoj,
tak abych nebyl jen vlastník klubiku, tak taky přispěji,

konečně jsem se po měsíci a něco zase k tomu dostal, a dokončil tuto 2minutovku na zakázku. Otázka jak se bude líbit. nehrál jsem měsíc a mám dřevěný ruce :-(

tak snad se bude líbit.

úSMĚVY
http://www.youtube.com/watch?v=j4EdCGRSzLc
RAVENIUZ --- 16:53:39 24.2.2014
MICKEY_MOUSE: podla mna nema...
MICKEY_MOUSE --- 8:54:51 22.2.2014
Zdravím, máte někdo praktické zkušenosti s tímto trojpedálem od YAMAHY? Budu pořizovat yamahácké digipiano, které se standardně dodává s jedním sustain pedálem. Přemýšlím, jestli má smysl pořizovat i tento trojpedál - mou důvěru trochu nabourává to umělohmotné provedení, ale jde mi hlavně o praktickou stránku věci - funkčnost a využití. Jsem klavírní začátečník někde mezi úrovní 0 a 1.
PAPRIKODLAK --- 11:41:54 20.2.2014
NIMUI: Spíš mi jde o ten dynamický rozsah. A jsou tam dobře vidět možnosti slušného stage piana.
Polyfonie znám, nejaké ty bachy jsem hrál. :)
NIMUI --- 10:59:38 20.2.2014
PAPRIKODLAK: Myslíš to, že dokáže zahrát jinak silně různými prsty? :-)))) To je základ klasické klavírní techniky. Např. jakoukoliv fugu bez tohohle nezahraješ. A nejen fugu. Romantická hudba je polyfonní a právě v ní je obvyklé, že se melodie stěhuje mezi hlasy = každou chvíli má hrát víc jiný prst. Klasicky děckám říkám, ať prostě chtějí slyšet tu melodii, že ten mozek potom pošle příkaz tomu správnému prstu... je to pravdivější, než když by se to drilovalo... ale chce to mít už relativně vyrovnanou techniku.