Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klavir, dospeli zacatecnici
JIKE
[http://www.volny.cz/spyderco/piano.jpg]


Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňováníPokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 0:44:59 22.12.2013
Ahoj, omlouvám se za offtopic, ale napadlo me zeptat se tu.
Shánm nefunkční křídlo, neměli by jste nejakej tip kde se poptat?
ROBIN_SNNS --- 23:40:31 20.12.2013
TAk jsem nakoupila. Vzhledem k tomu, že mi prodávající tvrdil, že DGX-650 není zrovna k dispozici s pedálnicí, a kryt na DGX-650 by byl jen koženkový a rovněž jej neměli skladem, tak jsem radši vzala ten Arius YDP 162 C SETO1 - bez sluchátek, dneska jsem ho sestavila, je pěkný hraje dobře, jen ta stolička má jiný odstín než na fotce, což hodlám reklamovat. Taky mě překvapilo, že za ty peníze, použili na nohy pianina jako materiál dřevotřísku a plast. Ještě musím sehnat kvalitní sluchátka.
Poradí mi prosím někdo nějaká?
RAVENIUZ --- 23:34:06 20.12.2013
MICKEY_MOUSE: tvrdost mechaniky je vzdy rovnaka (dana fyzicky konstrukciou klavesy, zavazia, senzorov). nastavit sa da len krivka dynamiky - ako bude na uhoz reagovat tonovy generator. vo vacsine pripadov by som vsak tovarenske nastavenie nemenil, hlavne nie pri zaciatocnikoch.
MICKEY_MOUSE --- 23:54:59 19.12.2013
PAPRIKODLAK: u elektrických klavírů je zcela běžné, že mají nastavitelnou tvrdost klaviatury. můžeš si tedy vybrat, jak ti to vyhovuje.
PAPRIKODLAK --- 22:44:13 19.12.2013
NIMUI: Našemu klavíru by nějaký klavírař rozhodně neuškodil. Nevím, kdy nějakého viděl naposledy, a jestli vůbec. A přežil už něco přes 75 let a troje stěhování.
PAPRIKODLAK --- 22:41:57 19.12.2013
NIMUI: Jo, moje učitelka říká, že kdo je zvyklý na tvrdý, ten je schopen pak hrát i na měkký. Právě proto bych si koupil to stage piano, ty mívají spíš tvrdší.
NIMUI --- 22:03:53 19.12.2013
PAPRIKODLAK: Tak to máte nějaký fakt hloupý model. Moje klavinova je hratelná a i to, co máme právě na převážení do míst, kde klavír není (třeba ty kostely), tak je slušně a děcka s tím problém nemají. V sále máme repasované křídlo (sice malé, ale alespoň to). Co se týká odporu kláves, schopný ladič případně doporučený technik to na "živém" klavíru umí upravit. Obecně je lepší mít doma na cvičení tvrdší nástroj a koncertovat na měkčím... takže naopak :-) No, ale jak říkám, to lze upravit.
RAVENIUZ --- 14:18:11 15.12.2013
ROBIN_SNNS: jednoznacne CLP.
PAPRIKODLAK --- 16:05:22 14.12.2013
MICKEY_MOUSE: Já bych si koupil http://kytary.cz/roland-rd-700-nx/HN114110/ nebo http://kytary.cz/nord-piano-2/HN129812/. Spíš ale toho Rolanda.
U elektrických pián si vždycky vzpomenu na zcénu, jak Blues Brothers nakupovali u Raye a ten jim demonstroval, že tom klavíru ještě nějaký ten život je.
Blues Brothers & Ray Charles - Shake a tailfeather (twist it) [HD] - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=KDFDLCd5IOg
MICKEY_MOUSE --- 15:51:14 14.12.2013
PAPRIKODLAK: Tvůj příspěvek mě inspiroval ještě k jednomu úhlu pohledu - pořídit si určitě nástroj, který máš rád. Pak pro tebe přestanou existovat problémy, které na tom tenhle nebo tamten vidí, pořád s něčím srovnávají apod. S nástrojem, který máš rád, se rád a automaticky sžiješ. S takovým, který rád nemáš, ne nesžiješ nikdy. A není to o nástroji jako takovém, ale o tvém vztahu k němu, který si jen ty sám definuješ. Když na něčem apriori začneš hledat chyby, už s tím pak těžko přestaneš a vždycky ti na tom bude něco vadit, nikdy se toho pocitu nezbavíš. Tohle je o celkovém způsobu vnímání života, lidí, věcí, všeho.
Takže podle mého názoru je jedním z nejdůležitějších parametrů pocit při koupi. Nenechat si jej zkazit druhými a jejich názory. Nepřerazit touhu a chuť hrát nesmyslným spekulováním. Yamaha jsou profíci a klavírů už dlouhé roky vyrábějí spousty. Baví je to. Tak bych se určitě nebál jakýkoli klavír od nich koupit s tím, že mi "nebude dost dobrý". To považuji za nesmyslné uvažování. Jde jen o to si vybrat takový, aby co nejlíp vyhovoval mému způsobu využití.