Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klavir, dospeli zacatecnici
JIKE
[http://www.volny.cz/spyderco/piano.jpg]


Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňováníPokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MICKEY_MOUSE --- 23:54:59 19.12.2013
PAPRIKODLAK: u elektrických klavírů je zcela běžné, že mají nastavitelnou tvrdost klaviatury. můžeš si tedy vybrat, jak ti to vyhovuje.
PAPRIKODLAK --- 22:44:13 19.12.2013
NIMUI: Našemu klavíru by nějaký klavírař rozhodně neuškodil. Nevím, kdy nějakého viděl naposledy, a jestli vůbec. A přežil už něco přes 75 let a troje stěhování.
PAPRIKODLAK --- 22:41:57 19.12.2013
NIMUI: Jo, moje učitelka říká, že kdo je zvyklý na tvrdý, ten je schopen pak hrát i na měkký. Právě proto bych si koupil to stage piano, ty mívají spíš tvrdší.
NIMUI --- 22:03:53 19.12.2013
PAPRIKODLAK: Tak to máte nějaký fakt hloupý model. Moje klavinova je hratelná a i to, co máme právě na převážení do míst, kde klavír není (třeba ty kostely), tak je slušně a děcka s tím problém nemají. V sále máme repasované křídlo (sice malé, ale alespoň to). Co se týká odporu kláves, schopný ladič případně doporučený technik to na "živém" klavíru umí upravit. Obecně je lepší mít doma na cvičení tvrdší nástroj a koncertovat na měkčím... takže naopak :-) No, ale jak říkám, to lze upravit.
RAVENIUZ --- 14:18:11 15.12.2013
ROBIN_SNNS: jednoznacne CLP.
PAPRIKODLAK --- 16:05:22 14.12.2013
MICKEY_MOUSE: Já bych si koupil http://kytary.cz/roland-rd-700-nx/HN114110/ nebo http://kytary.cz/nord-piano-2/HN129812/. Spíš ale toho Rolanda.
U elektrických pián si vždycky vzpomenu na zcénu, jak Blues Brothers nakupovali u Raye a ten jim demonstroval, že tom klavíru ještě nějaký ten život je.
Blues Brothers & Ray Charles - Shake a tailfeather (twist it) [HD] - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=KDFDLCd5IOg
MICKEY_MOUSE --- 15:51:14 14.12.2013
PAPRIKODLAK: Tvůj příspěvek mě inspiroval ještě k jednomu úhlu pohledu - pořídit si určitě nástroj, který máš rád. Pak pro tebe přestanou existovat problémy, které na tom tenhle nebo tamten vidí, pořád s něčím srovnávají apod. S nástrojem, který máš rád, se rád a automaticky sžiješ. S takovým, který rád nemáš, ne nesžiješ nikdy. A není to o nástroji jako takovém, ale o tvém vztahu k němu, který si jen ty sám definuješ. Když na něčem apriori začneš hledat chyby, už s tím pak těžko přestaneš a vždycky ti na tom bude něco vadit, nikdy se toho pocitu nezbavíš. Tohle je o celkovém způsobu vnímání života, lidí, věcí, všeho.
Takže podle mého názoru je jedním z nejdůležitějších parametrů pocit při koupi. Nenechat si jej zkazit druhými a jejich názory. Nepřerazit touhu a chuť hrát nesmyslným spekulováním. Yamaha jsou profíci a klavírů už dlouhé roky vyrábějí spousty. Baví je to. Tak bych se určitě nebál jakýkoli klavír od nich koupit s tím, že mi "nebude dost dobrý". To považuji za nesmyslné uvažování. Jde jen o to si vybrat takový, aby co nejlíp vyhovoval mému způsobu využití.
PAPRIKODLAK --- 13:14:17 14.12.2013
NIMUI: U nás v ZUŠce v místnosti, kde se koncertuje, máme Clavinovu. A to je tak blbý kus počítače, že to není možné. Hrát se na to pořádně nedá, klaviaturu to mizernou, klávesy po uvolnění okamžitě vystřelujou nahoru, a materiál kláves je taky dost odporný.

Každopádně, já mám docela problém s tím, že doma mám Förstera, který má klaviaturu krásně měkkou, kdežto v hudebce hraju myslím na Petrofa, kterého klávesy naopak kladou hrozný odpor, že pak mám hrozný problém už jen s dynamikou, natož abych měl krásný zvuk, nebo tak..
PAPRIKODLAK --- 13:03:46 14.12.2013
MICKEY_MOUSE: A taky je dobré zvážit kvalitu elektrického nástroje vůči akustickému v dané cenové kategorii.


ROBIN_SNNS: Jen bych podotknul, že není tak úplně pravda, že klasika neztrácí hodnotu.
Bydlíme v rodinném domku a máme ve sklepě krásného Förstera. Ale ze svých zkušenosti bych si nekoupil nic jiného, než stage piano a nedal ho jinam, než hned vedle počítače.
MEDVED007 --- 12:33:48 14.12.2013
MICKEY_MOUSE: moc se mi líbí tvůj praktický, pragmatický přístup ! škoda, že takových lidí je tak málo....