Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klavir, dospeli zacatecnici
JIKE
[http://www.volny.cz/spyderco/piano.jpg]


Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňováníPokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MICKEY_MOUSE --- 14:34:28 13.12.2013
Ještě doplním, že podobně se tu kdysi řešilo jestli klasické piano anebo elektrické. A klasicky to bylo fifty fifty. Klasika má svá pro a elektrika taky. Například já, přestože chápu výhody klasiky, nedám dopustit na elektriku už proto, že nebydlím na samotě u lesa, a díky sluchátkům můžu hrát kdykoli mám chuť a nemuset brát na nikoho ohled. A to je pro mě jedno z nejdůležitějších kritérií, protože si chci užívat a zároveň neobtěžovat.
MICKEY_MOUSE --- 14:30:49 13.12.2013
Ono taky určitě záleží na tom, jaké má ten, kdo se chce "naučit hrát" ambice včetně toho, kde a jak chce hrávat. Kde kdo může být spokojený, že se naučí číst noty a je pak příležitostně schopen přehrát koledy, písničky a podobné věci pro "domácí příležitosti, do hospody, na chalupu a tak". Takovej člověk pak ocení přenositelnost stage piana víc než o třídu promakanější klaviaturu (i na těch stage pianech je vyvážená, to není synťák). Ne každej chce být koncerťák. Čili já bych při výběru zvážil i tuhle, mnohými opovrhovanou a pro mnohé jiné podstatnou, věc.
MISERY --- 13:26:30 13.12.2013
P_M: Když už to přirovnáváš k autům, tak je to spíš jako mezi autem a motorkou. Sice se něco naučíš, ale je to prostě jiný.
??? --- 8:40:45 13.12.2013
Mírné OT, prosím - nemáte někdo zkušenost s firmou schopnou přestěhovat koncertní křídlo (Praha)? Je to v paneláku, kde mezitím přestavovali schodiště, tažke se k němu asi bude muset oknem. Google vyhodil spousty odkazů, zajímala by mě osobní zkušenost.
P_M --- 23:28:53 12.12.2013
ROBIN_SNNS: Já si myslím, že jakmile to má kladívkovou mechaniku, aspoň nějakou dynamiku a sustain pedál, že to pro začátečníka stačí... Mě tyhlety diskuse, co je a co není piano trochu připadaj, jako kdyby se někdo chtěl učit řídit auto a okolo do něj všichni hučeli, že v trabantu se opravdový auto nikdy řídit nenaučí... A tzv. "opravdový auto" je podle jednoho poslední model Audi, podle druhého formule 1 a podle třetího SUV. Samozřejmě, že je něco jiného řídit formuli 1 a Favorita nebo Trabanta, ale není pravda, že se nemůže začátečník naučit aspoň něco třeba v ojetém Favoritu, než přijde na to, že mu to nestačí a potřebuje něco lepšího. Nevím, možná to není dokonalá analogie, ale mám pocit, že ze začátku se stejně všichni učí hlavně číst noty (udržet se na silnici...), zahrát stupnice, akordy, souhra obou rukou (zároveň jednou rukou řadit a druhou točit volantem...), časem používat pedál... A není pravda, že když se základy naučí na jednodušším nástroji, tak že by nemohl přejít na lepší protože získal "neodstranitelné zlozvyky"... Podobně jako když se někdo naučil řadit "s meziplynem", že by nemohl později jezdit v autě s automatickou převodovkou :)
ROBIN_SNNS --- 23:12:26 12.12.2013
MEDVED007: no yamaha to dgx prezentuje jako stage piano, jiné obchody jako klavír s doprovodem. Lektorka mě zkoušela na to zvyklat, že to využiju víc a ušetřím.
MEDVED007 --- 22:05:29 12.12.2013
ROBIN_SNNS: tak bez diskuzí je nejlepší to první, ale pro začátečníka stačí i to druhé....klávesy bych nebrala v žádném případě....to je vlastně jiný nástroj než klavír
ROBIN_SNNS --- 21:48:32 12.12.2013
Začínám se učit a potřebuji si koupit klavír, k dispozici mám 44k.
Co byste mi doporučili? Zatím jsem našla tyhle tři modely které mne zaujaly:
Digitální piano Yamaha Clavinova CLP 430 M SET2 včetně stoličky a sluchátek
http://www.cmias.cz/eshop-sestava-clp-430m-set2-yamaha.html
Digitální piano Yamaha YDP 162 C SETO2 včetně otočné stoličky a sluchátek
http://www.cmias.cz/...tava-digitalni-piano-yamaha-ydp-162-c-vcetne-otocne-stolicky-a-sluchatek.html
nebo klávesy
Digitální piano Yamaha DGX 650 B s pedálnicí a stoličkou
http://www.cmias.cz/eshop-sestava-digitalni-piano-yamaha-dgx-650-b-s-pedalnici-a-stolickou.html
EFESH --- 23:00:18 2.12.2013
RAVENIUZ: supr dik, proklepnu to
RAVENIUZ --- 22:53:35 2.12.2013
EFESH: Ear Master je velmi komplexny nastroj. ucenie, citanie, zapis, posluchove cvicenia, intervaly, harmonie, rytmus... rozne urovne...