Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klavir, dospeli zacatecnici
JIKE
[http://www.volny.cz/spyderco/piano.jpg]


Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňováníPokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NIMUI --- 21:47:57 25.9.2013
???: u nás mají také dva nástroje, tak třetina mých žáků má dva nástroje, dva bratři dokonce 3 a další chodí místo druhého nástroje do výtvarky. Ale už nechodí do basketbalu nebo na tenis, ani do angličtiny nebo do tanců... Pokud stíhají to, co mají, ať mají třeba pět nástrojů :-)
NIMUI --- 21:46:37 25.9.2013
MEDVED007: No, pozor - různorodost je fajn, ale v tom případě nevolit ZUŠ, ale kroužek při škole nebo soukromou výuku. Učitel zuš musí s žáky projít stejné "minimum" látky jako učitel na zš třeba v češtině nebo biologii. A od toho se odvíjí požadavky na časovou náročnost. Takže by i toto měl rodič zvážit. My už na to u přijímaček upozorňujeme, máme to i ne výňatku školního řádu, protože jinak máme my problém, když "nestíháme" probírat látku. Je to prostě základní vzdělání (i když trochu nástavbové), ale není to kroužek. K jinému přístupu slouží ty kroužky - umožní větší volnost, pestrost a pomalejší tempo.
??? --- 22:36:21 24.9.2013
No a letosje zase klavirni, takze zase soutezit bude.
??? --- 22:35:41 24.9.2013
MEDVED007: no presne.
Moje dite melo na prvnim stupni dokocne dva nastroje a stihalo oba. Navic treba souteze se stridaji kazdy rok - jeden rok jsou dechove, druhy rok komorni, treti rok klavirni a pak se to zas opakuje. Soutezila tedy snad kazdy rok, vyjma pate. V prime(seste) zase byla dechova a to uz tedy fletnu nemela. Navic mela dalsi krouzky, treba anglinu povazuji do zivota rozhodne za dukezitejsi nez klavir.
BANANABOY --- 21:18:27 24.9.2013
ahoj,
doufam ze me neukamenujete dotazem. Rad bych se zacal ucit hrat na klavesy, jsem uplny zacatecnik co nikdy na zadny hudebni nastroj nehral. Ale k hudbe mam velmi blizko od mala a 11let se aktivne venuju DJingu. Doporucite mi nekdo prosim nejaky hodiny pro zacatecniky, at uz v nejakem kurzu nebo u nejakyho lektora, soukr. hodiny, kamarada apod. ?
klidne posta, diky
MEDVED007 --- 20:52:03 24.9.2013
NIMUI: no , teď právě předvádíš typický postoj učitele ZUŠ :-) já osobně jsme zastáncem různorodosti...nechci aby byla dcera viruos stejně jako nechci, aby byla špičkový sportovec....pokud by tedy k jednomu nebo druhému neměla očividné super nadání.....dětství považuju za dobu, kdy si dítě osahá hodně věcí a něco z toho ho třeba chytí....ale když řekneme, že buď nástroj nebo to ostatní, tak potom dítě hrozně omezujeme.....byť z pohledu učitele ZUŠ to samozřejmě chápu.....ale stejně to bere většina trenérů libovolných sportů.....hlavně ať dítě trénuje x krát týdně a na nic jiného nemá čas.....jen tak si něco dělat pro radost je dneska silně nedostatková věc :-(
NIMUI --- 20:42:04 24.9.2013
MISERY: :-)) No, to rčení je omyle jakéhosi britského "vědce" někdy z doby baroka - chudák procestoval především ta místa, kde kantoři vedli u škol i sbory a obstarávali kostelní kůry... Ale vlastně je to víc pravda, než v cizině. Jen si někdy říkám, jestli to, že je tenhle typ vzdělání dostupnější, není vlastně na škodu proto, že si ho potom moc nevážíme.
NIMUI --- 20:40:25 24.9.2013
MEDVED007: Jo, pořád máme docela levné a dostupné "služby". I když třeba je otázka, jestli mít 5 kroužků je fajn. Třeba ten nástroj tím vyloženě trpí, to není moc kroužek - chce to soustavnou přípravu, alespoň minimální, a to s víc než jedním dalším kroužkem většinou moc nejde :-/
MISERY --- 18:02:57 24.9.2013
Tak proto co Čech, to muzikant! :)
MEDVED007 --- 23:00:06 23.9.2013
NIMUI: no ani vzhledem k platům to OK není.....zatímco v čechách děti lítají z kroužku do kroužku, tak konkrétně ve Vídni má dítě tak jeden, dva kroužky max a zbytek času tráví v družině....která je teda taky pěkně mastná a navrch se platí nonstop 12 měsíců v roce, i když jí člověk o prázdninách ani nechce využívat.....a to nejde o žádnou čtvrť chudáků, spíš je to něco jako ořechovka....