Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klavir, dospeli zacatecnici
JIKE
[http://www.volny.cz/spyderco/piano.jpg]


Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňováníPokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NIMUI --- 9:06:33 20.12.2011
UNREALONE: jsou to dva různé nástroje... už jenom proto, že jeden je "živý" a druhý elektronický... a klavíristům se většinou na klávesy zrovna dvakrát dobře nehraje. Pokud je někdo "vyučený" klavírista, tak to znamená, že se učí různé úhozy (to neznamená jenom hrát vázaně nebo staccato, ale také poslouchat kvalitu tónu) - takže má naučené pohyby, které jsou mu na klávesách na dvě věci a spíš mu dokonce překáží. Prostě klavír není jen o mačkání kláves. Dnes má většina lepších kláves např. dynamiku - umožňuje dělat odlišnou sílu tónu, ale ani omylem se na nich nedá naučit úhoz. Ale klávesy mají zase jiné výhody a možnosti, které nemá klavír, většinou je to jiná technika hraní levé ruky, možnost elektron. doprovodů, změna "barvy" nástroje...
Obecně, jak už tu bylo napsáno, se vyplatí investovat do kláves, které mají tuhost (odpor kláves) podobnou klavíru - bude se ti pak lépe mezi nástroji případně přecházet
MISERY --- 19:12:49 19.12.2011
Já bych doporučila všem, kteří chtějí hrát spíš pro vlastní potěšení (a pár přátel), než pro nějaké velké koncertování, aby si pořídili digitální piano. Má hned několik nesporných výhod.
1) nemusí se ladit - šetří to peníze i čas a hlavně jste ušetřeni iritace ve chvíli, kdy chcete cvičit, ale pořádně nemůžete, protože máte rozladěné piano a nemáte čas/peníze zavolat ladiče
2) můžete hrát kdykoliv chcete - stačí si nasadit sluchátka a nikdo nebude rušen
3) mnohem snáze se stěhuje - na přenos stačí 2 lidi a většina se jich vejde i do malého auta, zatímco na velké pianino s celopancířem jsou potřeba 4 lidi a dodávka

Mám s tím opravdu léta praxe (hraju přes 20 let), stěhovali jsme klasický pianino 4x a digitální piano snad 10x a klasický pianino bych už nikdy stěhovat nechtěla.
SHILENEC --- 8:53:43 19.12.2011
UNREALONE: pokud nezainvestujes tak budes mit klavesy, ktere maji jinou odezvu pri stisknuti klavesy nez bezny piano. Klavesy maji synteticky zvuk (vytvoren elektronicky) a tak ti muzou nabidnout i vetsi skalu zvuku nez jen ten "klavirni". Na druhou stranu diky jinemu "ponoru" klavesy muzes primo ovlivnit u klaviru zvuk (u klaves bez kladivkoveho mechanismu to jde taky, ale pouziva se tam jina technologie a imho ne moc dobra).

spis si rekni, co chces v budoucnu hrat - jestli syntetickou hudbu a casteji na klavesy, tak je volba jasna. pokud te zajima i "klasicka" tvorba, tak bych spis zvazil klavir (nebo aspon digitalni piano), at si ruce zvyknou na tezsi uhoz.
UNREALONE --- 20:48:02 18.12.2011
NIMUI: řekl bych že klávesy budou to samé co klavír ne? jediný rozdíl vidím v tom, že klavír má dospělé klávesy a když se někdo naučí na klavír tak klávesy zvládá, ale opačně to tak úplně být nemusí...? nevím jak je to s pedálem...myslel jsem že klávesy jsou prostě méně realistický klavír...s tím, že to umí ještě hrát i "jiné nástroje" ne?
NIMUI --- 23:52:45 16.12.2011
UNREALONE: Zvaž, zda chceš hrát na klavír nebo na klávesy - doporučila bych to druhé.... je v tom dost rozdíl, i ve výuce, pokud by došlo na shánění učitele... Je lepší pracovat prostě s tím nástrojem, který skutečně máš. Ale úplnou klaviaturu bych doporučovala určitě :-)
UNREALONE --- 9:45:23 14.12.2011
???: kamarád měl "stage piano" a to mi připadalo už dost "normální"

...uvažoval jsem jestli nezkusit jen midi klaviaturu, ale s tím se pak člověk zas nevyblbne bez počítače nebo syntezátor protože ty zas umí loudit fajn zvuky, ale na naučení bude možná lepší něco "normálního"
UNREALONE --- 16:10:26 13.12.2011
Ahoj už delší dobu přemýšlím o tom že bych se začal učit na klávesy / piáno. Chvíli jsem měl půjčený keyboard od bráchy, ale nemám základy a tak to k ničemu moc nebylo.
Myslíte že má smysl se učit z nějaké knížky "škola hry na..." nebo bude lepší učitel / kurz?
Taky mě napadlo - když už bych se chtěl učit, tak by to asi chtělo vlastní klávesy a cvičit...jak moc je důležitá třeba délka klaviatury? díky
SHILENEC --- 14:07:19 8.12.2011
MISERY: asi momentalni stav mysli - nevim proc, ale ten vyraz 'akordove znacky' jsem proste dlouho neslysel :)
SKAL3NA --- 0:01:24 8.12.2011
KRTINKA: Diky, akorat sem si ji ted objednala k vanocum .)
zatim sem nasla tuhle stranku http://www.keyboard.wz.cz/ tak snad to aspon vyuziju do ty doby :)