Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Co mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
PEPITO
Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

ADMINISTRÁTOŘI:
Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
(všechna práva)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 12:49:10 28.6.2020
dneska jsem zkoušela hrachovou kaši podle Cuketky:
Hrachová kaše s cibulkou
https://recepty.cuketka.cz/hrachova-kase-s-cibulkou/

a to je tak zatraceně dobrý, že došlo k instantní rehabilitaci tohoto školní jídelnou naprosto zhnuseného pokrmu!
(naše teda nebyla ve verzi skromné kuchyně, neb k ní byla grilovaná klobáska, ale na to, že hlavním cílem bylo spotřebovat ty klobásky, co si děti zapomněly vzít na skautskou výpravu, tak mi ve finále i víc chutnala ta kaše :-)
ADELHAIDA --- 12:02:15 26.6.2020
???: Mně dost vyhovuje Vaříme expres od Nigelly Lawson. Dost jídel je tam z trouby, všechno jsou recepty buď rychlé, nebo právě zabírající jen krátký čas na přípravu. Hodně často podle ní dělám oeufs cocotte a macaroni cheese, ale je tam spousta dalšího.
AIJA --- 11:34:54 26.6.2020
???:
A různé "nádivky" z rohlíků nebo jiného pečiva zkoušel? Třeba cuketovou, květákovou, brokolicovou..., s uzeným nebo játrama...jestli to teda jíte...s pokaždé jiným sýrem. Dá se to udělat i na sladko něco jako zemlbába s tvarohem a ovocem.
V troubě se dá upéct i segedín apod.
??? --- 10:43:30 26.6.2020
???: na netflixu jsem viděla nějaký pořad s touto paní, hodně si zakládá na jídla dělaná v troubě (v podobném stylu, co popisuješ). Když to projedeš, pár takových receptů tam najdeš:
https://www.bbc.co.uk/food/chefs/nadiya
??? --- 10:23:41 26.6.2020
Můžete mi prosím poradit nějaky blog, kuchařku nebo konkrétní recepty prosím. Je to pro mého muže. Jsme v situaci, kdy vaří jen on. Potřebuje recepty do troubu, Kdy tam něco nahaze, nacasuje troubu pak dorazí domu a bude hotovo nebo během půl hodiny vycaruje jidlo z toho, co si predpripravil. Momentálně dělá velice často svíčkovou nebo jinou omacku a vývar, kdy nachází zeleninu s masem do trouby, přidá koření, pak to rozdělí, z části udělá tu omacku a z druhé části vývar. Vaří pro dva dospělé a jedno dítě Napadá vás neco podobného prosím? Teď si vymyslel kostalovou zeleninu, že dá do trouby a udělá z casti polévku a druhou část pak zapece s vajíčkem sýrem semínky. Pomalý hrnec nechce, nemáme na něj místo. Je nějaký ještě jiný spolehlivý způsob, jak nestravit hodiny v kuchyni prosím? Jednoduché přitom výživné recepty, spíše bezmase prosím,? Děkuji
BEBERA --- 18:40:09 25.6.2020
???: protože ti to nechutná,nebo protože je to droždí ? :)
BEBEBE --- 10:26:45 25.6.2020
???: Tohle dělám taky, jen to nenechávám v oleji, ale dělám lžičkou hromádky, které zmrazím a sesypu do sáčku....je to dost praktický a hodí se to skoro všude :))
??? --- 9:33:53 25.6.2020
BEBERA: ja mam s tim rozdim problem.. vim, ze je to oblibeny v Lcarb, ale mam z toho divnej pocit to tam davat :)
ENKATT --- 9:06:46 25.6.2020
FITH: na ten účel jsem zamrazila na kostičky a přesypala do pytlíku v mrazáku, ale asi taky zkusím.