Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Banky, bankovnictví, bankovní operace
HARALD
Vaše zkušenosti s českými bankami. V čem jste spokojeni, v čem ne. Zajímá vás, jak funguje banka uvnitř?

[ mBank ] - klub spravovaný ADAMMem, kde lze získat odpovědi na dění uvnitř této banky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 11:20:53 30.9.2018
uz jsem to tady jednou zminoval a tusim, ze mi na to i nekdo odpovidal, tak pro oziveni - z jaleho ze tp duvodu umi sporka posilam e-mailem pouze info o zmene ucetniho zustatku a nikolik i info o zmene disponibilniho zustatku?
PATRIKCHRZ --- 21:02:33 25.9.2018
COVBY: je úplně jedno, jestli má příjemce "privat" nebo "business" účet. Důležitý je druh platby, kterou zvolíš. Když zvolíš "friends", tak chráněná není, když zvolíš "business" (nebo jak to označují), tak ta chráněná je. Samozřejmě je pro příjemce zpoplatněna něco přes 1 %.
COVBY --- 18:38:38 25.9.2018
???: Na lince AirBank jsem se dozvěděl, že v případě platby na účet banka původně prostředků vyzývá příjemce platby a to až 2x o navrácení platby. Když není platba vrácena, poskytuje informace o účtu příjemce pro případné trestní oznámení nebo jiné řešení s policií v konkrétní zemi.
??? --- 18:00:16 25.9.2018
COVBY: ja sem platila pres paypal zalohu za tetovani taterce do Berlina, penize jdou poslat proste na emailovou adresu. Jestli myslis, jak by se postupovalo pri ty reklamaci tak to nevim, jiste to je nekde v tech jejich obsahlecjch podminkach, kazdopadne minimalne by to s nima slo nejak resit a myslim si, ze vylozene podvodnik by na tenhle zpusob nepristoupil, i kdyz kdo vi...
??? --- 17:25:06 25.9.2018
PATRIKCHRZ:
ona to je i zajimava otazka na takove to drobne obchodovani skrz bazors a podobne.

Dokud nezaplatis, tak ti posta neda balicek, kdyz zaplatis, tak ho posta uz nedovoli odmitnout. Takze je clovek vlastne v pasti...
COVBY --- 15:42:47 25.9.2018
PATRIKCHRZ: Paypal me napadl takzez, jenze se jedna o platbu soukrome osobe. Nemam tak vubec predstavu, jak by se v postupovalo v tomhle pripade..
PATRIKCHRZ --- 15:08:01 25.9.2018
COVBY: Nejjednodušší a asi nejlevnější - PayPal, ten má celkem slušnou ochranu kupujícího.
Pak existuje dokumentární akreditiv, to poskytují banky, ale je to docela drahé a pro malé částky nepoužitelné (vysoké fixní/ minimální náklady).
Pak jsem slyšel o Escrow service, ale nikdy jsem to nezkoušel, nevím jak to funguje, obrátil se na mne jeden člověk, po kterém chtěl využití služby prodejce něčeho, nakonec jsme se rozhodli, že do toho nepůjdeme, ale třeba to funguje.

COVBY: pokud máš příjmy v eurech, určitě bych to řešil přes účet v eurozóně, ideálně v zemi, odkud ty příjmy budou - ono to většinou působí i důvěryhodněji.
NELDE --- 12:29:20 25.9.2018
COVBY: Obávám se, že by to bylo docela drahé a hlavně neefektivní, pronajímatel ty peníze potřebuje. Asi jedině to řešit přes nějakou realitní agenturu (ale to bude také něco stát). Nebo to řešit s pomocí místního zaměstnavatele - mívají na to najaté nějaké firmy. Hlavně je potřeba mít dobrou smlouvu - to opět vyžaduje pomoc místního právníka.
COVBY --- 12:21:19 25.9.2018
Jeste bych mel jeden dotaz. Potreboval bych provest platbu zalohy na bydleni. Je na trhu sluzba/moznost provedeni platby do zahranici (Belgie), kdy je mozne vzit platbu zpet v pripade, kdy by se jednalo o podvod? Neco na zpusob bankovni uschovny jako je to pri nakupu bytu.

Pripadne me napada odeslani platby s pozdejsim datem splatnosti a a nasledne jeji stornovani, ale netusim, jestli platbu uvidi druha strana a zda je tento postup takto mozny.

Diky za odpoved
COVBY --- 12:16:00 25.9.2018
PATRIKCHRZ: dekuji za odpoved i Ghoststalekorvi. Penize budou chodit na cesky ucet v EUR. Vyber a platby budou na bezny provoz (ziti) v Belgii.