Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Banky, bankovnictví, bankovní operace
HARALD
Vaše zkušenosti s českými bankami. V čem jste spokojeni, v čem ne. Zajímá vás, jak funguje banka uvnitř?

[ mBank ] - klub spravovaný ADAMMem, kde lze získat odpovědi na dění uvnitř této banky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PATRIKCHRZ --- 12:23:06 30.12.2017
NIGHTHUNTER: oni mají různé marže na různé měny a v létě prostě kuny neměli výhodně.
NIGHTHUNTER --- 8:31:12 30.12.2017
???: já v létě taky kupoval chorvatské kuny v Jindřišské za VIP kurz, ale když jsem pak platil v Chorvatsku kartou od EquaBank, tak ten kurz byl výhodnější...
??? --- 21:54:12 29.12.2017
PATRIKCHRZ: Do Jindřišské chodím standardně, samozřejmě :)
PATRIKCHRZ --- 15:27:48 29.12.2017
Jedu slavit Silvestra do zahraničí, ale po Novém roce na to mrknu. Osobně nejraději měním u Arabů v Jindřišské (mají tam i větší exotiku, včera jsem kupoval i hřivny za 80 haléřů), ale v létě ty kuny prostě vyšly lépe v Creditas (když mi to jako klientovi dali za devizový kurz).
??? --- 15:16:04 29.12.2017
PATRIKCHRZ: Jestli někde najdeš přesnější info, budu ráda. Vždycky se hodí vědět, než člověk začne obíhat všechny směnárny v centru a hledat, kde nějakou "obskurnější" měnu vyměnit :)
PATRIKCHRZ --- 15:10:22 29.12.2017
???: Já tam kupoval kuny. Teď jsem na mobilu, takže z jejich stránek moc nevidím. Co si pamatuji, tak nějaké měny na pobočce v Praze na Florenci měli, ale kolik a které už nevím.
??? --- 15:01:39 29.12.2017
PATRIKCHRZ: K těm směnám... na webu u nich vidím jen nabídku EUR/USD. Prodávají i jiné měny? Kde to najdu/zjistím? :) Díky.
PATRIKCHRZ --- 12:51:52 29.12.2017
ADAMM: Já vím. Proto jsem navrhl několik alternativ:
1) změna banky - když si vybere ze skupiny Fio, Air, Equa, Creditas, Hello, tak se nemůže spálit. Všechny nabízí vedení účtu, tuzemské platby a kartu bez podmínek zdarma. Buď mají vlastní bankomaty (Fio, Air), nebo umožňují omezený určitý počet výběrů z cizích (ostatní; za obrat i Fio).
Já se přikláním na stranu Fio, jejichž IB považuji za nejlepší (rychlé i na slabém PC, málo datově náročné, přehledné a jednoduché), ale nemám problém s žádnou ze zbývajících. Jako druhou v řadě (nebo záložní, vždy je lepší mít dvě banky, dvě karty) bych zvolil Creditas kvůli směnným kurzům v kombinaci s rozumným poplatkem za výběr v zahraničí (30 Kč). Navíc klienti mohou na pobočce nakupovat valuty za devizový kurz, který u exotičtějších měn může být výhodnější, než valuty v arabských směnárnách (moje zkušenost z léta s chorvatskými kunami).

2) pak jsem uvedl i variantu setrvání u stávající banky. Téměř všechny banky na trhu umožňují mít účet včetně základních služeb zdarma, tedy i ČS. A člověk je od přírody tvor líný a změna produktu pro něj může představovat menší "trauma", než změna banky. Sice je nutné plnit podmínky, ale za to dostane poměrně hodně muziky, pro někoho (například cestovatele) to může být velmi zajímavé.
CAMELLA --- 12:01:16 29.12.2017
ADAMM: asi tak, mě otravuje i přelejvání 15k tam a zpět na účtu v RB (ale byla to podmínka lepší sazby hypotéky, tak to holt děláme)


ZBYNEK: hele proti jiným bankám jsou lidi v AB fakt medíčci - znám sama ze své zkušenosti, musela jsem se pak naučit komunikovat méně proklientsky, protože v jiné bance/jiném typu businessu je to spíš na škodu :). Ale samozřejmě, občas natrefíš na výjimku, se někdo blbě vyspal :)
ADAMM --- 11:58:02 29.12.2017
ZBYNEK: no vidíš. já třeba měl fakt příjemnou zkušenost (Brno, Joštova). ohledně občanky mi teď před asi měsícem a půl volali z Equa bank a pozvali si mě na pobočku, byli velice milí a ani se mi nesnažili nutit nějaký produkty... až mi bylo líto, že tu banku prakticky zneužívám :D