Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Banky, bankovnictví, bankovní operace
HARALD
Vaše zkušenosti s českými bankami. V čem jste spokojeni, v čem ne. Zajímá vás, jak funguje banka uvnitř?

[ mBank ] - klub spravovaný ADAMMem, kde lze získat odpovědi na dění uvnitř této banky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PATRIKCHRZ --- 9:57:13 18.9.2017
EDERA: tak jsi narazila na neinformované pracovníky (bohužel, celkem běžné), protože obě banky to určitě umí (byť u většiny tarifů je to za poplatek).

PS: snad nevadí, když si udělám malé selfpromo, dneska mi vyšel článek na Měšci :)
Jak se chránit před finančními podvodníky na internetu? - Měšec.cz
https://www.mesec.cz/clanky/jak-se-chranit-pred-financnimi-podvodniky-na-internetu/
EDERA --- 6:54:59 18.9.2017
PATRIKCHRZ: Nešlo o společný účet, šlo mi o kartu k na moje jméno k již existujícím účtům, kde jsem byla přidávaná jako disponent. Všude tvrdili, že to nejde (klasické banky typu Spořky nebo ČSOB).
PATRIKCHRZ --- 6:46:31 18.9.2017
EDERA: ...ono je totiž důležíté jak položíš otázku, jestli se ptáš po společném účtu, tak ti ve většině bank odpoví, že nenabízí, v AirBank (možná částečně chybně) nabídli alespoň disponenta (na jednu stranu pochvala, že tam někdo uvažoval hlavou, na druhou stranu ti nabídli něco jiného).
PATRIKCHRZ --- 6:44:57 18.9.2017
EDERA: jasně, není problém. Prostě dáš danou osobu jako disponenta
???: I ČS umí účet zdarma - Erste Premier. Stačí udělat na účtu (i uměle) obrat 50 000 Kč za měsíc a máš dvě karty (Visa Infinite a MasterCard World Elite), výběry v tuzemsku z bankomatů ČS a v zahraničí ze všech (bohužel valutovým kurzem, takže nic moc), vedení účtu, veškeré tuzemské převody - všechno zdarma. A k tomu cestovní pojištění na 10 milionů a Priority Pass kartu se 4 vstupy do sítě vice než 1000 salonků na letiších po celém světě. A neomezené vstupy do salonků na obou terminálech v Praze a Vídni.
Já jsem reklamoval u ČS příliš nevýhodný kurz za výběr z bankomatu (v Jordánsku, šlo do přes dolary) a sice jsem po prvním zamítnutí se musel odvolávat, ale nakonec uznali a rozdíl vrátili. Ale souhlasím, že co se týče vstřícnosti ke klientům je AirBank asi nejlepší. Jednou mi sežral jejich bankomat kartu, druhý den jsem si ji šel vyzvednout na pobočku. To by v žádné jiné bance nešlo.
CAMELLA --- 22:23:06 17.9.2017
???: Air Bank je prave asi nejvstricnejsi banka, co se sporu tyče, zažila jsem mnohokrát, ze raději při reklamaci vrátí peníze, než aby se nějak hádali se zákazníkem. Samotné se mi stalo, ze jsem přišla o několik tisíc kvůli ukradené kartě, vse do cca 7 dni vrátili zpět.
??? --- 20:17:10 17.9.2017
Díky za reakce. Jsem nyní u ČS a vadí mi měsíčni poplatky za vedení účtu a příchozí a odchozí platby, nemluvě o poměrně vysoké částce výběru z bankomatu v zahraničí, avšak pokud vznikne nějaký problém, tak jsou otevření k řešení, a tak nevím, zdali Air Bank nebude přívětivá do prvního střetu. Vesměs jsem v tomto ohledu dosti nenáročný zákazník.
EDERA --- 14:34:42 17.9.2017
PATRIKCHRZ: Fakt? Více karet na různá jména pro lidi, co nejsou manželé? Když jsem to zjišťovala, tak se jiné banky tvářily, že to neumějí. Ale už to je taky nějaký pátek.
PATRIKCHRZ --- 12:23:29 17.9.2017
EDERA: Tohle umí naprostá většina bank - více karet k jednomu účtu, stejně jako to, že má každý svoje internetové bankovnictví.
Z té čtyřky, co jsem jmenoval to neumí určitě jen Equa. U Creditas nevím, FIO to umí určitě - tam to jde dokonce ještě dále - ve svém IB je možné mít více účtů. Já to mám tak, že ve svém IB mám účet svůj, přítelkyně a dále SVJ kde jsem místopředsedou.
Ke každému účtu (běžnému i spořicímu) je zdarma platební karta pro majitele a a každého disponenta zdarma (ne max. 2 karty zdarma celkem jako u AirBank).

Ovšem něco jiného je společný účet, to u nás umí jen velmi málo bank. Já vím o mBank a snad to umí Unicredit. Rozdíl je propastný. Zatímco na účtu s disponentem patří veškeré prostředky majiteli účtu (a tímto způsobem vstupují např. do dědictví, v případě úmrtí majitele účtu může dojít k blokaci účtu do vyřešení dědického řízení) u spolumajitelů účet běží dál a prostředky jsou společné.
EDERA --- 9:39:23 17.9.2017
???: Já jsem s Airbank taky spokojená. Máme to jako "společný" účet s partnerem (účet je na mě, on má dispoziční práva), oba k tomu máme mobilní bankovnictví ve svém telefonu a každý kartu na své vlastní jméno. Nevím o jiné bance, která by ty karty takhle uměla, když nejsme manželé, ale v podstatě dva cizí lidi.
PATRIKCHRZ --- 9:02:44 17.9.2017
Já mám BlackBerry (ještě s BB OS), takže aplikace jdou mimo mne. U FIO právě oceňuji, že jejich IB je natolik jednoduché, že zle provozovat i na Opeře mini. Bohužel to nejde říct o IB většiny bank :(

Každopádně s žádnou z těch čtyř se vyloženě nespálíš, vzhledem k tomu, že jsou zdarma, můžeš si zřídit všechny čtyři a postupně je vyzkoušet (já mám všechny a ještě některé další :D )