Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Banky, bankovnictví, bankovní operace
HARALD
Vaše zkušenosti s českými bankami. V čem jste spokojeni, v čem ne. Zajímá vás, jak funguje banka uvnitř?

[ mBank ] - klub spravovaný ADAMMem, kde lze získat odpovědi na dění uvnitř této banky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CAMELLA --- 11:32:02 31.3.2017
BRUKEV: u větších úvěrů dokonce vadí i to, když není v info napsáno, že se jedná o mzdu - story našich posledních týdnů, řešíme hypotéku, museli jsme oba dodat jak potvrzení o příjmu, tak výpisy a muž, protože dělá v konkurenční bance, nemá mzdu uvedenou na výpise jako mzdu, nýbrž jako "zúčtování provozních nákladů" a tak, ačkoliv částka mu na účet chodí jen jedna a odpovídá částce v POVP, musel ještě zařídit ústní potvrzení účetní, že to, co mu banka posílá na účet, je fakt mzda :D
BRUKEV --- 11:29:08 31.3.2017
Jojo, díky za potvrzení doměnek. Stejně tak chápu i nedostatečnost potvrzení o výši příjmů.
BRUKEV --- 11:27:55 31.3.2017
CAMELLA: to je důvod, který mě taky napadl jako první, díky :)
??? --- 11:27:33 31.3.2017
BRUKEV: Napada me, ze u zamestnavatele (teda aspon u normalniho) je z pohledu banky jistota kdy ty penize prijdou a ze vubec prijdou. Kdezto v pripade vlozeni penez na ucet klientem mu nic nebrani v tom vlozit mensi obnos, pozdeji, pripadne vubec.
CAMELLA --- 11:25:07 31.3.2017
BRUKEV: docela velký, protože to, co si vloží, nemusí být mzda, jsou to peníze nejasného původu a tudíž je to rizikovejší. Můžeš si to představit tak, že teoreticky by mohl třeba ty peníze vždycky od někoho vypůjčit, vložit a za den zase vybrat a vrátit a tím úspěšně fingovat zaměstnání a přitom být bez práce...nebo pracovat načerno atd.
BRUKEV --- 11:20:25 31.3.2017
Jaký je pro banku rozdíl v tom, zda tam klient vkládá peníze osobně, nebo mu tam chodí mzda?

Kamarád dostává peníze na ruku, vkládá si je na účet. Nyní zatoužil po nějaké kartě, kde může jít do mínusu, kontokorentu a ejhle, banka požaduje zasílání peněz zaměstnavatelem. Zaměstnavateli se nechce, bo nejspíš vykazuje méně, než dotyčnému vyplácí. Prý mu napíšou na případný úvěr, hypotéku potvrzení o měsíční mzdě ve výši, kolik si řekne, ale posílání peněz na účet se brání.

Debatu o vhodnostisetrvání u dotyčného zaměstvatele jsem s ním už vedl, takže tady to vést nemusíme:)
Jen mě zajímá, proč to vlastně pro banku je důlěžité, když výše vložení a poslání by byla stejná.
PATRIKCHRZ --- 11:05:34 31.3.2017
???: Přesně tak. Líná huba - holé neštěstí :).Já účet u ČS nemám jako hlavní, mám ho kvůli těm vstupům do letištních salonků a cestovnímu pojištění na 10 milionů zdarma. Ale dokážu si představit mít to jako hlavní účet.
??? --- 10:29:48 31.3.2017
ja si popravde tez nestezuji. zasel jsem do banky s tim, ze vzhledem k nabidce odstatnich bank bych rad vedel, zda mi oni tez dovedou nabidnout vedeni a uzivani zdarma, nebo zda nemam jinou moznost nez prejit ke konkurenci. slecna se mnou u pultiku neco prosla, pak jsem v radu dvou tri dnu mel jeden dva telefonaty a od te doby platim mesicne nic
NELDE --- 10:17:02 31.3.2017
PATRIKCHRZ: Hodně jejich klientů si také nemůže stěžovat, nedej bože by museli měnit účet, kdyby se na ně banka rozhněvala.
PATRIKCHRZ --- 19:20:00 30.3.2017
NELDE: já si na ČS nemůžu stěžovat. Vedení a převody zdarma, vstupy do salonku zdarma, výběry v zahraničí zdarma,.... Jen si to chce vybrat ten správný tarif