Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Banky, bankovnictví, bankovní operace
HARALD
Vaše zkušenosti s českými bankami. V čem jste spokojeni, v čem ne. Zajímá vás, jak funguje banka uvnitř?

[ mBank ] - klub spravovaný ADAMMem, kde lze získat odpovědi na dění uvnitř této banky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TBC --- 12:21:19 16.6.2010
ADAMM: v jakym kurzu/pripadne za jakej poplatek dochazi u FIO k prevodu mezi EUR a CZ uctem? je to tam nekde presne dany? pripadne jakej figl na optimalizaci prevodu?
ADAMM --- 21:47:38 15.6.2010
ADAM: kromě výběrů v bankomatech. ale velkou výhodou v tomto případě je automatický "slovenský" účet (v Eurech). ideální pro příchozí platby ze zahraničí, protože neplatíš poplatky, už je tam "jen" ten kurz, kterým se to převádí. ale je to dobrá featura :)
ADAM --- 21:13:21 15.6.2010
zajimavá je polská alior bank - při průměrném zůstatku cca 60tis ti vyplatí poměrně slušnou částku, že ve výsledku to vychází cca 10% p.a.
samozřejmě vedení atd. zdarma.

nicméně pokud chceš prostě jen ušetřit, tak paradoxně nejlepší volbou bude zde neustále omílaná jediná 100% česká banka - fio. komplet vše také zdarma.
ZUK --- 20:50:19 15.6.2010
WITTGENSTEIN: to vypadá zajímavě
WITTGENSTEIN --- 20:22:37 15.6.2010
ZUK: Mrkni sem http://www.firmy.cz/detail/2239012-sparkasse-oberlausitz-niederschlesien-liberec-i-stare-mesto.html - v ní se dá účet založit i od nás, tedy v Liberci.
ZUK --- 19:54:20 15.6.2010
PULKA: díky, to je to, co potřebuju vědět. Mě právě napadly jen ty platby přes hranice. Mám kamarádku v Německu, ale ona tam žije, takže pro ni to význam má, i když jí na účet chodí i peníze z ČR. A tak mě zajímalo, jestli by to třeba nebylo schůdný i pro mě, ale asi moc ne.
PULKA --- 19:49:36 15.6.2010
ZUK: já nevím, ale mám takový dojem, že rozhodně neušetříš - budeš-li si nechat převádět peníze z ČR (drahé odeslání, drahý příjem, špatný kurz, super drahý výběr, závislost na cizí měně), když tam chceš delší dobu žít/vydělávat ok, nebo pokud eventuelně dostáváš výplatu v jiné měně než czk.
Sama mám účet v cizině a dokonce i kreditku tam, ale používám to už zřídka, protože tam už nebydlím - kreditku v ČR nemám (ale používám jí spíše jak záruku do hotelů apod.) + to mám na nějaké malé platby tam, když náhodou něco potřebuji, ale ač mám v zásadě všechno zdarma, tak by se mi to fakt nevyplatilo, nevydělávat tam (zaměstnavatel by mi stejně neposílal peníze na zahraniční účet). Pokud jde o zemi a o banku tak jde o Island (byla jsem tam před krizí) a dnešní Arion bank, ale na druhou stranu - bankovní poradce mi čas od času po majlu vysvětlí zmatky (obzvláště během krize jsem doceňovala komunikaci se zahraničními klienty, kteří tam měli peníze a netušili, co se tam reálně děje).

(Uvažuji o něčem, kde by šlo mít peníze v dolarech / eurech a byla by k tomu debetka na platby přes net, ale to ještě počká. Ale právě kvůli tomu, že občas dostanu výplatu takhle a nechce se mi to převádět do czk a paypal taky není nejlepší řešení.)
ZUK --- 19:24:14 15.6.2010
ADAMM: v podstatě mi jde o to, kdybych se rozhodla odejít od české banky, třeba kvůli poplatkům, jestli mám možnost založit si bú za hranicema. A jaký to má plusy a mínusy. Co vím, tak v Německu se taky platí jakýsi pušálopoplatky, ale pak už je všechno (teda většinou) v ceně, rakouská Erste má taky poplatky,ale zhruba tak třetinové co spořka u nás. Jak je to na Slovensku, netuším, ale myslím, že tam to o moc výhodnější nebude.
ADAMM --- 16:22:02 15.6.2010
ZUK: na mesec.cz se dají dohledat články o německých záložnách, bude tam i info třeba o Slovensku... když napíšeš, pro jaké účely se o to zajímáš, třeba tady bude někdo schopný poradit víc.
ADAM --- 15:25:32 15.6.2010
opravdu banku po bance, jinak to naprosto nejde.