Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Banky, bankovnictví, bankovní operace
HARALD
Vaše zkušenosti s českými bankami. V čem jste spokojeni, v čem ne. Zajímá vás, jak funguje banka uvnitř?

[ mBank ] - klub spravovaný ADAMMem, kde lze získat odpovědi na dění uvnitř této banky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PULKA --- 19:49:36 15.6.2010
ZUK: já nevím, ale mám takový dojem, že rozhodně neušetříš - budeš-li si nechat převádět peníze z ČR (drahé odeslání, drahý příjem, špatný kurz, super drahý výběr, závislost na cizí měně), když tam chceš delší dobu žít/vydělávat ok, nebo pokud eventuelně dostáváš výplatu v jiné měně než czk.
Sama mám účet v cizině a dokonce i kreditku tam, ale používám to už zřídka, protože tam už nebydlím - kreditku v ČR nemám (ale používám jí spíše jak záruku do hotelů apod.) + to mám na nějaké malé platby tam, když náhodou něco potřebuji, ale ač mám v zásadě všechno zdarma, tak by se mi to fakt nevyplatilo, nevydělávat tam (zaměstnavatel by mi stejně neposílal peníze na zahraniční účet). Pokud jde o zemi a o banku tak jde o Island (byla jsem tam před krizí) a dnešní Arion bank, ale na druhou stranu - bankovní poradce mi čas od času po majlu vysvětlí zmatky (obzvláště během krize jsem doceňovala komunikaci se zahraničními klienty, kteří tam měli peníze a netušili, co se tam reálně děje).

(Uvažuji o něčem, kde by šlo mít peníze v dolarech / eurech a byla by k tomu debetka na platby přes net, ale to ještě počká. Ale právě kvůli tomu, že občas dostanu výplatu takhle a nechce se mi to převádět do czk a paypal taky není nejlepší řešení.)
ZUK --- 19:24:14 15.6.2010
ADAMM: v podstatě mi jde o to, kdybych se rozhodla odejít od české banky, třeba kvůli poplatkům, jestli mám možnost založit si bú za hranicema. A jaký to má plusy a mínusy. Co vím, tak v Německu se taky platí jakýsi pušálopoplatky, ale pak už je všechno (teda většinou) v ceně, rakouská Erste má taky poplatky,ale zhruba tak třetinové co spořka u nás. Jak je to na Slovensku, netuším, ale myslím, že tam to o moc výhodnější nebude.
ADAMM --- 16:22:02 15.6.2010
ZUK: na mesec.cz se dají dohledat články o německých záložnách, bude tam i info třeba o Slovensku... když napíšeš, pro jaké účely se o to zajímáš, třeba tady bude někdo schopný poradit víc.
ADAM --- 15:25:32 15.6.2010
opravdu banku po bance, jinak to naprosto nejde.
ZUK --- 15:15:13 15.6.2010
ADAM: díky a moh by být i jinej problém? případně, kde by se to dalo zjistit, nebo musím fakt banku po bance? stačí mi okolní země, jen netuším, kde se dobrat informací
ADAM --- 14:53:56 15.6.2010
nedá se odpovědět - každá banka jiný podmínky, záleží na individuální domluvě. v zásadě s tím většinou banky moc problém nemají, ale zase jak kde...

UK chtějí většinou UK adresu, polska mbank taky kartu pobytu atp...
ZUK --- 14:44:26 15.6.2010
Jak moc složité je založit si pro Čecha trvale žijícího i pracujícího v Česku účet v cizině? A má to nějaké háčky? Napadá mě snad jen to, že kdyby mi posílal zaměstnavatel z Česka peníze na účet v zahraničí, stálo by to hodně a možná by to mohl i odmítnout? A ostatní instituce taky? díky za info
CASTER --- 16:08:57 14.6.2010
Tak poslano z CS, tvari se ze to tam bude uz zitra.
CASTER --- 13:25:29 14.6.2010
Tusi nekdo jak dlouho trva prevod do slovenske sporitelny, pripadne nejake tipy? (mne dostupne ucty - CS (predpokladam ze ta bude nejvhodnejsi?), KB, mBank) diky moc
NELDE --- 9:38:43 11.6.2010
???: Hlavně zdarma leckdy znamená bez jednoho z poplatků. Takže ti dají účet zdarma, kde ale není zdarma e-banking, karta, výpisy, transakce (a další "nepovinné" poplatky), takže v součtu zaplatíš více než u účtu, který není zdarma, ale máš v jedné ceně všechno.