Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Magyar
COLOMAN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
WWERA --- 15:49:04 28.3.2007
TAKZE DNESKA NIKDO?
COLOMAN --- 18:56:31 27.3.2007
.,.cozee?? gudrun je uz Pani Gudrunova,?? ci slecna Gudrunova???:D...
...tiefilmy bysomsi najradsej pozrel vsetky.. najma ten satanisticky...
...Sorstalansag som videl, davali to uz aj v telke... taky priemer v style Sindlerovho zoznamu. podla knizky, zaco autor dostal nobelofku alebo bol nominovany aspon...
...
WWERA --- 14:09:23 27.3.2007
nebo tohle vypada zajimave
Člověk bez osudu / Sorstalanság

Současný maďarský film

Popis filmu: „V koncentračním táboře jsem zažil chvíle nejvyhrocenějšího štěstí,“ prohlásil v jednom rozhovoru Imre Kertész, nositel Nobelovy ceny za literaturu, podle jehož stejnojmenného románu natočil film jinak slavný kameraman Lajos Koltai. V Evropě i Americe etablovaný kameraman Koltai vnesl kameramanské vidění i do svého celovečerního debutu, kde okázalá výtvarná práce se světlem pomáhá ukázat svět koncentračního tábora jako svět paradoxů. Namísto melodramatických tónů, které by nutily diváka k dojetí, dává film přednost nedramaticky vystavěnému příběhu dospívajícího chlapce, jemuž život v koncentračním táboře nabídne jak očekávané momenty největšího utrpení, tak překvapivé chvíle čirého štěstí.

Režie: Lajos Koltai

Anotace k režisérovi: Přední maďarský kameraman, známý především svou letitou spoluprací s režisérem Istvánem Szabóem, s nímž spolupracoval na jeho nejvýznamnějších filmech jako Mefisto nebo Plukovník Redl. Na konci 80. let se z něj stal uznávaný evropský a americký kameraman, který spolupracoval s Giuseppem Tornatorem, Andrejem Končalovským nebo Jodie Fosterovou na jejím druhém filmu Domů na svátky. Za svou práci získal řadu ocenění, mezi nejvýznamnější patří dvě výroční Evropské ceny za filmy Sluneční jas a Legenda o „1900“. Drama Člověk bez osudu je jeho režijní debut.

Hrají: Áron Dimény, Béla Dóra, József Gyabronka, Endre Harkányi, András M. Kecskés, Marcell Nagy

Scénář: Imre Kertész
Kamera: Gyula Pados
Střih: Hajnal Sellő
Hudba: Ennio Morricone
Produkce: EuroArts Medien, Magic Media, Magyar Mozgókép, Hungarian Television, Mitteldeutscher Rundfunk

Stát: Maďarsko, Německo, Velká Británie
Rok výroby: 2005
Délka filmu: 140
Původní znění: maďarsky, anglicky, německy, anglické titulky
Internet: http://www.viipillars.com/fateless/
WWERA --- 13:58:00 27.3.2007
???: pani vy nechcete zajit na film kdyz jsi ten vcera nestihla?
WWERA --- 13:56:09 27.3.2007
COLBEN: jee srabe:)
COLBEN --- 13:54:37 27.3.2007
mne osobne uz ted nejak to kino stacilo :)
WWERA --- 13:51:38 27.3.2007
nechcete jit jeste ve stredu nekdo?
Čerstvý vzduch / Friss levegö

Současný maďarský film

Popis filmu: Celovečerní debut Ágnes Kocsis sleduje komplikovaný vztah matky a dospívající dcery v neúplné rodině. Jednoduchý příběh přes množství symbolických náznaků nemá jednoznačné vyznění, neboť film nenabízí jasnou psychologickou motivaci postav. Divák je tak často nucen zaplnit chybějící psychologickou motivaci vlastní představivostí, což zvyšuje jeho zaujetí tímto drobným neradostným příběhem. Současné Maďarsko je ve filmu k rozpoznání jen skrze některé soudobé rekvizity jako mobilní telefony. Nádech rozkládající se společenské reality dodává filmu výrazná, ale barevně nezdravá, až dekadentní výtvarná stránka.

Režie: Ágnes Kocsis

Anotace k režisérovi: V roce 2005 absolvovala obor filmové režie na Maďarské divadelní a filmové akademii v Budapešti. V roce 2003 strávila dva semestry na Národní filmové škole v Římě. Po snímcích Promíchané dopisy (2001) a 18 obrázků ze života dívky pracující v továrně na konzervy (2003) získal její třetí krátký film Virus (2005) třetí cenu Cinéfondation na 59. festivalu v Cannes, určenou pro mladé talenty. Následující snímek, celovečerní debut Čerstvý vzduch (2006), byl ve stejný rok na témž festivalu zařazen do sekce Mezinárodní týden kritiky.

Hrají: Izabella Hegyi, Juli Nyakó, Anita Turóczi, Zoltán Kiss, Henriette Ámon, Péter Bereczky, Gaetano Busico, Lajos Cs. Németh, Iván Dengyel, Tamás Fodor, Gábor Merza, Miklós Nagy, Jenő Nyika, Ben O’Brian, Béla Stubnya, Szabolcs Thuróczy, Valentina Lionetti

Scénář: Ágnes Kocsis, Andrea Roberti
Kamera: Ádám Fillenz
Střih: Tamás Kollányi
Hudba: Bálint Kovács
Produkce: KMH Film, Hungarian Academy of Drama and Film

Stát: Maďarsko
Rok výroby: 2006
Délka filmu: 109
Původní znění: maďarsky, anglické titulky
28. 3. 2007 19:15 Praha | Village Cinemas Anděl | Sál 3 - VÝCHODNÍ KINO
COLBEN --- 10:37:18 27.3.2007
tak kratky report ze vcerejsi navstevy kina v sestave colben,wwera,kingfisher. Byl to fakt dobry, film pro me nic moc, ale nasledne jidlo a par piv bodlo. Prijemny setkani :)
COLOMAN --- 17:15:36 26.3.2007
COLBEN --- 20:15:24 24.3.2007
super, diky moc :)