Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
JARKA1M
Bydlíte na Vinohradech? Především na těch pražských Královských? Máte zážitky, vzpomínky, které se vážou na toto kouzelné místo? Znáte dobré podniky? Podělte se o cokoli, co se k Vinohradům váže...

!!!NA NÁSTĚNCE STÁLE DOPLŇOVANÁ DATABÁZE HOSPOD A VINOHRADSKÝCH PODNIKŮ!!!
(Všichni, kdož se v tomto klubu zmiňujete o svých oblíbených vinohradských podnicích, přikládejte prosím ke svým referencím také bližší údaje (ceny, druh piva, kuchyně, obsluha, vybavení atp.) a aspoň něco jako adresu!)


www.vinohrady.cz
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DRED --- 15:12:52 7.8.2013
???: Dik ale uz sem to asi vyresil respektive nekterej notar chce znaleckej posudek na nemovitost nekomu staci ohodnoceni trzni ceny od realitky. Takze me spis zajimalo jestli to nekdo resil a jak primo tady protoze ne kazdej to ma stejne.
DRED --- 14:02:00 7.8.2013
Trosku mimo ale resil nekdo pozustalost u notare Oulika v Klimentsky? Je automaticky pridelenej lidem co maj trvaly na P2 respektive aspon nekterejm. Bych potreboval radu.
GHOSTDOGG --- 13:35:14 5.7.2013
SPIPI: Ok dík. Vyzkouším.
SPIPI --- 20:46:28 3.7.2013
GHOSTDOGG: z vlastní zkušenosti doporučuju

MUDr. Marie Königová názory - dermatolog Praha 2 . Vinohrady - ZnamyLekar.cz
http://www.znamylekar.cz/marie-konigova2/kozni/praha-2-vinohrady

byl jsem tam teda naposledy před mnoha mnoha lety, ale asi to bude pořád stejná milá a schopná doktorka
GHOSTDOGG --- 17:49:51 2.7.2013
Nemáte doporučení na nějaké kožní? Pokud možno přemýšlející doktor, který neřeší všechno tím, že předepíše kortikoidy?
??? --- 13:09:51 25.6.2013
RYBKA: dik
RYBKA --- 23:05:46 20.6.2013
???: Chodím k Jedličkové na poliklinice u Želivského, ale jsem nespokojená, hodlám se při nejbližší příležitosti registrovat tady http://www.sternova.cz/
??? --- 9:02:31 19.6.2013
ola,procitala jse,ale nenasla -prakticky lekar okolo Flory,Zelvy...mate nekdo doporuceni?
KEDAREK1 --- 12:56:54 18.6.2013
SPIPI: taky jsem si psal s P2 OZP.....co se mi ale nelibi je to, ze byl zakaz vstupu do parku, tudiz by stromy nemely nikoho ranit a mohlo se pockat trochu (to, ze nekdo leze do parku na zakaz vstupu je absolutne jeho problem a nese plnou zodpovednost za sve konani). Ja mam zase vyfoceny stromy, ktere jsou zdrave a pekne....Pro uplnost taky prilozim komunikaci...

Vážený pane ,
dovolte, abych reagovala na Váš dotaz.
Z důvodu dlouhotrvajících dešťů, které zavinily zvednutí hladiny spodní vody, plošné a velmi silné podmáčení půdy a parkových porostů, bylo nutné okamžitě řešit ohrožení návštěvníků parku případným vývratem či rozlomení korun stromů. Od 30. 5. 2013 došlo k pádu 19 ks stromů. Minulý týden, přestože již bylo příznivější počasí, mohlo dojít vlivem podmáčení k nekontrolovatelným pádům stromů. Z tohoto důvodu MČ Praha 2 objednala soudní znalce a arboristy, kteří měli za úkol zkontrolovat stabilitu všech stromů ve všech parcích na území MČ Praha 2 před jejich otevřením pro veřejnost. Bohužel došlo k radikálnímu zhoršení stavu stromů a z důvodu bezpečnosti na základě odborných posudků muselo dojít radikálnímu zásahu ve všech parcích. Biologický odpad z pokácených stromů je odvážen na kompostárnu k dalšímu využití. Za pokácené stromy je počítáno s novou výsadbou, která proběhne za vhodných klimatických podmínek.
Děkujeme za pochopení. S pozdravem

Dobrý den paní Inženýrko,

ono je však otázkou jak vysoká spodní voda je na nejvyšším místě v Praze a sice v Riegrových sadech takovým nebezpečím, že pokosím x zdatných stromů. Včera jsem se v parku procházel a některé stromy skutečně pan dendrolog vytipoval správně, nicméně některé zdatné kusy nebylo potřeba rozhodně kácet. To že se vysadí stromy nové, tudíž se profinancují nějaké dotace, už není tak směrodatné. Bezpečnost je na prvním místě a nejsem z té řady zelených, kteří by řvali za každý padlý strom, ale ani nejsem naivní a rád nastavuji zrcadlo a ptám se proč. Ono nikdy nemůžeme vycházet pouze z jednoho úsudku , vždy je k racionálnímu řešení vstřebat úsudků více. Děkuji Vám za objasnění situace. Některé padlé jasany, jejíchž kmen byl opravdu silný a zdravý by určitě našly lepší uplatnění než v kompostárně, jedná se o jedno z nejtvrdších dřev, co má široké uplatnění a není levné. Nakonec bych zmínil, že slovo radikální je asi tím problémem v této otázce.

Vážený pane inženýre,

děkujeme, že Vám není osud dřevin v jednom z nejkrásnějších parků lhostejný.
Jak uvádíte, nelze vycházet vždy z jednoho úsudku. Každý problém má více řešení, pravdou však je, že prioritou pro ty, kteří park spravují, je především zdraví a bezpečnost návštěvníků parku. Vzhledem k tomu, že v parcích (mimo jiné i v parku Riegrovy sady) stromy začaly padat v hojném počtu již druhý den vytrvalých dešťů, musela být situace řešena ihned. Parky byly uzavřeny. Přesto někteří občané zákaz vstupu do parku nerespektovali.

Na základě znaleckého vyjádření k provozní bezpečnosti dřevin v parcích a na základě symptomů indikujících zvýšenou pravděpodobnost selhání stromu byly navrženy dřeviny k odstranění, případně navržena stabilizační opatření nezbytná ke stabilizaci dřevin. Neuposlechnutím navržených výše uvedených opatření ve znaleckém vyjádření by přetrvávalo ohrožení života či zdraví návštěvníků parku pohybujících se v bezprostřední blízkosti dřevin. Jelikož začíná být teplé počasí a blíží se čas prázdnin - a s tím související vysoká návštěvnost parků, bylo v zájmu městské části Praha 2 otevřít parky pro veřejnost co nejdříve. Abychom si byli jisti, že občanům otevíráme parky bezpečné a stabilizované, bylo nutno přistoupit k doporučeným opatřením odborníků.

S pozdravem