Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KOMERCNÍ FOTOGRAFIE - FOTOBANKA - rady a porady pro zacinajici fotografii a reklamu
ZABIAS
Fotograf Ondřej Dobiáš, profesionální fotografie
[http://www.photo-agency.cz/images/reklamam.jpg]
[http://www.photo-agency.cz/images/svatbym.jpg]
[http://www.photo-agency.cz/images/darekm_resize.jpg]

[http://www.photo-agency.cz/images/moje_fotobanka.gif]
    Photo-Agency.cz

  • fotografové, literáti, grafici, malíři, hudebníci, ti všichni tady mají prostor ukázat své díla která hodlají publikovat a případné je konzultovat,vytahovat se, ci jen oznamovat infa .....
  • odkazy na ruzne galerie klientu photo-agency.cz na nastence a zde do budoucna: neco


  • spřátelené diskuze: [ FOTO - WORKSHOPY ]


!!!! ČINY MÍSTO SLOV !!!!
Než začneš kritizovat ukaž jak si to a nebo neco podobného nafotil ty !


[http://www.photo-agency.cz/images/fotografatelier.gif][http://photographs.fotobanka.cz/images/logo.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ASACHI --- 18:33:47 13.12.2014
MIK_CZ: Kdyz si tam nahrajes high-res krajinku a facebook si ji da na billboard, tak z toho asi uplne odvarenej nebudes
MIK_CZ --- 11:03:50 13.12.2014
HUGGI: Blbost, jak rikam podle me to funguje pouze pro propagaci FB samotneho, ne ze bude prodavat fotky nejakym firmam a ty si s nima budou delat co chteji. Ze by si je davali na web, propagacni letaky, billboardy, to je proste kravina.

Co kdyz tam budou zachyceni lide? Bez model release by to neproslo nikde.
Proste zbytecna panika
HUGGI --- 14:18:58 12.12.2014
MIK_CZ: Az na to ze ty s tim ze to muze prodavat spuhlasis..
MIK_CZ --- 18:19:13 11.12.2014
LEONID_EK: Tak ja to chapu tak, ze on pouze muze pouzit obsah FB pouzit pro svoji propagaci, ale je nesmysl aby neco nekomu prodaval, kor bez tveho vedomi. To by neproslo a kor v americe.
LEONID_EK --- 12:53:44 5.12.2014
ASACHI: trosku jsem zapatral:
Český autorský zákon rozlišuje autorská práva na práva osobnostní a práva majetková. Osobnostní jsou zakotvena v §11 autorského zákona (právo rozhodnout o zveřejnění díla, právo osobovat si autorství, právo vyžadovat nedotknutelnost svého díla). Jak je stanoveno v § 11 odst. 4 autorského zákona, tato práva jsou nezcizitelná (nepřevoditelná), nelze je tedy převést na třetí osobu a též se jich nelze vzdát.

Majetková práva jsou zakotvena v § 12 autorského zákona (právo dílo užít, rozmnožit, rozšířit, pronajmout, půjčit, vystavit). V souvislosti s předmětem tohoto textu nás zajímá především právo rozšiřování originálu nebo rozmnoženiny díla (§ 14 autorského zákona), jímž se rozumí zpřístupňování díla v hmotné podobě prodejem, nebo jiným převodem vlastnického práva k originálu nebo rozmnoženině díla, včetně jejich nabízení za tímto účelem.

Facebook se však řídí právním řádem USA, konkrétně právním řádem státu Kalifornie, jak vyplývá z ustanovení čl. 15 odst. 1 Statement of Rights and Responsibilities.

Jakýkoli nárok, žalobu nebo předmět sporu vůči nám vyplývající z tohoto prohlášení nebo vztahující se k tomuto prohlášení nebo k Facebooku uplatníte výhradně u státního nebo federálního soudu nacházejícího se v Santa Clara County. Toto prohlášení se řídí zákony státu Kalifornie, jakož i veškeré spory, které by mohly vzniknout mezi vámi a námi, a to bez ohledu na kolizi právních předpisů. Souhlasíte s to se podrobit osobní příslušnosti soudů se sídlem v Santa Clara County, Kalifornie, a to pro účely projednání všech těchto sporů


e-bezpeci.cz
ASACHI --- 12:40:26 5.12.2014
ASACHI: + si myslim ze podle ceskych zakonu takove chovani neni legalni.
ASACHI --- 12:39:48 5.12.2014
LEONID_EK: jj vsechny fotky obsahuji veliky watermark ... at si je prodavaji kam chtej ...
LEONID_EK --- 12:08:52 5.12.2014
nerad bych siril nejake famy, ale jak fb zverejnil "nove" podminky, tak udajne vlastni licenci na vsechno co tam nahrajeme. pokud ma nekdo na propagaci sve tvorby ucet, fb muze dle libosti preprodavat vse dale. fotky v tehle kvalite muzou uplne v pohode slouzit jako ilustracni, resite to nejak?
MIKEKT --- 7:55:02 3.12.2014
GIZZZER: Jo hod sem jaký máš požadavky
BLACKX --- 23:18:19 2.12.2014
GIZZZER: Mám pocit, že v nějakých je možné k uploadu přidat "additional formát", což může být i RAW. Myslel jsem si, že to byla Fotolia nebo Dreamstime, ale ani u jednoho podle RAWu nejde hledat. (Ale podle webových diskuzí to vypadá, že u Dreamstime to některé fotky asi u sebe mají) Každopádně RAW by byl o něco dražší než běžné foto.

Jinak se můžeš dohodnout s nějakým fotografem na přímém prodeji, pokud to nemusí být nutně fotobanka. Mně třeba občas někdo píše, že potřebuje koupit fotku toho a toho, tak jestli nemám. Když sem dáš požadavky, případně rozpočet (pokud si cenu pak nechceš domlouvat přímo), třeba to tu někoho zaujme. Osobně jsem docela zvědavý :)