Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KOMERCNÍ FOTOGRAFIE - FOTOBANKA - rady a porady pro zacinajici fotografii a reklamu
ZABIAS
Fotograf Ondřej Dobiáš, profesionální fotografie
[http://www.photo-agency.cz/images/reklamam.jpg]
[http://www.photo-agency.cz/images/svatbym.jpg]
[http://www.photo-agency.cz/images/darekm_resize.jpg]

[http://www.photo-agency.cz/images/moje_fotobanka.gif]
    Photo-Agency.cz

  • fotografové, literáti, grafici, malíři, hudebníci, ti všichni tady mají prostor ukázat své díla která hodlají publikovat a případné je konzultovat,vytahovat se, ci jen oznamovat infa .....
  • odkazy na ruzne galerie klientu photo-agency.cz na nastence a zde do budoucna: neco


  • spřátelené diskuze: [ FOTO - WORKSHOPY ]


!!!! ČINY MÍSTO SLOV !!!!
Než začneš kritizovat ukaž jak si to a nebo neco podobného nafotil ty !


[http://www.photo-agency.cz/images/fotografatelier.gif][http://photographs.fotobanka.cz/images/logo.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KARYSLAV --- 11:09:39 5.8.2010
GHOSTSTALKER: no jasne to souhlasim, jeeezis to bude vomrd.. nemas vzor te licence?
GHOSTSTALKER --- 10:38:00 5.8.2010
ZABIAS: to neni zajimavy na ceskem autorskem zakone, ale na kontinentalni uprave autorskeho prava obecne :)

uz jsem to resil xkrat i tady na nyxu, ale jak by svet vypadal, kdyby se autorstvi dalo jen tak prevadet, takze bys proste prisel do obchodu, koupil si autorstvi fotky treba Roberta Vano a pak bys o te fotce bez problemu mohl rikat "Tohle jsem fotil ja, to je moje fotka" :)
ZABIAS --- 10:10:21 5.8.2010
GHOSTSTALKER: jojo hrozne zajimavy na ceskym zakonu autorstvi se nemuzes vzdat :) pravdive .
GHOSTSTALKER --- 21:56:16 4.8.2010
KARYSLAV: tak ty jsi autor tech fotek, toho autorstvi se tezko vzdas :) muzes jen poskytnout tu licenci (cimz efektivne omezis sva prava ve prospech prav nabyvatele licence)
KARYSLAV --- 17:00:07 4.8.2010
Tyvole to bude omrd :-D jsem myslel že by to šlo jen tím releasem, když se dobrovolně vzdávám všech práv k fotkám, protože je to pro ženu :-)
GHOSTSTALKER --- 16:43:29 4.8.2010
a ještě by tedy měl výtvarník poskytnout licenci fotografovi k zachycení jeho malířského (?) díla (to by ale ideálně mohlo být součástí té smlouvy o vytvoření díla).
GHOSTSTALKER --- 16:38:41 4.8.2010
KARYSLAV: imho klasický model release s modelem a výhradní licence s možností sublicence na fotografické dílo (nejlépe spojená s nějakou smlouvou o vytvoření tohoto díla) udělená fotografem výtvárníkovi...
KARYSLAV --- 16:34:26 4.8.2010
Kdž jsme u těch MR, potřebuju MR pro výtvarníka, kterej dělá bodypaint, a fotograf mu ho fotí.. Tzn: model, výtvarník, fotograf.. přičemž výtvarník je ten nejdůležitější, nikoli fotograf, nemáte někdo tip kde to sehnat, nebo si mám pořešit s právníkem sám?

Potřebuju aby vlastně ty práva co má obvykle fotograf, měl ten výtvarník, protože je to jeho dílo, a fotograf byl jen na stejné úrovni jako model, tedy -právo na kopii a zveřejnění ve svým portfoliu a vlastní prezentaci, ale až od určitýho data.. etc.

Dík za tipy.
LEF --- 12:36:04 4.8.2010
BLACKX: no mysli si to jak chces, ja mam s timhle skusenosti z praxe a mam k dispozici 4 advokaty se kterymi se ve spornych pripadech radim.

PHOTOSPHERE: ano, uvedeny zpusob je "idealni" neznamena to ze zakonem dany, nevylucuje to co tady jiz bylo napsano. je beznou praxi ze se rodne cislo nebo IČ dava jako variabilni symbol pro platby, ale stejne tak si muzes ujednat uplne jiny var. symbol, navic ty jakozto objednavatel neresis zda zhotovitel (nebo dodavatel) plati dane.
PHOTOSPHERE --- 21:49:29 30.7.2010
GHOSTSTALKER: vies si to proste sparovat platbu s jeho RC..robim to tak koli uctovnictvu..neviem uplne presne podrobnosti, ale robim to tak na odporucenie uctovnej firmy, ktora je na trhu 20 rokov a urcite vie, co robi...