Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KOMERCNÍ FOTOGRAFIE - FOTOBANKA - rady a porady pro zacinajici fotografii a reklamu
ZABIAS
Fotograf Ondřej Dobiáš, profesionální fotografie
[http://www.photo-agency.cz/images/reklamam.jpg]
[http://www.photo-agency.cz/images/svatbym.jpg]
[http://www.photo-agency.cz/images/darekm_resize.jpg]

[http://www.photo-agency.cz/images/moje_fotobanka.gif]
    Photo-Agency.cz

  • fotografové, literáti, grafici, malíři, hudebníci, ti všichni tady mají prostor ukázat své díla která hodlají publikovat a případné je konzultovat,vytahovat se, ci jen oznamovat infa .....
  • odkazy na ruzne galerie klientu photo-agency.cz na nastence a zde do budoucna: neco


  • spřátelené diskuze: [ FOTO - WORKSHOPY ]


!!!! ČINY MÍSTO SLOV !!!!
Než začneš kritizovat ukaž jak si to a nebo neco podobného nafotil ty !


[http://www.photo-agency.cz/images/fotografatelier.gif][http://photographs.fotobanka.cz/images/logo.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GHOSTSTALKER --- 16:43:29 4.8.2010
a ještě by tedy měl výtvarník poskytnout licenci fotografovi k zachycení jeho malířského (?) díla (to by ale ideálně mohlo být součástí té smlouvy o vytvoření díla).
GHOSTSTALKER --- 16:38:41 4.8.2010
KARYSLAV: imho klasický model release s modelem a výhradní licence s možností sublicence na fotografické dílo (nejlépe spojená s nějakou smlouvou o vytvoření tohoto díla) udělená fotografem výtvárníkovi...
KARYSLAV --- 16:34:26 4.8.2010
Kdž jsme u těch MR, potřebuju MR pro výtvarníka, kterej dělá bodypaint, a fotograf mu ho fotí.. Tzn: model, výtvarník, fotograf.. přičemž výtvarník je ten nejdůležitější, nikoli fotograf, nemáte někdo tip kde to sehnat, nebo si mám pořešit s právníkem sám?

Potřebuju aby vlastně ty práva co má obvykle fotograf, měl ten výtvarník, protože je to jeho dílo, a fotograf byl jen na stejné úrovni jako model, tedy -právo na kopii a zveřejnění ve svým portfoliu a vlastní prezentaci, ale až od určitýho data.. etc.

Dík za tipy.
LEF --- 12:36:04 4.8.2010
BLACKX: no mysli si to jak chces, ja mam s timhle skusenosti z praxe a mam k dispozici 4 advokaty se kterymi se ve spornych pripadech radim.

PHOTOSPHERE: ano, uvedeny zpusob je "idealni" neznamena to ze zakonem dany, nevylucuje to co tady jiz bylo napsano. je beznou praxi ze se rodne cislo nebo IČ dava jako variabilni symbol pro platby, ale stejne tak si muzes ujednat uplne jiny var. symbol, navic ty jakozto objednavatel neresis zda zhotovitel (nebo dodavatel) plati dane.
PHOTOSPHERE --- 21:49:29 30.7.2010
GHOSTSTALKER: vies si to proste sparovat platbu s jeho RC..robim to tak koli uctovnictvu..neviem uplne presne podrobnosti, ale robim to tak na odporucenie uctovnej firmy, ktora je na trhu 20 rokov a urcite vie, co robi...
GHOSTSTALKER --- 16:26:39 30.7.2010
PHOTOSPHERE: a k cemu ti to jako je na model release? nejsem si vedom, ze by to byl danovy doklad (stejne tak smlouva o dilo atp.)

A neni to tak tedy jen u hercu, ale u vsech FO.
PHOTOSPHERE --- 12:59:31 30.7.2010
rodne cislo uvadzat treba, koli moznosti odvadzaniu dani..rodne cislo herca je totiz zarovne jeho DIC...
ZABIAS --- 10:54:10 30.7.2010
tady mate MR co sme pozivaly ve fotobanka.cz co sme s majitelem davali dohromady a ID FBL coz je pravnik.MR.doc (50176 B)
BLACKX --- 9:19:25 30.7.2010
GHOSTSTALKER: Tohle zni dobre, ale tohle ( LEF ) si presne nemysim: Rodne cislo je samozrejme jednoznacna identifikace, ale jmeno + datum narozeni neni (ve stejny den se mohl narodit jiny Jan Novak)... proto se tam uvadi to bydliste.
LEF --- 9:12:44 30.7.2010
GHOSTSTALKER: melo by stacit jen jmeno a prijmeni + rodne cislo nebo datum narozeni, bydliste je evidencni zalezitost a nema vliv na identifikaci smluvnisch stran smlouvy, ale je dobrym zvykem uvadet i bydliste kvuli adrese pro dorucovani (pokud neni sjednana zvlastni uprava dorucovani jako je dorucovaci adresa, fikce doruceni a podobne).