Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 16:06:26 25.6.2010
TIGRE: supr!
TIGRE --- 19:09:03 24.6.2010
JAEN: tak já o faktu, že na lodi kromě normálních lidí byli i hovada, nepochybuju - o tom ale spor myslím není... :)
JAEN --- 17:13:43 24.6.2010
TIGRE: jj, to je úplně jasný (jen se asi nevyjadřuju moc jasně já). mě zajímalo spíš nakolik bylo v zájmu organizátorů konvoje vyprovokovat nějakou potyčku a bylo to předem připravený jako scénář. ale podle všeho se zdá, že to byla akce pár přemotivovaných jedinců a spíš to nebylo úplně organizačně zvládnutý.
TIGRE --- 15:12:17 24.6.2010
JAEN: Tak ono se to má přibližně takhle - nikdo podobný zásah nečekal. Jasně, že primárním účelem konvoje nebylo dovést pomoct, ale upozornit na nelidské a nespravedlivé podmínky v Gaze, kdy je z politických důvodů uplatňován tvrdý a nespravedlivý kolektivní trest na běžné obyvatelstvo, bez větší odezvy už delší dobu. Už jenom kvůli tomu (jako živé štíty) aby se nic podobného nestalo, tam měli být ti poslanci, diplomati nebo lidi z kulturni sfery. To, že Izrael bude nějákým způsobem reagovat se dalo čekat, jiná věc je ale co nakonec nastalo - nemluvě o tom, že se celý incident odehrál v mezinárodních vodách.
TIGRE --- 14:58:08 24.6.2010
Včera jsem si stáhnul autobiografii Charlese Hitchense, která nedávno vyšla:

[http://i49.tinypic.com/2mhdf2s.jpg]

Hitch-22. A Memoir.
ISBN 978-1-74175-962-4

Zatím jsem spíše prolistovával a pročítal vybrané pasáže v chvilkách mezi prací - mimochodem Hitchens se v knížce dotýká i událostí v Československu v souvislosti s jeho okupací vojsky Varšavské smlouvy. Tomu věnuje částečně kapitolu Havana versus Prague. Nebo vzpomíná na to jak byl v roce 88 v Praze zatčen a v Rudém právu označen za trockistický živel.

[http://i48.tinypic.com/33k6sk8.jpg]
V Kurdistánu - 1991

Nepopírám, že enfent terrible Hitchense mám rád a mám pro něj velkou slabost, i když se v mnoha politických názorech nemůžeme lišit víc, tak v mnoha ohledech cítím až pozoruhodné souznění: Od vztahu k náboženství až po oblíbené a neoblíbené osobnosti :) Hitchens neuatoritářský marxista, je navíc jeden z nejzajímavějších amerických liberálů dneška a kouzelně vtipný, arogantní a zdrcující diskutér. I když knížka nebude druhý God is not Great, tak myslím, že stále stojí za pozornost.

Christopher Hitchens na WIKI - http://en.wikipedia.org/wiki/Christopher_Hitchens

Knížka ke stažení v PDF - http://rapidshare.com/files/402313571/h22.pdf.html
Recenze na Hitch 22 v NY Times - http://www.nytimes.com/2010/06/20/books/review/Senior-t.html
JAEN --- 14:41:05 24.6.2010
tak to fakt dobrý, ten příběh za tím;) připomíná scénu z oh brother where art thou, kde si dva chlápci stopnou v pustý prérii auto s trochu nervózně vypadajícím chlápkem, aby vzápětí zjistili, že právě vykradl banku a zdrhá před policií :))


jinak tak obecně... chvíli jsem totiž měla dojem, že to je celé především informační bitva o postoje veřejnosti a že i když ti aktivisti určitě nechtěli, aby to dopadlo takhle krvavě, drobná provokace a malé divadlo pro média, které mají pro tento účel sebou, by se hodila. a z videa natočeného izraelci to tak i dost vypadalo. jenže na té lodi, kde došlo ke střetu, bylo i nějaké malé dítě a stará paní, a vůbec podle různých drobných věcí se mi jeví, že takovýhle scénář napsaný nebyl... chci říct, že to asi neměl být tak úplně happening. achjo, média. je to boj, dohrabat se k něčemu, čemu se dá věřit...
TIGRE --- 14:21:47 24.6.2010
JAEN: aha vidíš tak jsem to zmotal - ty další dva taky nemají zákaz. Vím, že původně je ale měli vyexpedovat po zemi do Jordánska, Saša si tam pravděpodobně měl pobýt o pár dní dýl, ale s nejvyšší pravděpodobností by je brzo následoval - přítrž tomu učinilo Turecko, který tam poslalo svoje letecký speciály což to všechno urychlilo. Bitej na tom je nejvíc teda Línek.
TIGRE --- 14:17:43 24.6.2010
JAEN: popravdě kamarád se jen chtěl svést do Gazy - kde plánoval pracovat na dokumentu - ta dodávka humanitární pomoci nebyla důvod proč tam byl. Na loď z Atén se dostal díky svým kontaktům, nikdo včetně něj nečekal, že izrael zareaguje tak jak zareagoval. V gaze ho čekalo natáčení.
JAEN --- 13:52:40 24.6.2010
TIGRE: díky! chtěla jsem se ještě zeptat, jak se tam dostal, jestli ho někdo oslovil nebo se přihlásil sám na základě nějaké tiskovky, ale už jsem si to našla sama... http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/ceskeho-novinare-postup-izraele-proti-ucastnikum-flotily-sokoval/486219&id_seznam=

mám samozřejmě milión dalších otázek, ale to by bylo fakt na dlouho. .)