Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Alikvótní zpěv, znáte? umíte? zpívate?
LUNGPA
klub pro zpěváky ale i ty co by chtěli zpívat, nebo se jenom chtěli dozvědět o co vlastně jde (i když tohle bude asi těžký napsat, pokud jste nikdy nezkusili/neslyšeli)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
STUART_HAMPLE --- 23:27:15 29.7.2004
Pražské Znění – festival novodobé muziky

Mezinárodní setkání umělců a interpretů se zájmem o alikvotní zpěv a novodobé formy alternativní muziky pořádají občanské sdružení Tashi Deley a rakouský hudebník a performer Chris Amrhein.

Festival proběhne v termínu 2.-5. 9. 2004 v kostele sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském nám. Praha 8, v kostele sv. Šimona a Judy na Praze 1, a v DDM Spektrum na Karlínském nám. Praha 8.

Cílovými skupinami „Pražského Znění“ jsou studenti a pedagogové hudebních škol, odborná veřejnost, mládež se zájmem o alternativní muziku a duchovní rozvoj a řada příznivců alikvotního zpěvu z Čech a Evropy.

Organizátoři festivalu podporují prezentaci aktivit Waldorfské školy na Praze 5, tamtéž bude směřována i část výtěžku festivalu.
Cílem festivalu je:

* vytvořit prostor pro mezinárodní setkávání lidí se zájmem o nové směry v alternativní muzice
* předvést veřejnosti alikvotní zpěv, ukázat jeho různorodost a záběr v muzice (vážné, populární, etnické i alternativní)
* představit umělce a skupiny zabývající se různými způsoby hlasových technik zpěvu vycházejících z tradic dávných kultur
* seznámit veřejnost s etniky, která alikvotní zpěv používají
* posloužit k navazování kontaktů a výměně informací mezi jednotlivými interprety, skupinami a projekty
* vytvořit novou kulturní tradici v Praze

Během festivalu proběhnou koncerty a improvizovaná vystoupení skupin a interpretů z Evropy a celého světa.

Zájemcům o techniky alikvotního zpěvu, hru na alternativní hudební nástroje, jejich výrobu a použití bude nabídnuta řada výukových seminářů pod vedením renomovaných lektorů.

Součástí festivalu budou přednášky, prezentace, projekce a expozice spojené s tématy všestranného využití hlasu a zvuku (historie, hlasové techniky, relaxace, terapie…)


STUART_HAMPLE --- 18:54:21 30.6.2004
No jasan :-). Jinak opravte si údaje -- nebude na Praze 5, ale s největší pravděpodobností na Praze 8. Karlínské spektrum, kostel sv. Cyrila a Metoděje, parčík, možná bude něco na Parukářce...události se mění každou chvílí.
LUNGPA --- 11:33:34 30.6.2004
whoa tak fesťáček vypadá dost našláple :)) rozezněle :)
STANIQ --- 8:26:14 28.6.2004
tedy
borte super
carodejna pani co hrala na struny jak bohyne
a silnej hrdej mongol....co zpival o cingischanovi...nadhera
PAKOK --- 16:45:05 22.6.2004
TABRIS: Hezkyyy, skoda ze tu v Nedeli nejsem. Ale ten zitrek/pozitri me celkem laka...
BANA --- 16:33:59 22.6.2004
Díky za pozvání :), ještě uvidim.
BANA --- 16:23:20 22.6.2004
drobný dotaz: Co to je alikvótní zpěv?
KILP --- 9:19:47 16.6.2004
v jednom dokumentu jsem to videl v bedne. typci normalne zpivaly a jeden do toho brucel karghyrou, dost jsem koukal a napinal usi jestli slysim co slysim a fakt alikvoty:)
KILP --- 10:51:30 15.6.2004
...a jeste jsem v tom casaku cetl o historii alikvotnich zpevu coz je dost zajimavy. objevuje se totiz dost rozptylene po znacny casti asie ale i afriky viz. Tuva (khoomei), mongolsko (xoomi) Baškirkove v evropske casti ruska (uzlian,tamak kurai), Tibet pri expanzi budhismu do mongolska v 15. stol, Gornoaltajsky bifonicky zpev(kay), Radzastan obdobne hlasove techniky, severni cast Jihoafricke republiky(umngqokolo) stari zpevu je nejasny, ale zajimavy jsou dve teorie ktery resi jestli byl alikvotni zpev jakozto prastara samanska technika rozsiren po celym svete a postupem casu zapominan az zustal jen na urcitych mistech, anebo je to mlada technika vznikla az jako napodoba alikvotnich nastroju viz.brumle atd. coz ovsem nesedi v australii kde hrali na didgeridoo od nepameti aniz by zpivali alikvotne.
jednim z malahistorickych ukazatelu stari techniky khoomei můze bytputovani Baskirku z centralni asie do oblasti jejich soucasneho domova. doba jejich putovani se odhaduje na druhou polovinu prveho tisicileti. z toho vypliva ze technika uz existovala.
...to jen tak pro zajimavost:)