Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
SAP

*

odkazy


- jak na kávu

- cuketka

- home - barista
*


Kafe roku není:

*

JACOBS
*

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 19:50:42 28.3.2017
Jestli někdo plánujete romantický útěk do hor, tak tady by pro vás měli práci. Majitelé patří k místním zapadlým vlastencům a snaží se být fakt poctiví

Vinckovo kafe | kavárna pro lidi, kteří si váží sami sebe
http://vinckovo.cz/


Vinckovo Kafe
12 mins ·
Nabízíme Ti práci, ale jen pokud Tě bude bavit. Na HPP, se smlouvou a možností mít to v práci "jinak".
Říkejme Ti třeba budoucí "Barista ve Vinckově kafi". Prostě člověk s empatií, trošku věštec a trošku chobotnice s mlsným jazýčkem. Baví Tě vytvářet štěstí v srdcích ostatních lidí. Všechno ostatní Tě naučíme.
U nás se můžeš rozvíjet, podílet se můžeš na čemkoli v naší společnosti, od cukrařiny, přes focení, po práci se dřevem. Tvoříme společně jedinečný podnik a hledáme lidi, kteří nám s tím pomohou.
Na maloměstě přemýšlíme do široka, chceme aby naše práce měla smysl a to je náš motor, který nás žene dál.
Možná tu ještě ani nežiješ, v tom případě Ti můžeme pomoci i s ubytováním.
Piš do zpráv, nebo na email: martin@vinckovo.cz
TEEAK --- 19:22:04 28.3.2017
MOMENT: večer to vyčistit "stačí" .. ale děláváme za barem úkony tak, aby to "stačilo"? nebo se spíš snažíme posunovat se kupředu a vylepšovat, kde to jde? .. ps: to byla řečnická otázka ;)
BOODIA --- 10:52:48 28.3.2017
MOMENT: pravda pravdouci
MOMENT --- 9:10:39 28.3.2017
a hlavne, jak rek ID KOLU, kdyz mas nahovno mlejnek, tak budes mit bordel v hrnku pokazdy, i kdybys udelal pred kazdym shotem jarni uklid.
MOMENT --- 9:09:26 28.3.2017
BOODIA: no neni to uplne nejlevnejsi hracka, nejaky oleje stejne zustanou a kdyz mas ims sprchy, coz chces, tak ti na nich uz z principu nic moc neulpiva. ale pokud clovek ma zbytecny litry navic, tak proc ne.
BOODIA --- 21:28:46 27.3.2017
TEEAK: na tohle jsme si (i onesipaci a holky jenovsky) ted poridili takovej divnej kartac espazzola, kterej ti umeje gh skvele a nedela to backflush takze ti neleze kafe zpatky a je to cupr vec! plus samozrejme rozebrat paky je samozrejmy
MOMENT --- 20:51:22 27.3.2017
TEEAK: je pravda, ze zalezi na konkretnim "prutoku" zakazniku. kdyz nemas vylozene frontu celej den, tak to staci vycistit od oleju az vecer (a po navalu; po navalu se v prvni klidovy fazi stejne vsechno cisti tak jako tak).
TEEAK --- 20:34:24 27.3.2017
MOMENT: asi je to každýho věc, ale osobně se mi tahle metoda nezdá dlouhodobě ani technicky udržitelná .. imho olej vodou vypláchneš párkrát (a pak už se to tam stejně hromadí) a pak mi taky přijde, že to musí hrozně zpomalovat .. ale nikdy jsem to nezkoušela - třeba bych byla překvapená
MOMENT --- 10:28:44 27.3.2017
TEEAK: nebo staci po kazdym sotu vrazit PF do GH, nezamknout uplne a proplachnout. nevytvori se podtlak pri vypnuti vody a vsechno hezky protece ven.
TEEAK --- 8:01:28 25.3.2017
???: za mě hlavně čistota/nečistota hlavy a portafilteru (zejména spodní strana sítka a vnitřek páky pod sítkem) - elimiování je málokdy stoprocentní, ale dá se významně zredukovat tím, že si nastavíš timer na 1 hodinu a když začne pískat, tak bez ohledu na provoz rozebereš portafiltery a něčím funkčním (třeba cafelatkou) přejedeš vnitřek pák, spodek sítek a na sprchách uděláš backflush .. (co se týče domácích kávovarů - tam bych toto praktikovala po každé jedné připravené kávě)