Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
SAP

*

odkazy


- jak na kávu

- cuketka

- home - barista
*


Kafe roku není:

*

JACOBS
*

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VAMPIREGIRL --- 14:44:29 17.12.2009
lol
ERNEST_GASKIN --- 14:11:19 17.12.2009
hm.
??? --- 13:30:17 17.12.2009
Furt nějaký espresso...

pěkně čitelné články o french pressu , překapávání a sifonech
CHESUS --- 12:18:03 17.12.2009
ERNEST_GASKIN: haha:) ted se ke me shodou okolnosti dostalo kubansky kafe co tam fasujou na potravinovy listky. dost prijemne prekvapilo.
MACATA_PRDELKA --- 10:21:58 17.12.2009
ERNEST_GASKIN: k tý čokoládě. jo shodli bychom se, jen mi to z toho moc nešlo pochopit.
ano příliš nezáleží na konkrétní chuti použité směsi kakaa. ale docela dost záleží na kvalitě použité směsi. laciné značky to zprzní mizerným kakaem a pokračují nekvalitní výrobou. u některých dražších a lepších výrobců ( a nemusí to být kvalitní leč neutrální lindt) se odlišuje i oblast původu a způsob pěstování kakaa.
MACATA_PRDELKA --- 10:19:39 17.12.2009
ERNEST_GASKIN: jde mi o to, že při čtení tvých vět plus mínus chápu, o co jde, ale kolikrát si nejsem jistá, jak to myslíš. píšeš moc zamotaně. a kdy se pouštíš to tý ekonomiky, už to zní víc jako opakované klišé, než jako porozumění trhu.

a to, že si bereš všechno osobně a z docela dborného výkladu přecházíš do prskání a útoků, ti docela dost škodí. pokud si opravdu známý dobrý barista, asi si docela kazíš pověst, ne?
VAMPIREGIRL --- 9:20:42 17.12.2009
Hele, Erneste, ale ono by se to kolikrát fakticky dalo shrnout do jednoho odstavce :-D Máš totiž sloh, při jehož čtení se lidský mozek v sebeobraně vypíná po první větě, bez urážky. Jestli máš nezadržitelnou touhu slovně průjmit, tak proč někde nepublikuješ, když jsi ten věhlasnej českej óbrodborník na kafe? :-D
ERNEST_GASKIN --- 4:38:57 17.12.2009
MACATA_PRDELKA: kakao není čokoláda. ne dnes, ne tak, jako je káva kafe. současná podoba čokolády je kakao, kakaové máslo, cukr a mléko. zjednodušeně a idealizovaně. a ano, spousta dnešních káv je chemicky dodělávaná, ale přecijen je mají lidé stále spojené s chutí kávy, i když chudé kvality - kdežto čokoládu si málokdo spojí s chutí kakaa.

dubaj vs. kartonová krabice je kvalitativní přirovnání.

mluvím o náhlém vlivu kapitalismu po pádu sovětského svazu, nástupu korporací mikropražiči zmizeli úplně, větší pražiči mizí postupně; regály v supermarketech zaplnily značky.
i když to zní neuvěřitelně, za komunismu na tom byl primární trh s kávou lépe.

...
a vůbec, nemusíš se snažit napadat můj projev a snažit se chytat mě za slovíčka jenom proto, že jsem ti stoupl na kuří očíčko před několika dny při obraně proti tvým útokům. takové jednání je trapné - tvrdila si mi, že sis mě dala do ignore, tak to prosím alespoň předstírej, a raději než takto malicherně reagovat.. nereaguj vůbec. nemyslím si, že krom tvých kamarádek tu na to má někdo náladu.
MACATA_PRDELKA --- 3:07:24 17.12.2009
ERNEST_GASKIN: už sem to četla třikrát dokola, ale... asi mi dnešní množství vypité kávy znemožňuje pochopení psaného textu.

prostě tomu nerozumím. jak to myslíš s tou čokoládou? a dubají? káva je rostlina a kakaový bob snad není plod stromu? standart korporačního kapitalismu - to je něco z marxe?