Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PŘEKLADY – pomozte se správným překladem speciálních termitů (domácí úkoly neděláme!)
VANEK
Překládáte nějaký text a narazili jste na speciální termín z oboru, který neovládáte? Třeba je tu někdo z oboru a poradí vám.
Měly by zde být pokládány a zodpovídány otázky typu "Jak mám přeložit CT-180 utility launcher?" společně s kontextem těchto termínů.

Varování: Try Googling It First.

php skript na vyhledavani v merriam-webster, cambridge advanced student's dictionary, ve slovníku na seznamu a v princeton wordnet dictionary v jednom okne - tadeas.net/slovnik/
Po práci legraci: Perličky z překladů
Pro práci organizaci (doložíte-li moderátorovi kredenciálie -- je lepší obracet se na moderátora tohoto klubu než tamtoho, neboť onen bývá offnyx): Překladatelské doupě - překlad jako živobytí, překlad pro radost, zkušenosti, disputace et cetera

Doupě translatologů: nosek.i-line.cz - asi chcíplo, zkuste Web Archive

Kdo to má těm lidem furt říkat: Ono by možná pomohlo víc kontextu... :-) Chcete-li něco přeložit Z češtiny, nezapomeňte taky, DO jakého jazyka.

A na triviální dotazy je tu klub Angličtina - slovíčka, fráze atd. aneb Jak se to sakra řekne?
Takže ne, domácí úkoly ani práci za vás neděláme; a resumé diplomek taky výjimečně.


Nevrlý správce varuje: nemám rád flamewary a vůbec příliš vysoký poměr šumu k signálu; dvakrát měřte, přemýšlejte a používejte náhled. Zajímají nás fakta, ne vaše názory. Mažu běžně v zájmu přehlednosti diskuse (ZEJMÉNA: děkujte předem a nebudeme se muset prokousávat dodatečnými "jéé, díky"), a přílišné prudiče jsem už i banoval.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MATHEZ --- 15:13:20 12.3.2020
ahoj, po konzultaci s adminem vkladam jeden komercni request. hledam agenturu co by pro nasi firmu delala preklady; zabyvame se prumyslem 4.0, machine vision, machine learning, software development a je potreba aby agentura (nebo prekladatel) mela zkusenosti s timto odvetvim. budeme prekladat web a prezentace z EN do DE a IT; dlouhodoba spoluprace
prosim kontaktujte me na matous.horal@datavision.cz
dekuji
MIFKAL --- 15:51:15 1.3.2020
KAERI: Jakože film jsem viděla v originále a zcela zjevně je smysl ten, že žádání o ruku a romantické serepetičky si má odvést sob. K pochopení nutno mít informaci, že "Maybe you should leave all the romantic stuff to me*" říká hrdina hlasem, kterým mluví, když jakože mluví hlasem toho soba (takže řečníkem je v tu chvíli jakoby sob, me referuje k sobovi). Tzn. výsledkem písničky je "sobe, je to na tobě, já to nedám".
Viz jak to funguje v prvním díle a Reindeers are better than people, tam taky je ta písnička rozhovorem mezi Christopherem a Svenem.
MICANA --- 23:45:17 26.2.2020
???: díky moc!
??? --- 15:46:13 26.2.2020
MICANA: JJ, máš to dobře. Podle kontextu by to taky mohl být složený úrok (výsledek ne proces) a říká se i denní obchodování. Finanční poradci většinou ale mluví jako čuňata, takže tam ti nějaké ty anglismy v pohodě projdou, jestli se ti to hodí do stylu knížky.
MICANA --- 15:01:16 26.2.2020
Mám tu tři ekonomicko-investiční termíny z americké knihy o chlapíkovi, co v tom vůbec není zběhlý, jenm uvažuje o investičních možnostech, které mu někdo poradil - čili by to mělo odpovídat spíš terminologii finančních poradců, než nějakému odbornému žargonu. Něco jsem si našla, ale nevím, jestli je to ono:

Index fund (indexový fond?)
Compound interest (složené úročení?)
Day-trading (intradenní obchodování? Výrazu "day trading" bych se v češtině ráda vyhnula)

Tušíte někdo? Děkuju.
??? --- 11:29:35 26.2.2020
BOBASH: Jo, je to nějaké pomalované hipísácké auto, které zabavila policie a zakázala mu vyjíždět mezi lidi :D
BOBASH --- 22:41:15 25.2.2020
???: International Harvester vyráběl víceméně jen pickupy a potom SUV (International Harvester Scout). V roce 1963 nevyráběl podle mě nic třínápravovýho a už vůbec ne aby to mělo dvojmontáž vpředu. Jo a kromě trucků ještě vlastně dodávku, ale ta taky měla čtyři kola.

Je k tomu nějakej kontext?
DEMENCE --- 18:38:04 25.2.2020
???: osobně jsem našel jen Renault Sharan.... Ale takovýhle samorobky se v Americe nosej... Předpisy ohledně toho co může na silnici jsou stát od státu různé a mnohdy je to fakt benevolentní a ve vidlakovech se to nemusí řešit vůbec.... Jako Custom truck by to šlo, ale i ten Renault co jsem našel neměl přední kapotáž nad Jolana aby byla možná dvojmontáž... Jestli to má být sbouchanej truck někde na středozápadě USA tak proč ne....
??? --- 16:54:08 25.2.2020
"It was a modified panel truck on a 1963 International Harvester chassis, a three-axle twelve-wheeler."
??? --- 16:53:48 25.2.2020
DEMENCE: Má to být starý typ dodávky / skříňovky nebo tak něco, cca ze 60. let. Našla jsem, že tehdy se dávaly tupláky i na menší nákladní vozy. Ale máš pravdu, že by byly i vepředu, to je dost divný.