Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PŘEKLADY – pomozte se správným překladem speciálních termitů (domácí úkoly neděláme!)
VANEK
Překládáte nějaký text a narazili jste na speciální termín z oboru, který neovládáte? Třeba je tu někdo z oboru a poradí vám.
Měly by zde být pokládány a zodpovídány otázky typu "Jak mám přeložit CT-180 utility launcher?" společně s kontextem těchto termínů.

Varování: Try Googling It First.

php skript na vyhledavani v merriam-webster, cambridge advanced student's dictionary, ve slovníku na seznamu a v princeton wordnet dictionary v jednom okne - tadeas.net/slovnik/
Po práci legraci: Perličky z překladů
Pro práci organizaci (doložíte-li moderátorovi kredenciálie -- je lepší obracet se na moderátora tohoto klubu než tamtoho, neboť onen bývá offnyx): Překladatelské doupě - překlad jako živobytí, překlad pro radost, zkušenosti, disputace et cetera

Doupě translatologů: nosek.i-line.cz - asi chcíplo, zkuste Web Archive

Kdo to má těm lidem furt říkat: Ono by možná pomohlo víc kontextu... :-) Chcete-li něco přeložit Z češtiny, nezapomeňte taky, DO jakého jazyka.

A na triviální dotazy je tu klub Angličtina - slovíčka, fráze atd. aneb Jak se to sakra řekne?
Takže ne, domácí úkoly ani práci za vás neděláme; a resumé diplomek taky výjimečně.


Nevrlý správce varuje: nemám rád flamewary a vůbec příliš vysoký poměr šumu k signálu; dvakrát měřte, přemýšlejte a používejte náhled. Zajímají nás fakta, ne vaše názory. Mažu běžně v zájmu přehlednosti diskuse (ZEJMÉNA: děkujte předem a nebudeme se muset prokousávat dodatečnými "jéé, díky"), a přílišné prudiče jsem už i banoval.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HELA --- 14:39:43 10.12.2014
RIP: no jo, mně to pak taky došlo, když jsem to zkoušela dát do textu, že to asi nebude zas tak úplně pochopitelná narážka.

Nakonec asi použiju (poznámka od Supermana ohledně Batmana) "ten netopejr" (díky MICANA za inspiraci, původně jsem zkoušela jsem "ten starej netopýr", ale to bylo moc dlouhé) a oslovení Supermana Batmanem buď "poletucho", nebo mě ještě napadlo "supernulo", což je taky o něco málo ostřejší, než by se mi líbilo, ale dá se aspoň poznat jasná narážka a nevypadá to v kontextu moc divně.
SARGO --- 14:36:23 10.12.2014
RIP: Občas se budím ze spaní se vzpomínkou, jak mě šedesát metrů nad zemí o nějaký metřík či metřík a půl povytahoval za ruku chlapík o patnáct kilo lehčí než já. Pravda, tenkrát mi to nepřišlo a taky jsem se trochu opírala nohama, ale tak nějak zpětně... :-D
Kluci horolezci dělali pokusy, jestli lze někoho chytit při pádu, taková ta klasika "držím tě nad propastí"; úplně bezprostředně stěží, po metru letu bez šance.

MICANA: V pohodě ;-) Když tak stačí na to mínus ťuknout ještě jednou :-)
Netopejr je náhodou taky dobrej (aby alespoň něco v mém příspěvku nebylo úplně OT :-D)
MICANA --- 13:18:58 10.12.2014
SARGO: Omlouvám se za mínusku, to je tak, když člověk zevluje po nyxu z mobilu a zároveň se pere s miminem :)


HELA: Nešel by u Batmana prostě "netopejr"?
RIP --- 13:12:47 10.12.2014
???: No, fáze B z toho obrázku je tak maximum, kam se dostaneš, když dotyčný úchop aktivně sabotuje a má z toho ochmelkovskou legraci :-)
??? --- 12:17:04 10.12.2014
RIP: ,D jak rikas... Mne se navic kvuli takovymu soosedovi na chate, kterymu po posilneni vypla spodni pulka tela, roztrhly gate a malem jsem skoncila kdesi ve svahu...
napadl me jeskynar nebo... troglodyt, ale to je jaksi ostrejsi:-S a nemyslim tim toho souseda;)
??? --- 11:54:21 10.12.2014
RIP: A taky jsi ho nesl ve fireman's carry? ;)
RIP --- 11:40:07 10.12.2014
SARGO: "Sám od sebe" bylo myšleno jako "bez technických pomůcek" :-)

Holt filmová nadsázka, no. Já taky kdysi zkoušel vytáhnout totálně ožralého souseda (menšího než já) o jedno patro výš ke dveřím jeho bytu, a od té doby se dívám skepticky na to, jak Sam nese Froda do svahu Hory Osudu :-)
SARGO --- 10:33:11 10.12.2014
RIP: Má batmobil, přece. Možná ho dokonce přivolává batmobilem :-D
Sorry za ot, ale: hrozně mě baví komixy, kde je partička superhrdinů smíchaná z létajících a nelétajících. Všelijaké ty létající motorky jsou moc pěkné, ale nejlepší je metoda "bafnu kolegu za ruku a z nuly na sto za tři vteřiny". Bolí mě ramena už jen z toho koukání :-D
RIP --- 10:30:34 10.12.2014
SARGO: Batman nelítá (sám od sebe), Batman jen plachtí :-)
SARGO --- 10:26:19 10.12.2014
RIP: Aha, já to pochopila tak, že cave man je Superman (asi vzhledem k tomu pořadí, v jakém to psala) - poletuchy jsou koneckonců oba :-D Ale Superman je prostě starší a taková těžká komixová klasika (i když samozřejmě záleží na kontextu videa).