Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
TYPOGRAFIE / Aplikovaná fontologie™ 2.0
BINARY_PARANOIC
[http://i.nyx.cz/files/00/00/07/26/726187_4ca96b71e2e414d1b674.png]
V tomto klubu vítáme jakékoliv teoretické i praktické přispěvky týkající se typografie, odstrašujíci či naopak následováníhodné příklady, odkazy na zdroje kvalitních informací o typografii atd.
Zároveň by měl tento prostor sloužit i jako typografická poradna, pokud si například nebudete jisti správným zápisem data, volbou fontu, rozpaly v logotypu či při sazbě textu. Nebojte se zeptat, rádi odpovíme, budeme-li s to.
Vlastní tvorba typografie se týkající je více než vítána!

Na nástěnce jsou nějaké základní rady a odkazy, jejich seznam je průběžně doplňován a aktualizován.
[ TYPOFOTOGRAFIE / Nevšední a inspirativní typografie ve fotografiích ] / [ Type Design — tvorba autorských písem ] / [ EXPERIMENTALNI TYPOGRAFIE + + + ] / [ Kaligrafie... Krasa rucne malovanych symbolu a pismen ] / [ FONTY shanim font XXXX . nema nekdo ? ] / [ QuarkXPress, InDesign, PageMaker + PDF workflow /Acrobat, Distiller, PitStop atd./ ...zkrátka PrePress ]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MEJLA77 --- 20:08:34 17.5.2018
TIKVIK --- 11:58:17 15.5.2018
Ahoj, přeposílám takovou malou / velkou prosbu stran střední školy kde jsem dříve učil. Vypadl jim na maturity vyučující na teorii Typografie (historický kontext) a shání se náhrada. Jde o dny 21-23 vždy dopolední a odpolední směna. Hrazené. Dotazy prosím do pošty.
RED_KOMUSO --- 18:17:56 12.5.2018
DAN_F: přesně tak; ne současný umění, který teď poněkud zbrkle tlačí
DAN_F --- 23:42:53 11.5.2018
RED_KOMUSO: Fajtova specializace je středověk a raný novověk :)
RED_KOMUSO --- 19:16:08 11.5.2018
GULDUR: Podle mého se v tom održí přizamilovanost ředitele NG v současným umění, kvůli níž zanedbává jiné součásti NG. Nové logo NG odpovídá současnému trendu a obávám se, že může rychle zestárnout. Tady třeba podobná citace české galerie se současným uměním JSG http://www.jirisvestkagallery.com/
GULDUR --- 17:03:45 4.5.2018
BINARY_PARANOIC: Vůbec bych neřekl, že jejich práce ani práce celého studia není profesionální..to ne. Jenom prostě krom vizuálu pro Českou Filharmonii, který je v pořádku mi nic z jejich práce pro veřejné instituce nepřijde takové, abych řekl: "Jo, to je super....". Jiná otázka jsou festivaly či umění obecně..tam když mají něco pod palcem, tak mi to obyvkle přijde výborné...
BINARY_PARANOIC --- 16:43:25 4.5.2018
GULDUR: samotný vizuál nehodnotím, k tomu mám příliš málo informací. Oba autory (Martin Vácha, Andrea Vacovská) shodou okolností znám osobně, takže nemám pochyb o jejich profesionalitě — ale ač mám k nějakému přepjatému vlastenectví daleko, přeci jen mě trochu mrzí, že se pro Národní galerii nepoužilo písmo z místních luhů, hájů a tužek.
GULDUR --- 15:02:18 4.5.2018
Jedna z cyklu "My nesmíme ani naznačit":

[http://www.youthfoodmovement.org.au/wp-content/uploads/2016/02/Powerhouse-museum-logo.jpg] [http://www.najbrt.cz/files/fitwidth/1200/auto/ngp-na-web2.png]

Samozřejmě si dělám legraci, neb rozhodně nechci nikoho obviňovat z plagiátorství (tady je navíc použit i jiný princip). Jen jsem chtěl tak nějak z pozice fanouška typografie konstatovat, že Najbrt studiu ty řekněme konzervativnější loga moc nejdou. Valmez, MUNI, teď NGP.... Dokud se drží Strun Podzimu, MFF a podobných věcí, tak je to kolikrát super, ale jakmile má jít o nějakou veřejnou instituci, tak je takové přinejmenším rozpačité. Nutno ovšem přiznat, že mě osobně nikdo ze tří finalistů příliš neoslovil a vize Najbrt studia dopadla vlastně ještě možná nejlépe. Nicméně určitě se budu chtít jít podívat na výstavu všech návrhů.
THE_BALROG --- 12:06:49 10.4.2018
PIERDUS: když jsem dělal webový font z Tabacu na Suitcase Type Foundry, tak jsem si naklikal, jaké řezy a jaké sady tam chci mít a font se mi vygeneroval s těmi požadovanými znaky.

Ale před pár lety nasadili nový způsob generování webofntů a ten jsem nějak nepochopil :(