Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Cyber.Punk: Is Stubborn Bast(A)rt
SPECTRE
[https://i.nyx.cz/files/00/00/20/53/2053532_9918019034ce2c00d255.jpg?name=project-2501-4443+%281%29.jpg]
Kick, ban, ignore, offtopic
Jak se po 20 000 prispevku ukazalo, tak v tomhle klubu jsou vsichni uznavani odbornici na tema co je a co neni cyberpunk. Nedoporucuji proto psat sem ani slovo punk ani slovo cyber /kyber, cp..../, protoze jinak se najde vzdycky nekdo, kdo vam rekne, ze to neni dost cyber nebo dost punk.
S pozdravem vas milujici Overdrive

LUKASHIVA --- --- 8.07:22 24.8.2004
NIC JAKO CYBERPUNKER neexistuje! Podte mi to odsouhlasit at uz je klid.. :)) Kdo byl kdy cyberpunker? Case ( myslim ze spis zkrachovaly programator), Kovboj ( ten byl snad pilotem ve vysluzbe, chlastajici troska touzici se vratit na oblohu), Silencio (prtavy dite s pravdepodobne poskozenym mozkem?), Ransom Stark (bloodnet), Rick z Dreamwebu?


Navrhuji temata pro audit:
[Augmented Personality - paradigm change && "Kazdy den je prochazkou v databazi"] -- [Hack of reality, hack of virtuality] -- [Smart City & House] -- [CyberPunk is the state of Art - projekty, ktere nejakym zpusobem umelecky zpracovavaji nebo reaguji na CP, jsou CP] -- [Cyberpunk Geography - od SIlicon Valley az po hardwarove plaze na Tchaiwanu, middle east and Africa sillicon valley boom?] -- [Augmented Body & Brain - od LSD po benza a hydergine] -- [Completely Virtual - virtual paranoia, Internet 3.0 - matrix...] -- [Future military] -- [???]


Navrhujte dalsi temata s tim, ze cilem je shromazdit nejen linky, ale treba i predstavy budoucnosti, touhy a predstavy, ktere se ve vas s danym tematem objevuji. Samozrejme ale davejte linky a informace o cemkoliv, co se sem hodi. Idealne muzete prispevky otagovat pomoci #keyword, v RSS se to pak lepe filtruje. [BloodNet - cyberpunková hra, imho jedna z nejlepsich] -- [DreamWeb - cyberpunkvá hra s motivy magie] -- [Cyberpunk RPG] -- [Cyberpunk, industrial a novoromantika v textech a hlavne obrazech...].... atd, atd.
Google.com
Neural.it
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 15:22:47 31.7.2012
Neeson, Wahlberg a „bible kyberpunku“? 31.7.2012
O adaptaci přelomového románu Williama Gibsona „Neuromancer“, který v 80. letech restartoval sci-fi a spustil vlnu kyberpunkových příběhů z virtuálních realit, se mluví už hodně dlouho. Zdá se ale, že příchodem producenta Lorenza di Bonaventury k projektu se věci hnuly z místa. Režisérem zůstává Vincenzo Natali (kultovní Kostka a podivnost Splice), který usiluje o nezávislý a ne zrovna mainstreamově a přímočaře budovaný film. Bude to mít náročné pod dohledem chlápka, který produkoval Transformers a G.I. Joe, ale když už nic jiného, Bonaventura alespoň přitáhne k projektu zvučnější jména. První už zazněla. Nabídky na hlavní role putovaly dvěma velkým komerčním tahounům. Hlavní postavu, hackera a zloděje Case by si měl zahrát Mark Wahlberg. Není to zrovna typ, kterému uvěříte, že strávil většinu života on-line, ale možná by nás překvapil. Liam Neeson je žádaný do role tajemného Armitage, bývalého špiona, který Case zaplete do tajné mise s cílem rozvrátit korporaci všemocné rodiny Tessier-Ashpool a zároveň zlikvidovat všemocnou a zkázonosnou umělou inteligenci Wintermute. Prozatím ani jeden z nich na nabídku nekývl, tak uvidíme, co se z toho vyvine. Něco jako sofistikovanější Matrix bychom si nechali líbit.
csfd.cz
??? --- 12:59:41 18.6.2012
heh ;)

LiveLeak.com - Robotic grippers based on granular jamming
http://www.liveleak.com/view?i=f1e_1339796066
T_RAVEN --- 11:32:13 26.5.2012
„V budoucnu můžeme být schopni zapojit přímo do mozku nové datové toky, jako infračervené nebo ultrafialové vidění, nebo dokonce data o počasí či z akciové burzy. Mozek bude ze začátku zápasit, aby data absorboval, ale nakonec se naučí jejich jazyku. Budeme schopní přidávat nové funkce a vznikne Mozek verze 2.0.“

Dva slepí muži opět vidí díky očnímu implantátu | VTM.cz
http://vtm.zive.cz/dva-slepi-muzi-opet-vidi-diky-ocnimu-implantatu

LOLIRAPE --- 20:38:56 25.5.2012
LAIRELOSSE: prej, apple powerbook 100 - highly portable for jacking into anywhere...

ty 80/90 byly krásný časy.
LAIRELOSSE --- 15:54:40 25.5.2012
??? --- 11:16:40 19.5.2012
New details for Blade Runner sequel | TotalFilm.com
http://www.totalfilm.com/news/new-details-for-blade-runner-sequel
LAIRELOSSE --- 14:12:58 12.5.2012
PANTARIL: Je to velmi obsáhlé téma a tenhle klub pro to není určený, ale myslím si, že rozhodně budou eskalovat současné problémy, které nikdo v zásadě neřeší. Naše civilizace je cca posledních 200 let postavená na fosilních palivech - ta v daném horizontu dle všeho dojdou, respektive budou jejich zbytky tak drahé, že si je nebudeme moci dovolit. I kdyby ovšem byla nahrazena nějakým zázračným novým zdrojem energie jako třeba termonukleární fůzí, myslím, že to situaci jenom zhorší. Současný způsob exploatace přírodních zdrojů je naprosto neudržitelný, nehledě na to, že v dané době bude na Zemi na krásně o polovinu víc lídí atd. Nechci malovat čerta na zeď, ale žijeme na dluh a podle mě se blíží čas, kdy se to zlomí. Rád bych se mýlil, ale podle mě to bude ještě za mého života.
PANTARIL --- 12:42:58 12.5.2012
LAIRELOSSE: Co myslis, ze se za 30 let s lidstvem stane? Ja to video beru jako vizi, jak by to mohlo vypadat pokud by lidstvo chtelo a investovalo tomu odpovidajici mnozstvi prostredku do vedy a vyzkumu. Zaroven si myslim, ze se ta vize neuskutecni, protoze lidstvo radeji investuje do valek, bankeru, politiku, zabavy atd.

Libi se mi i puvodni komentar, co k tomu videu na Google+ postnul Koen De Paus


"Prediction is very difficult, especially if it's about the future." -Niels Bohr

The following video represents a kurzweilian view of the singularity and makes some predictions that sound laughably optimistic but it does a good job at portraying the kind of disruption that might occur in the long run.

"Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future." -John F. Kennedy

Something tells me that Kurzweil himself just throws 2045 out there to try and create a self fulfilling prophecy similar to Moore's Law. We are part of the system we are trying to predict and the act of predicting, changes the system. By putting it out there you are setting up a goal for mankind. You can compare this to the financial markets and Greece's current situations; Everyone predicting that Greece will go under makes it harder for Greece to borrow money and thus these predictions create a self reenforcing feedback loop that makes sure Greece will go under.

"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams." -Eleanor Roosevelt