Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
H:E:N:N:A
IKA
povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

(recepty na nastenke.:)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NUTRICKA --- 13:34:25 21.6.2013
NIMUI:
TEEAK:
CAMELLA:
díky za rady :) nechám teda odstát a pak si ji dám na noc, ať to má ten správný efekt. jen s tím citronem - vždycky jsem myslela, že pak zesvětlá... tak to mě překvapuje, že to působí takhle.
CAMELLA --- 12:34:29 21.6.2013
já přidávám šťávu z jednoho celého citronu a nechávám stát na teplém místě pod folií, henna hezky pustí pigmenty a dobře se pak nanáší :)
TEEAK --- 11:39:57 21.6.2013
NUTRICKA: mnohonásobným zahřátím se pak uvolňují líp pigmenty, ale imho si úplně stejně pomůžeš, když do směsi přidáš trochu citronu, nebo octa (dávám bílej ocet), co nám tu zbyl po nějakém vaření) a funguje to podobně
NIMUI --- 11:04:50 21.6.2013
NUTRICKA: Mám ověřeno, že některé henny fakt takhle lépe chytají. A dělá to tak dost lidí. Ale také jsou to většinou ti, kdo ji mají na hlavě 5, ale i 8 hodin, spí v tom... takže efekt se musí dostavit.
NUTRICKA --- 10:02:43 21.6.2013
Ahoj, vždycky jsem hennovala klasicky, rozpustit v horké vodě, nanést, nechat působit. Ale teď mě překvapil postup jedné známé - hennu rozmíchá v horké vodě a nechá ji celý den odstát s lžičkou uvnitř. Další den směs ohřeje ve vodní lázni a teprve pak nanáší na hlavu. Prý že ta barva pak lépe chytá. Myslíte, že to má nějaký smysl, nebo to vyjde úplně na stejno jako při běžném hennování?
PIKKMA --- 8:43:07 21.6.2013
dej vedet.. taky bych rada z tm. hnedy kterou ted barvim presla na svoji prirodni svetlou a premejslim jak :D
PUCZ --- 8:30:22 21.6.2013
tak já vycházím z faktu, že myší šeď je v podstatě světle hnědá...a chci zkusit barvit khadi světle hnědou hennou, do které přimíchám tak 1/5 blond hennu. z tohoto odkazu ( http://www.khadi-cz.cz/cz/page/0/ukazky-barveni-khadi-svetle-hneda.html?detail=3153 ) doufám, že dosáhnu nějakého světle hnědého odstítu, jen třeba s mírnými odlesky do zrz, což by teoreticky mohla eliminovat ta blond henna. každopádně po těchto reakcích si to nejdřív prostě vyzkouším na pramínku vlasů a pak uvidím, jestli půjdu do celé hlavy.
NIKKITA --- 1:24:04 20.6.2013
PUCZ: A co zkusit takové to vygumování barvy? Já na tom před lety byla, svojí mám taky takovou myší, měla jsem na hlavě všechno možný, několik vrstev, včetné zrzavý henny, těch vrstev všeho bylo skutečně dost (zrz přeliv chemický, henna plus nakonec černý přeliv a zrzavá trvalá barva) a pomohlo mi to vymýt z těch vlasů všechno, takže po vygumování jsem měla ty svoje vlasy, které tedy bohužel byly vlivem přelivů lehce odbarvené do blond. Nechala jsem si na to dát znovu ten přeliv, asi dvakrát, a od té doby si to nechávám odrůst, a mám něco jako VEVER: a je to i docela hezké, ale až od určité délky. Ale možná by ti pomohlo si jen obarvit hlavu jen přelivem (henna bude asi vždycky do červena prostě) na odstín nejvíc podobný té tvojí a pak nebude ten rozdíl tak markantní.
VEVER --- 0:55:35 20.6.2013
DIABOLUS: No, já jsem se barvila naposledy před rokem, a ano, mám konce zrzavé, ale mezi mojí světle hnědou dělají tak plynulý přechod, že je vidět rozdíl akorát když si dám konečky k hlavě.
DIABOLUS --- 0:24:15 20.6.2013
VEVER: no já nevim. Klasickou hennu jsem si naposled barvila asi před dvěma lety a nic se nevymívá, stále mám zrzavou třetinu délky, ještě že mám tmavé vlasy :). Teď dávám už jen bezbarvou a spokojenost. Každopádně henna musí odrůst...