Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Antikomunisticky klub - Antikomunisticky a antitotalitni klub
PREVIT

Tento klub slouží k boji proti komunismu (a zejména bolševické totalitě) mírovými prostředky. Je třeba stále připomínat fakta těm, co zapomněli a předávat zkušenosti těm, co v tom svinstvu nežili.

[https://i.nyx.cz/files/00/00/13/06/1306255_1d8cd33dc8d4b75c7765.jpg?name=KHB_K.jpg]

Hodní a nevinní komunisté aneb jak se nám pod nimi žilo

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SHEALA --- --- 22:25:13 7.12.2011 ---
me ten socik prisel jako takovej ustav socialni pece. Proste, klienti sou lehce nakrmeny, lehce pripocurany, a ven se vylezt neodvazi, protoze by je vrchnost servala, a ignorujou ty, co sou zavreny v klecovejch luzkach.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PANDA_JE_MRTVA --- 17:29:45 27.6.2018
BONGI: jo, hezky řečeno, obzvlášť ta poslední věta. otázka je, jestli, stejně jako bolševici reálně nepotřebovali volby k udržení moci, není právě v dnešní demokracii něco, co nepotřebují vládnoucí subjekty k tomu, aby si taky udržely moc. ale to už je někde jinde.
BONGI --- 17:22:25 27.6.2018
PANDA_JE_MRTVA: Navíc, Marxe a Engelse bych s komunismem skutečně moc nespojoval (snad až na tu prodejnou výjimku - Manifest).
BONGI --- 17:16:02 27.6.2018
PANDA_JE_MRTVA: Bereme-li komunistickou ideu jako nejlepší myšlenku stavu společnosti a podstatu společenského systému, pak jakákoli opoziční idea k této, je vnímána jako špatná a tudíž nutná potlačit. Vzhledem k tomu, že všeobecná rovnost lidí je nepřirozená a zvláště v ekonomické oblasti vytváří nespokojené vrstvy, pak narůstající nespokojenost a opozici je nutné potlačit silou, není možné připustit změnu na základě voleb. To následně vede k totalitní držbě moci a čím dál drastičtějším opatřením k potlačení opozice. To je v podstatě to, k čemu došel bolševismus. Ten také samozřejmě došel k tomu, že veškeré snahy o revizi potlačoval. Zajímavé je, že sám tiše změnil "odměňování podle potřeb" jako původní záměr na "odměňování podle zásluh". Zásluhy ovšem posuzoval ideologicky.
Ano i demokracie používá ve svých zřízeních moc, ale moc, která je jí svěřovaná po dobu volebního období. U všech pokusů realizovat komunismus jako reálný systém, se právě volby staly cílem přeměny ve formální potvrzení vládnoucí moci a ztratily reálný význam.
Ale zásadně - pokud není rovnost lidí ve společnosti definována vzhledem k něčemu (zákon, přístup ke vzdělání, zdravotní péči, lidským právům), ale vágně jako všeobecná rovnost, je to jalové a nerealizovatelné.
PANDA_JE_MRTVA --- 16:39:53 27.6.2018
BONGI: s tím, že je "jalový" :) bych i souhlasil. a určitě souvisí, jak píšeš, s jakýmsi univerzalismem ve společnosti vycházejícího z křesťanství, kde není vynechán žádný člověk a vše je pro všechny (narážím na Alaina Badioua a jeho vnímání Pavla z Tarsu jako zakladatele univerzalismu). jenže já mám prostě problém se zkratkovitým pojetím komunismu jakožto zla a priori. (a ne, ještě to radši napíšu jednou, za komunistu se nepovažuju a rozhodně neobhajuju totalitární režimy natož Stalina). že myšlenka násilí je implicitně obsažená v Marxově filosofii. ta byla imho obsažená implicitně v Hitlerově demagogii, to co se stalo díky Stalinovi z komunismu, je příšerná tragédie.
nicméně nechápu tu tvou větu, že k jeho realizaci je nutná moc. moc je nutná přece i v demokracii. vzpomeňme, jaký význam mělo slovo demokracie ve starém Řecku a jaká byla její reálná aplikace. jaký má význam dnes a jaká je její reálná aplikace. nepřipomíná už někde taky totalitní moc? nevedla taky k hospodářským krizím? když jsem se bavil s lidma, co si pod pojmem demokracie představujou, jaká jsou jejich práva a jaké jsou jejich povinnosti, většina si to plete se svobodou a tržní ekonomikou. nebo na to poví kouzelnou formuli vláda lidu:) každopádně to, že hrozba komunismu vedla ke zlepšení podmínek v běžné demokracii je fakt, vždy to tak nějak dopadne. když dojde k nějaké katastrofě, lidi se na chvíli vždycky poučí a vyhýbají se tomu minulému jako čert kříži.
BONGI --- 15:42:34 27.6.2018
PANDA_JE_MRTVA: Komunismus jako čistá idea je jalový. Jeho realizace znamená začlenění do systému, k jehož realizaci je nutná moc a jak víme z historie, vždy to končilo totalitní mocí a hospodářským krachem.
Vůbec si nemyslím, že Marxovi a Engelsovi šlo o nějaký systém na bázi komunismu. Jediný výplod - Komunistický manifest - byla v podstatě na objednávku a pro peníze napsaná marketingová příručka, která pak byla využita a zneužita bolševiky. Ten největší pokus o realizaci komunismu zkusili bolševici a jak dopadl víme. Všechny další pokusy byly jen odvozeninou bolševismu.
Pokud se bavíme o čisté myšlence komunismu - myšlence úplné rovnosti všech lidí, pak je to jako bavit se o nekonečnu. Pokud ale vnímáme potřebu jakého si vývoje směrem ke zlepšování života společenských vrstev - rovnost před zákonem, lidská práva, pracovní a sociální podmínky, pak je otázka, zda je v tomhle vodítko myšlenka komunismu, či je převzatá např. z náboženství či v podstatě běžných potřeb vývoje. Ale možná bych souhlasil, že hrozba komunismu vedla ke zlepšení podmínek v běžné demokracii. Jinak je ovšem, jak jsem řekl jalová a vůbec nevidím nic tak hrozně zkratkovitého na tom, že se její vnímání slučuje s vnímáním její realizace.
POPEY --- 9:41:46 25.6.2018
potreboval bych od nekoho kdo umi hledat v cibulkovych seznamech pomoc.
blizky clovek nasi rodinne je asi v seznamech, ale rade veci z tech udaju nerozumim.
nez tuto informaci vypustim ocenil bych radu od nekoho, jak moc ten clovek byl aktivni v ramci stb a co delal atd. Je tam rada vysvetlivek, ale neorientuji se v tom
byl bych vdecny za pomoc. prosim do posty
DOCKINEZ --- 8:50:57 25.6.2018
Zajímalo by mě, kolik z těch jemu přisuzovaných knih Stalin skutečně napsal.
PANDA_JE_MRTVA --- 8:36:06 25.6.2018
PATISLAV: Hm, to ale máš asi na mysli "vědecký komunismus", dogmatický marxismus-leninismus vytvořený Stalinem, soustavu pouček, které měly být brány jako jediné správné. Ideologii, kterou bylo "nutné" dostat do podvědomí lidí. To ano, to je zrůdné.
NJAL --- 0:46:11 25.6.2018
HAROLD: Zname sve pappenheimske ;-)
HAROLD --- 0:27:38 25.6.2018
PATISLAV: Argument jak od liberála. :D