Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Antikomunisticky klub - Antikomunisticky a antitotalitni klub
PREVIT

Tento klub slouží k boji proti komunismu (a zejména bolševické totalitě) mírovými prostředky. Je třeba stále připomínat fakta těm, co zapomněli a předávat zkušenosti těm, co v tom svinstvu nežili.

[https://i.nyx.cz/files/00/00/13/06/1306255_1d8cd33dc8d4b75c7765.jpg?name=KHB_K.jpg]

Hodní a nevinní komunisté aneb jak se nám pod nimi žilo

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SHEALA --- --- 22:25:13 7.12.2011 ---
me ten socik prisel jako takovej ustav socialni pece. Proste, klienti sou lehce nakrmeny, lehce pripocurany, a ven se vylezt neodvazi, protoze by je vrchnost servala, a ignorujou ty, co sou zavreny v klecovejch luzkach.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
FIN --- 16:15:29 30.9.2013
???: základní premisa je sice hezká, ale pokud k ní nepřidáš základní pravidla a příkazy, je taky nedomyšlená.

tak dobře: člověk má právo na... bla bla bla. a nastane situace, kdy někdo něco nemá. ponechme teď stranou, zda vlastní vinou - už se mu nechce vrátit do toho blbého normálního života plného starostí a práce - anebo zda skutečně je to smůla a zlá shoda okolností. dejme tomu, že je to smůla. tak má právo... a teď: kdo mu ho zajistí? ty? já? a co když se nám nechce? dostaneme to příkazem?

tady někde, myslím, začíná kritický problém. když chceš být skutečný demokrat, nesmíš to lidem přikázat - pak ale nastává kritická možnost, že nebudou chtít - anebo budou chtít, ale všechny je nezvládnou - a někdo živoří na ulici.

anebo jim to rozkážeš a je postaráno, ať chtějí nebo nechtějí, ale končí nám demokracie. jak z toho ven?

protože pravda je taková, že člověk je tvor bezohledný, a tak ve společnosti, jako je ta naše, s poněkud upadlými hodnotami, lidi klidně nechají, dobrovolně a demokraticky, druhé strádat. co teď? příkaz? povinně?

docela by mě zajímalo, jak to řešit bez nastolení příkazů :-)
??? --- 15:12:31 30.9.2013
a co to všechno má společnýho s nějakou tou základní premisou o důstojnosti člověka a na aspoň základním právu (a povinnosti pro společnost, nota bene tak bohatou jako je ta naše) nenechat nějaký šiblí lidi umřít neumytý někde ve křoví?
KONZUM23 --- 15:06:38 30.9.2013
V každém zřízení se najde někdo kdo nechce pracovat, chce žít životem alkáče, narkomana atd, stejně jako je všude člověk, který z nějakého důvodu pracovat nemůže.
Není to černobílé i když se dá říct,
že komunisti potírali a kapitalistům to je jedno.
FIN --- 14:31:03 30.9.2013
???: já ne. copak jsem to někde napsal? jen mi jako smysluplná vždycky přišla dobrovolná báze. o to víc, že znám pár lidí z charit a různých organizací pro práci s a začleňování problémových/pouličních jedinců a třeba podle kamaráda z berounské církevní charity není celý problém tak černobílý. co on tvrdil, s částí jedinců bezdomovců je ten problém, že leckdy nechtějí a nejsou schopni (protože vlastně nechtějí). ne všichni, ale část ano. vůbec po těch letech vyprávěl dost zajímavé historky. není celý problém černobílý ve smyslu "a zlá společnost nechala..."
??? --- 14:24:40 30.9.2013
a tohle srovnáváte s ponecháním člověka umřít mrazem nebo i prostě v blátě někde pod mostem?
FIN --- 14:18:22 30.9.2013
LUBOB: myslíš jako "každý má právo na práci a kdo nepracuje, toho zavřeme jako příživníka"? :-)
LUBOB --- 6:33:48 30.9.2013
pravo nerovna se narok


ostatne, staci si vzpomenout na 'pravo na praci' :-)

RUDOLF --- 18:39:31 28.9.2013
OJIRIO: bezdomáči se stěhujou do velkejch měst a na západ. O důstojnosti se nedá mluvit.
OJIRIO --- 15:03:31 27.9.2013
BONGI: Ono je zajimave, ze jednim z pozadavku "dustojneho zivota" byva i mit moznost si vybrat kde chces bydlet, i kdyz v dane lokalite neni pro tebe prace. Proc by mel mit kazdy na tohle mit narok, jen ze sve podstaty byti, nechapu.
Podle me by se lidem, kteri se ocitli v situaci kdy nemaji prakticky nic a v miste kde nemaji perspektivu, tak by jim mela byt nabidnuta pomoc jen takova, ktera je posune dal, aby se stali sobestacni.
RUDOLF --- 11:54:00 27.9.2013
BONGI: Tak je to rozhovor že jo. Takže můžu mluvit jen za sebe.

Mému maloměšťáckému raciu stačí, když noclehárny pokryjou všechny lidi, co nejsou nametený a jsou schopný dodržovat pár elementárních pravidel na soužití. Když se tam můžou osprchovat a vyčistit nebo vyměnit hadry. Maj tam poradce, základní ošetření, psychologa. Ideálně připravený nějaký resocializační program napojený na přípravný bydlení (jak to maj třeba blázni) a zvládnutí některých věcí, co už dávno zapomněli.