Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Antikomunisticky klub - Antikomunisticky a antitotalitni klub
PREVIT

Tento klub slouží k boji proti komunismu (a zejména bolševické totalitě) mírovými prostředky. Je třeba stále připomínat fakta těm, co zapomněli a předávat zkušenosti těm, co v tom svinstvu nežili.

[https://i.nyx.cz/files/00/00/13/06/1306255_1d8cd33dc8d4b75c7765.jpg?name=KHB_K.jpg]

Hodní a nevinní komunisté aneb jak se nám pod nimi žilo

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SHEALA --- --- 22:25:13 7.12.2011 ---
me ten socik prisel jako takovej ustav socialni pece. Proste, klienti sou lehce nakrmeny, lehce pripocurany, a ven se vylezt neodvazi, protoze by je vrchnost servala, a ignorujou ty, co sou zavreny v klecovejch luzkach.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DRZEEF --- 9:34:52 16.7.2019
Douglas Smith's Former People: The Final Days of the Russian Aristocracy is a welcome addition to the popular histories of the Romanovs and their ilk that have emerged since Soviet Union archives became accessible to researchers in the '90s.

What Happened to Imperial Russia's Most Powerful Aristocratic Families? - PopMatters
https://www.popmatters.com/...the-final-days-of-the-russian-aristocracy-by-douglas-s-2495714187.html
DRZEEF --- 22:01:57 6.7.2019
Mr Bykov says Khrushchev was a brave man who recognised his faults and attempted reform, but lacked the will to smash the system completely. "Khrushchev was half dictator, half liberal," he says. "Putin is just the same. The difference is that in Khrushchev's time the main movement was towards freedom. Now it is backwards. Krushchev initiated freedom. Putin is its graveyard."

· Politburo archives show that Khrushchev concealed that he had requested permission to shoot or imprison about 70,000 people himself as a party boss in the late 1930s
DRZEEF --- 22:01:17 6.7.2019
But while Khrushchev set unstoppable changes in motion, experts say he concealed his own role in bloody repressions. Only in the past five years has the full extent of his complicity in Stalin's terror become evident.

A telegram discovered in Politburo archives by Mr Zhukov shows that Khrushchev sent a request to Moscow to kill or imprison 30,000 people when he took over the leadership of Ukraine in 1938. A brutal purge of intellectuals and "hostile elements" was soon under way.

The year before, when he was party chief in the Moscow region, documents show Khrushchev asked permission to shoot 8,500 anti-Soviet "traitors" and dispatch almost 33,000 to camps. "These persecutions were real and they were carried out on Khrushchev's orders," Mr Zhukov says.
DRZEEF --- 22:00:59 6.7.2019
The real secret of Khrushchev's speech | World news | The Guardian
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/24/russia.tomparfitt
HAROLD --- 16:42:31 30.6.2019
Jó, Trudy byla borka. :)
DRZEEF --- 13:58:41 30.6.2019
DRZEEF --- 13:58:06 30.6.2019
HOWKING --- 22:00:40 6.6.2019
https://docs.google.com/document/d/18bJWinovKnczxR50Fk8piaVTVQGDPMpb0D-lL57MrD8/mobilebasic

Vážený pane předsedo Hamáčku,

již delší dobu se chystám napsat Vám tento otevřený dopis a dnes večer cestou z práce domů jsem pocítil, že nazrál čas učinit tak. Je mi 33 let, mám vysokoškolské vzdělání, a jelikož jsem se narodil do učitelské rodiny na severní Moravě, bylo moje politické smýšlení již od brzkého dětství orientováno doleva – především díky intenzivním, téměř každodenním debatám mých rodičů, jimž jsem byl často přítomen.

Když jsem dosáhl plnoletosti a začal své politické názory konfrontovat se svými vrstevníky, zjistil jsem, jak vzácným byl v mé věkové kategorii volič orientovaný na levou část politického spektra. To mě ovšem neodradilo od toho, abych nadále věřil tomu, že ne všechno ze státního majetku musí být nutně zprivatizováno a že jednou z nejdůležitějších úloh státu je pomoci sociálně znevýhodněným spoluobčanům – byť na úkor zdanění těch s vyššími příjmy, tak jak to bylo (a je) zavedeno ve většině nejbohatších zemí západní Evropy.

Několikrát jsem v různých volbách volil sociální demokracii, několikrát experimentoval s jinými politickými subjekty, ale na rozdíl od některých svých vzácných levicově orientovaných přátel jsem nikdy „na protest“ nevolil KSČM, protože mě tato strana nikdy nepřesvědčila, že se plně distancovala od hrůz napáchaných svou „matkou“ KSČ. Dnes, když jsou komunisté opět blíže k moci a zaplňují veřejný prostor o to hlasitěji arogancí, lží a překrucováním historie našeho státu, mám ze své tehdejší zásadovosti o to větší radost.

Když se Andrej Babiš dostal do Parlamentu a vlády ČR, říkal jsem si, jaká to pro „tradiční politiky“ asi musí být studená sprcha – způsob, jakým jedná s lidmi, okřikuje je svou polo-češtinou, vytahuje na ně složky, ve svých médiích publikuje dehonestující články na své oponenty apod. Měl jsem možnost Andreje Babiše osobně potkat na jedné debatě s veřejností ještě předtím, než poprvé uspěl v parlamentních volbách a skončil se svým hnutím na 2. místě za ČSSD. Moje základní lidská intuice mi již tehdy pověděla, co je to za člověka, a můj vnitřní pocit se zdá být časem víc a víc potvrzován objektivně ověřitelnými fakty. Ještě nikdy v čele naší země nestál člověk, který uvnitř tak moc prahne po moci a zároveň se navenek projevuje jako přerostlé a psychicky zmrzačené děcko – na jednu stranu se holedbá tím, jak všechno zařídí a nic není problém, na stranu druhou obviňuje všechny okolo (nově včetně samotné Evropské komise), když objektivní údaje ukazují, že veškeré holedbání je jen prázdné tlučení hubou – to vše bez jediného náznaku schopnosti uznat vlastní chybu.

Vím, že svým dopisem těžko změním něco na rozhodnutí vedení ČSSD zůstat v současné koaliční vládě. Přesto si to neodpustím a musím Vám to napsat. Andrej Babiš je mnohonásobný lhář. Každý, kdo jej dobře pozoruje, to už dávno ví. Kdo to doposud nezjistil, ten to sám vědět nechce – ať už vědomě či podvědomě. Andrej Babiš je navíc udržován u moci soudně prokázaným lhářem, naším prezidentem, který s obrovskou radostí z Hradu močí a kálí na všechny, které již nepotřebuje, včetně soc. dem. samotné. Tím, že ČSSD udržuje tuto oligarcho-vládu u moci, jen prodlužuje bolestivou agónii a prohlubuje vnitrostátní i zahraničně-politickou krizi, v níž se Česká republika nyní nachází.

Vím, že Vaše pozice předsedy ČSSD je nesmírně složitá. Taky vím, že budete „analyzovat“ pro soc. dem. děsivé výsledky z voleb do Evropského parlamentu, budete se snažit se z nich „poučit“ a že v koaliční vládě budete chtít zůstat především proto, abyste „naplnili svůj program“. Za mě a pár mých politicky obdobně orientovaných přátel mi ale dovolte Vám napsat, že setrváváním ve vládě Andreje Babiše a zavíráním očí před jeho ohromným střetem zájmů a falší, kterou předvádí na všechny strany, se držíte toho nejprohnilejšího stébla, jaké jste si mohli vybrat. A co je prohnilé, to dříve či později pomine. Škoda jen, že ČSSD tím pádem také.

S přátelským pozdravem a přáním pevných nervů,

Saša Zubov, bývalý volič ČSSD