Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Táborové hry pro děti a vše kolem nich
PYRO
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 23:02:06 15.9.2015
PJT: to zní době - ale na deváťáky to fungovat nebude... Kolegyně to nakonec vyřešila tak, že natiskla to natiskla na různěbarevné papíry, tudíž třídí daleko menší kupičky.
PJT --- 22:56:32 15.9.2015
???: Na konci udělej časově omezenou hru (např. 5min), vyhlaš jí jako "blešák" nebo "Arabský trh". Připrav si pytlík bonbónů pokud chceš i idměňovat. Po odstartování mění každý s každým kartičky tak dlouho, až má kompletní sadu 18ti různých (někam je dobrý umístit vzor sady). Může vyvolávat co nabízí a co potřebuje. Vzniklý binec si dost užijou :-) Když odevzdá, bere bonbón a jde domů. Pro snadnou kontrolu měj kartičky nějakým malým písmem očíslované a musí je odevzdat seřazené podle čísel. Ty i oni snadno poznáte že je nějaká 2x nebo chybí. Kdo nestihne v limitu, stále má povinnost odevzdat, ale už bez bonbónu - třeba.
??? --- 17:07:01 9.9.2015
RADDINO:
aha pravda... divas se na to z druhe strany... ja se zafixoval na to ze karticky tvori sadu - takze do pytliku patri sada ne jeden druh. to je urcite OK.

No myslim ze s UV nebo tve reseni bude stejne narocne slozite... pak zalezi...
??? --- 16:54:12 9.9.2015
A teda především úplně nemám UV lampu a do nákladů na projekt ji nenacpu :-) Ale rozhodně je to tvořivé řešení.
RADDINO --- 15:00:52 9.9.2015
???: myšleno, že bude pytlík a před ním kartička X. Tedy všechny kartičky X půjdou do tohoto pytlíku. A na zpětnou kompletaci vezmu z každého pytlíku jednu kartičku a tak získám celou sadu. Není to nejrychlejší, ale furt rychlejší než celkové třídění. Tvůj nápad je dobrej, ale třídění s dětmi a UV zabere nějaký čas, který jsem pochopil na konci hodiny moc není.
??? --- 7:02:01 9.9.2015
???: Na rub napis neviditelnym fixem cislo sady a cislo karticky v sade a pak trid pod UV. Klidne i s deckama. Bude to WOW efekt :)
??? --- 6:59:50 9.9.2015
RADDINO: Ja z toho pochopil ze to dite neni schopno poznat. Pokud ma karticku X kterych je dalsich 17 jak pozna v kterem pytliku jeste neni?
RADDINO --- 23:52:44 8.9.2015
???: na konci hodiny 18 různých pytlíků u katedry, kam každé dítě v rychlosti roztřídí ty kartičky, co má?
??? --- 23:03:53 8.9.2015
help - potřebuju radu. Máme program pro školy, kde se pracuje s 18 kartičkama na žáka. Tj mám 35 sad po 18 kartičkách

Potřebuju je opakovaně.

Rychlejší verze (bez řezačky cca 40) je to vytisknout pro každou třídu znova, nastříhat a roztřídit do eurofolií. Jenže mi u téhle verze vadí spotřeba papíru.

Ale při recyklaci už použitých kartiček jsem teď strávila tři hodiny tříděním a pytlíkováním těch nesmyslů a to teda mii přijde jako dost za hranou.

Nejde z toho udělat seznam, kartičky různě tříděj, přeskupujou je, předávaj si je a podobně.

Další verze je chtít po dětech, aby mi odevzdali sadu 18 různých kartiček, ale jednak to sežere čas z programu, který se musí vejít do dvou vyučovacích hodin a druhak bych to po nich stejně musela zkontrolovat.

Nějaký nápad na optimalizaci, jak zajistit aby se příprava programu počítala na minuty, ne na hodiny?