Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Táborové hry pro děti a vše kolem nich
PYRO
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 6:42:42 4.5.2012
???:
ja jen psal ze do 1/4 byl potreba souhlas JEDNOHO rodice. Od 1/4 je potreba souhlasu OBOU rodicu. jestli do tedka praxe byla takova ze se volalo misto podepisovalo (coz mohu potvrdit), tak treba i nyni bude doktor co misto dvou podpisu bude vyzadovat dva hovory a nebo proste bude mit rozum a bude mu stacit jeden (viz Hegerovo srdnate vyjadreni). Ale treba taky ne no...
??? --- 22:24:14 3.5.2012
???: no asi takhle: ja mam tu zkusenost, ze stacil k operaci jeden tel. rozhovor, kde jsem to odsouhlasila. Od 1.4 nevim do kdy toto rozhodne u nekterych lekaru stacit nebude, lekar proste operovat dite, ktere prijede s urazem ruky, nebude. Ten lekar si to nevezme na triko a ja to chapu, sleduju to uz od toho listopadu.
??? --- 22:01:58 3.5.2012
???:
se nechapeme. asi sis to nejak spatne precetla/vylozila... ale je to jedno :)
??? --- 21:58:09 3.5.2012
???: jenze dneska musis mit papir a podepsany od obou rodicu. Jak pisu, u nas stacil souhlas po telefonu.
Pokud by se cekalo na to, nez manzel prijede domu, podepisu papir a on ho odveze do nemocnice (v nasem pripade z Prahy do KV), tak by to trvalo pres 3 hodiny... navic tehdy byla snehova kalamita...
??? --- 19:34:08 3.5.2012
???:
" tak už dříve platilo, že se musel shánět souhlas rodičů "

mysleno "...jednoho rodice"
??? --- 18:23:02 3.5.2012
???:

nečetla jsem toto auditko, četla jsem to vedlejší, reaguji na tu citaci:

" tak už dříve platilo, že se musel shánět souhlas rodičů "

Můj syn (tehdy 14 let) si na školním výcviku zlomil ruku a musel být ihned operován. Souhlas jsem dávala pouze já (matka dítěte), otce lékař vůbec nesháněl. Je samozřejmě pravdou, že syn má oba rodiče a žijeme společně, čili se nejedná o rozvedené rodiče apod., ale jak píšu, souhlas jsem dávala pouze po telefonu a jen já.

Když jsme se o úrazu dozvěděli, manžel jel do té nemocnice (cesta asi na 3 hodiny) a pak vše podepsal, ale to byl syn už po operaci. Ostatně synovi bylo 14, byl už na dospělém oddělení a např. jaké má alergie (např. v tomto případě dost důležitá alergie na ajatin - desinfekci) řekl lékaři sám, lékař se mne na to pouze v telefonu zeptal a já to potvrdila.


???: ad zbytečná bublina - tak o tom zákonu se ví od listopadu 2011. Ministerstvo celou dobu odpor veřejnosti /jak laické, tak lékařské/ bagatelizovalo. Zákon platí od 1.4.2012. Ještě 11. dubna jsem slyšela Hegera v rádiu mluvit o tom, že zákon je v platnosti 11 dní a že se teprve ukáže, jak to bude v praxi a pak možná teda bude novela. Ať jde ministr do háje i s celý svým týmem, vždyť to všichni víme od listopadu, co to je za paskvil!!! a on nám bude tvrdit, že je v platnosti 11 dní a teď o minulém víkendu /zákon není v platnosti ani měsíc!!/ teda řekne, že navrhnu změnu!!! Kde to jako jsme? V Kocourkově? Dělat zákon proto, abychom ho mohli novelizovat? Žádná zbytečná bublina to není, každej zákrok může mít vedlejší účinky a to třeba i podání antibiotik na angínu..to by ovšem musel někdo při vytváření zákonů myslet!! :-(
??? --- 12:02:33 3.5.2012
Tak jeste pripojim jeden post... je to nejake vyjadreni naseho ustredi:

Ta problematika není tak horká na táborech, protože podle stávajících zákonů – lékař je povinen ošetřit úrazové stavy, zahájit neodkladnou léčbu neúrazových stavů vedoucí k zlepšení zdravotního stavu dítěte: Přeložím to do češtiny: Pokud dítě má úraz (zlomená noha, rozbitá hlava, pořezanou paži) lékař ho bez protestů ošetří. Pokud by jeho stav vyžadoval operaci – tak už dříve platilo, že se musel shánět souhlas rodičů – rodiče byli informováni a pokud mohli přijet dorazili a pokud nebyli k zastižení tak se domlouvalo s lékařem další postup zda je to neodkladné a podobně. Platí ustanovení občanského zákoníku, že dítě na škole, zotavovací akci a jiných akcí jsou dočasně svěřené do jiné péče. A tam patří povinnost zajistit neodkladnou péči. Asi bychom nemohli dát souhlas k interupci, k operaci nádoru, apod.

To samé platí pokud dítě má angínu, horečky apod, dítě lékař bez problémů ošetří, předepíše antibiotika apod.

Občas se zdravotníci dostávají do opačného problému, dítě předá k ošetření do špitálu a Ti mu nechtějí sdělit informace o zdravotním stavu dítěte.

Vše záleží na lidech a konkrétním lékaři.


Hmm to je pravda... asi to je zbytecna bublina...
??? --- 11:17:47 3.5.2012
RADDINO:
ale: Změna zákona o zdravotních službách by mohla začít platit již na podzim., takže bude záležet jak moc lékař bude vytřepaný.

BTW: stejně bude platit souhlas jednoho rodiče což předpokládám platilo již dneska a zatím jsme na táboře s ošetřením problém neměli. Ale tak když se to takto více medializuje aby se lékaři netřepali.
RADDINO --- 11:11:29 3.5.2012
Problém vyřešen:

Heger ustoupil a zruší povinný souhlas rodičů s léčbou potomka – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/domaci/266554-heger-ustoupil-a-zrusi-povinny-souhlas-rodicu-s-lecbou-potomka.html?ref=zpravy-dne
DRACE --- 22:33:22 2.5.2012
???: jasne.
nebejt za to prachy, taky me na neco takoveho nikdo nedostane :D