Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Táborové hry pro děti a vše kolem nich
PYRO
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 22:01:58 3.5.2012
???:
se nechapeme. asi sis to nejak spatne precetla/vylozila... ale je to jedno :)
??? --- 21:58:09 3.5.2012
???: jenze dneska musis mit papir a podepsany od obou rodicu. Jak pisu, u nas stacil souhlas po telefonu.
Pokud by se cekalo na to, nez manzel prijede domu, podepisu papir a on ho odveze do nemocnice (v nasem pripade z Prahy do KV), tak by to trvalo pres 3 hodiny... navic tehdy byla snehova kalamita...
??? --- 19:34:08 3.5.2012
???:
" tak už dříve platilo, že se musel shánět souhlas rodičů "

mysleno "...jednoho rodice"
??? --- 18:23:02 3.5.2012
???:

nečetla jsem toto auditko, četla jsem to vedlejší, reaguji na tu citaci:

" tak už dříve platilo, že se musel shánět souhlas rodičů "

Můj syn (tehdy 14 let) si na školním výcviku zlomil ruku a musel být ihned operován. Souhlas jsem dávala pouze já (matka dítěte), otce lékař vůbec nesháněl. Je samozřejmě pravdou, že syn má oba rodiče a žijeme společně, čili se nejedná o rozvedené rodiče apod., ale jak píšu, souhlas jsem dávala pouze po telefonu a jen já.

Když jsme se o úrazu dozvěděli, manžel jel do té nemocnice (cesta asi na 3 hodiny) a pak vše podepsal, ale to byl syn už po operaci. Ostatně synovi bylo 14, byl už na dospělém oddělení a např. jaké má alergie (např. v tomto případě dost důležitá alergie na ajatin - desinfekci) řekl lékaři sám, lékař se mne na to pouze v telefonu zeptal a já to potvrdila.


???: ad zbytečná bublina - tak o tom zákonu se ví od listopadu 2011. Ministerstvo celou dobu odpor veřejnosti /jak laické, tak lékařské/ bagatelizovalo. Zákon platí od 1.4.2012. Ještě 11. dubna jsem slyšela Hegera v rádiu mluvit o tom, že zákon je v platnosti 11 dní a že se teprve ukáže, jak to bude v praxi a pak možná teda bude novela. Ať jde ministr do háje i s celý svým týmem, vždyť to všichni víme od listopadu, co to je za paskvil!!! a on nám bude tvrdit, že je v platnosti 11 dní a teď o minulém víkendu /zákon není v platnosti ani měsíc!!/ teda řekne, že navrhnu změnu!!! Kde to jako jsme? V Kocourkově? Dělat zákon proto, abychom ho mohli novelizovat? Žádná zbytečná bublina to není, každej zákrok může mít vedlejší účinky a to třeba i podání antibiotik na angínu..to by ovšem musel někdo při vytváření zákonů myslet!! :-(
??? --- 12:02:33 3.5.2012
Tak jeste pripojim jeden post... je to nejake vyjadreni naseho ustredi:

Ta problematika není tak horká na táborech, protože podle stávajících zákonů – lékař je povinen ošetřit úrazové stavy, zahájit neodkladnou léčbu neúrazových stavů vedoucí k zlepšení zdravotního stavu dítěte: Přeložím to do češtiny: Pokud dítě má úraz (zlomená noha, rozbitá hlava, pořezanou paži) lékař ho bez protestů ošetří. Pokud by jeho stav vyžadoval operaci – tak už dříve platilo, že se musel shánět souhlas rodičů – rodiče byli informováni a pokud mohli přijet dorazili a pokud nebyli k zastižení tak se domlouvalo s lékařem další postup zda je to neodkladné a podobně. Platí ustanovení občanského zákoníku, že dítě na škole, zotavovací akci a jiných akcí jsou dočasně svěřené do jiné péče. A tam patří povinnost zajistit neodkladnou péči. Asi bychom nemohli dát souhlas k interupci, k operaci nádoru, apod.

To samé platí pokud dítě má angínu, horečky apod, dítě lékař bez problémů ošetří, předepíše antibiotika apod.

Občas se zdravotníci dostávají do opačného problému, dítě předá k ošetření do špitálu a Ti mu nechtějí sdělit informace o zdravotním stavu dítěte.

Vše záleží na lidech a konkrétním lékaři.


Hmm to je pravda... asi to je zbytecna bublina...
??? --- 11:17:47 3.5.2012
RADDINO:
ale: Změna zákona o zdravotních službách by mohla začít platit již na podzim., takže bude záležet jak moc lékař bude vytřepaný.

BTW: stejně bude platit souhlas jednoho rodiče což předpokládám platilo již dneska a zatím jsme na táboře s ošetřením problém neměli. Ale tak když se to takto více medializuje aby se lékaři netřepali.
RADDINO --- 11:11:29 3.5.2012
Problém vyřešen:

Heger ustoupil a zruší povinný souhlas rodičů s léčbou potomka – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/domaci/266554-heger-ustoupil-a-zrusi-povinny-souhlas-rodicu-s-lecbou-potomka.html?ref=zpravy-dne
DRACE --- 22:33:22 2.5.2012
???: jasne.
nebejt za to prachy, taky me na neco takoveho nikdo nedostane :D
??? --- 18:16:39 2.5.2012
DRACE:
no pokud to je jen nejaky komercni tabor tak tomu bych i veril... do podminek se da jen fraze ze v pripade nemoci je rodic povinen si dite na vlastni naklady odvest a ze se nevraci taborne a je to ze...

My hrajeme trochu na jinou notu no ;-).
DRACE --- 16:39:48 2.5.2012
???: priznavam, strilim naprosto od boku. je to velkotabor, takovehle veci tam chodi jako pokyny od hlavase celeho sdruzeni.
A kdyz jsem byla na skoleni, asi to jeste nikhoo nenapadlo resit, takze se letosni pokyny k tomuhle asi dozvim az na tabore.

Ale videla bych to jako nejjednodussi cestu pro poradatele tabora. Proc se s tim srat, ze?
(nerikam svuj nazor, ale jak myslim, ze se to bude resit. ja jsem maly zdravotnik, ja k tomu nemam co rikat).

Tohle je vazne vyvarovna. Loni na mych turnusech sadra ani siti nebylo, takze nevim, jestli by se to lifrovalo domu, myslim si ze ne. Ale pri takovyhlech komplikacich bych tomu verila.