Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
ŠaManYsMuS
RYBOSH

[http://sweb.cz/RAADES/rozstrel.jpg] Témata ke sdílení: extáze, trans, smrt, zrození, rituály, tanec, zpěv, bubnování, šamanská tvorba, meditace, šamanská cesta, léčení, "drogy", duchové, jiné světy, příroda, přírodní síly, energie, harmonie, šamanská moudrost, jiné entity, šamanské cestování, provázení, osobní svoboda, channeling, nové podoby šamanismu, úloha šamanů ve společnosti, moderní člověk a šaman ....

Každý má možnost vytvořit anketu, takže když vás něco napadne ...
Káždý má možnost měnit nástěnku, takže pokud chcete přidat knížku, link nebo moudro ...

Snažte se uvědomit si svou cestu, než začnete polemizovat se zástupci jiných cest. Posuzujte věci vždy z většího měřítka. Mějte na paměti konečný stav. Buďte vděční a slušní, ale nesmlouvaví.

Když je kmen v koncích, rozhoduje náčelník. Když je v koncích náčelník, šaman de na houby.

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NIKOPOL --- 21:56:51 4.5.2011
IVETS: Anisja Monguš

RAHANUR: moc hustá pani .. skoro bych litoval, že jsem se nezůčastnil těch jejích seminářů, co tu měla, skoro bych toužil jet za ní do tuvy .. nikoho takovýho jsem nikdy neviděl "kouzlit" (jednou jsem byl v přítomnosti jiného šamana z tuvy a stromu, který zrovna vysvětil, to taky stálo zato ... nicméně když ten samý strom o rok později světila ona, objevil se prý u něj ještě pramínek,potůček (viděl jsem fotku, je to spíš docela potok))

ANNA: jasný. šlo my o to, jestli je tu někdo, kdo s bubnem pracuje :-)
ANNA --- 20:34:41 4.5.2011
NIKOPOL: No, vycházela bych z toho, co říkala, tudíž že "Šaman z Kyzylu (střílím od boku) nejdříve sbírá zkušenosti a tak dále...".
Dá se na to dívat tak, že se člověk nejdřív naučí jezdit na kole, než přesedlá do autobusu.
Ale imho budu mluvit za většinu lidí tady, když řeknu, že šamani nejsme, jsme dychtiví zápaďáci, tudíž si pořizujeme bubny "jen tak". Dyť se to dá brát jako hudební nástroj prostě.
PETRPAN --- 19:13:29 4.5.2011
SNOWMAN47: co takhle krev? (:
IVETS --- 15:23:35 4.5.2011
o jake šamance mluvite?
HONZAL --- 15:03:10 4.5.2011
NIKOPOL: reagoval jsem jen na tu první část a na NIKOPOL:

hlubší osobní zkušenosti s šamanskym bubnem nemám, určitě ne na úrovni, o který píše ta šamanka
RAHANUR --- 14:08:22 4.5.2011
NIKOPOL: já mám buben až ted čerstvě...dlouho jsem si ho neobjednala..vybrala jsem si ho osobně, mám z jelena, dávala jsem na něj kameny(polodrahokamy), zatím na něj sahám jen já ...nebo s mým dovolením, šamanka mě mrzí..nemohla jsem jít..jaký jsi z ní měl pocit?
NIKOPOL --- 13:51:18 4.5.2011
HONZAL: o dílko etnologa nejde, slyšel jsem to z úst té šamanky osobně.
v tvém povídání nějak postrádám tu osobní zkušenost/zkušenosti, na které jsem se ptal především. prosím doplň pokud možno
HONZAL --- 12:49:31 4.5.2011
NIKOPOL: viděl bych to na dílko nějakýho etnologa, ti se zabývaj přesně timhle. A asi i zjistíš, že neni žádné "mělo by se" podle šamanismu, protože v Rusku to budou dělat jinak, než v Africe (s tim, že diferenciovaný to bude uvnitř každý země + uvnitř území atd. atd.)
NIKOPOL --- 12:26:43 4.5.2011
ANNA: jo jo .. nedávno mě zaujala kniha něco jako "byliny v barvířství" nebo tak , ale ještě jsem si jí nekoupil :-)
ANNA: a nevíš jak starou tu kůru případně z jak starýho stromu a tak ?

resp. jestli někdo znáte nějaké zdroje zabývající se touto tématikou prosím doplňte

bubem si chci v dohledné době udělat, i když jsem se teda předevčírem od Anisji Monguš dozvěděl, že člověk (ona teda říkala šaman) nemůže hned používat buben. že musí nejdřív nasbírat pomocné duchy, zkušenosti a rituální předměty slabší nebo nižší úrovně.
ale když už ho budu dělat chtěl bych ho obarvit tradičně (tuž mi přišla jak dostatečně oldschool technologie, ale) třísla znějí zatím jako nejlepší alternativa.

v návaznosti na to, bych se chtěl dozvědět, co si o tomhle názoru tradiční sibiřské, výše jmenované, šamanky myslíte ? případně jaké stím máte zkušenosti ...
jako máte buben vlastní, kupovaný ? je svěcený ? dostali jste k jeho užívání požehnání svých odraných duchů. spirituálních průvodců ? komunikujete, zabýváte se komunikací s duchem bubnu ? (nebo jde vám jde spíš o rytmus a jeho schopnost přivodit situaci a atmosféru vhodnou pro změnu vědomí?)
ANNA --- 12:03:29 4.5.2011
ANNA: Pro doplnění: tradičně se to asi používalo dost široce, vezmeme-li v potaz, že v historii často nebyl v dostupné vzdálenosti obchod s výtvarnými potřebami.