Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
ŠaManYsMuS
RYBOSH

[http://sweb.cz/RAADES/rozstrel.jpg] Témata ke sdílení: extáze, trans, smrt, zrození, rituály, tanec, zpěv, bubnování, šamanská tvorba, meditace, šamanská cesta, léčení, "drogy", duchové, jiné světy, příroda, přírodní síly, energie, harmonie, šamanská moudrost, jiné entity, šamanské cestování, provázení, osobní svoboda, channeling, nové podoby šamanismu, úloha šamanů ve společnosti, moderní člověk a šaman ....

Každý má možnost vytvořit anketu, takže když vás něco napadne ...
Káždý má možnost měnit nástěnku, takže pokud chcete přidat knížku, link nebo moudro ...

Snažte se uvědomit si svou cestu, než začnete polemizovat se zástupci jiných cest. Posuzujte věci vždy z většího měřítka. Mějte na paměti konečný stav. Buďte vděční a slušní, ale nesmlouvaví.

Když je kmen v koncích, rozhoduje náčelník. Když je v koncích náčelník, šaman de na houby.

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZONKER --- 12:47:27 18.9.2010
Cestyksobe.cz -
http://www.cestyksobe.cz/video-reportaze/nacelnik-azteku.html
Chtěl bych taky přispět do mlýnku. Zaujala mě tato diskuze.
GAF --- 14:28:26 31.8.2010
ANNA: medvěd je prý velice manuálně zručný. Vůbec jako druh myslím. Takže další plus k tomuhle zvláštnu.
??? --- 2:29:13 19.8.2010
take (nejen) o medvedech, az prilis vseobsahla a presto nezmatlana brozurka - asi znate

http://knihy.abz.cz/prodej/extaticke-pozice-tela
ANNA --- 14:19:38 18.8.2010
LEOZ: setkání se silnými zvířaty silně zapůsobí,)) děkuju za inspiraci.

můj dojem zatím je, že medvěd je vcelku opředen zdánlivými paradoxy - na jednu stranu je to široko daleko největší šelma, na druhou stranu o něm člověk nachází třeba v mýtech jen letmé narážky, což už mi přijde těžce signifikantní:) jako by bylo jeho jsoucno natolik zřejmé, že není potřeba ho zdůrazňovat, a jako by byl něčím tak hluboce působivý, že je potřeba ten silný dojem kompenzovat zastíráním, obcházením, eufemizováním, metaforami a tak dál.
často narážím na zmínky o tom, že medvěd byl považován za (pra)děda, skoro-člověka, zároveň je to ale medvěd. myslím, že mýty odráží zpracovávání jednak společných podobností, druhak jasných rozdílů. (už jsem někde psala, jak nějaká z mých pra(pra)tet si na Podkarpatské Rusi vyšla na maliny a jak tak trhala, podle sluchu zjistila, že se k ní připojil další česáč. když se podívala, kdo že se to taky vydal na maliny, zjistila, že je to medvěd. tak pádila pryč jak děvečky v Mrazíkovi:) co si máte myslet o šelmě, co chodí na maliny jako vy, žejo.)

a imho medvěd je skvělé projekční plátno pro lidský stín.
LEOZ --- 13:52:14 18.8.2010
ANNA: ANNA: Ahoj čarodějko, říkal jsem si, že ty bys mohla vědět =). děkuju za linky.

Najít ráno brzo po skončení pořádné bouře čerstvé stopy medvěda ve mně vzbudilo pokoru jakou jsem už dlouho necítil ...

Chtěl jsem se dneska po dovolené na Fatře vrátit o den dřív do práce, ale raději půjdu slít další nálev čaje a číst. =)
ANNA --- 13:38:10 18.8.2010
LEOZ: jinak se dá sbírat stopy po částech, ze zmínek v etnologických, religionistických, lingvistických textech, i v samotných mýtech, při brouzdání jsem narazila třeba na zajímavý článek http://www.utexas.edu/courses/sami/diehtu/siida/language/metaphor.htm , přičemž Sámové jsou docela vděčný zdroj k tomuto.
ANNA --- 13:26:09 18.8.2010
LEOZ: http://src-h.slav.hokudai.ac.jp/publictn/acta/20/asi20-001-janhunen.pdf

mám toto. autor je profesor na universitě v Helsinkách, východoasijská studia ( http://www.helsinki.fi/altaic/about.html ).
LEOZ --- 12:04:05 18.8.2010
Neměl by někdo tip na seriózní info o medvědích kultech, prosím?

Po výletě na Velké Fatře, kde o médi není nouze, by mě zajímalo, jak medvěda vnímali lidé, kteří tuto bytost zahalovali do jiných významů, než se děje běžně v současnosti.
Díky za jakékoli podnětné vodítko.

btw. kdo jezdí na slovensko nebo do beskyd, mohlo by jí/ho zajímat toto http://www.sharkan.net/748-medved-hnedy-medved-hnedy-ursus-arctos. Není naškodu naštudovat, kdože se to motá v noci okolo vašeho stanu a váží 200 kilo
LEOZ --- 11:55:04 18.8.2010
KERRAY: haha, "I took him his white moon crystals but then he started doing his rituals with toilet paper tube and ten-four so I send him to military school but there he became possesed by trickster god coyote and made guys kiss other guys" =)
BROZKEFF --- 16:33:03 2.8.2010
LOWRIDER: Není to "čistě filosofické", a nebo asi nevím, co by to tak mělo být, nicméně zkus tohle - jedná se o kritický pohled na transpersonální psychologii optikou vadžrajány a atijány (dzogčhenu):

Články:
- http://webdelprofesor.ula.ve/humanidades/elicap/en/uploads/Biblioteca/beyond_mind_capriles.pdf
- http://www.transpersonalstudies.org/ImagesRepository/ijts/Downloads/The%20International%20Journal%20of%20Transpersonal%20Studies,%202006,%20Volume%2025.pdf

Knižní trilogie:
http://webdelprofesor.ula.ve/humanidades/elicap/en/Main/Bb-bm-bh