Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
NoPoo - triky bez šamponu
PIKKMA
No poo je metoda mytí vlasů bez šamponu, ať už použijeme bylinky, žitnou mouku, marocký jíl, vejce.. je to vždy trochu alchymie a má svoje pravidla. Pojďte si přečíst návody, rady a triky pro začátečníky a předávat zkušenosti. Nebudeme no poo fašisti a i lidé na low poo jsou vítání :)) Budou i vychytávky na přírodní barvení vlasů!
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 12:46:49 5.1.2021
btw, mildly interesting fact - antikoncepce to ovlivnuje vic, nez bych myslela - po vysazeni se mi vlasy masti jako splaseny
??? --- 6:44:49 16.11.2020
SARGO: co mam vypozorovano, je to spis o samotne kadernici, jak je sikovna a co je jeji "grif" a mam jednu oblibenou z panskyho co striha lip nez z damskyho a casto se v tech kombi kadernictvich i zastupuji nebo stridaj. chce to asi vyzkouset.

me paradoxne hrozne pomohly ty pevny mydla, jinak splihla znam no:D co su spis nakratko, tak mi to od zplihla pomohlo nejlip :D
??? --- 8:44:24 12.11.2020
SARGO: Takhle, za zeptání nic nedáš, přinejhorším se kadeřnice bude tvářit... a alergie je mocné slovo :))
SARGO --- 8:25:20 12.11.2020
Do pánského jsem chodívala na ofinu :-D Ale potřebuju dost důkladně a pečlivě sestříhávat, to nevím, jestli na to v pánském budu mít grif... a stejně kdo ví, jestli to bude téma. Bez šampónu mám tak otravného a důsledného zpliha, že do civilu by se mi s tím úplně nechtělo :-))

LAUDAM: Nemám moc chuť na debaty s nimi, pak jsem si říkala, že kouzelné slovíčko "alergie" by taky případně pořešilo ledacos :-D Barvení by mi možná naopak pomohlo, henna byla na vlasy zabiják (ne kvalitou, ale ztěžkly tak, že jsem měla na hlavě deku)... prostě uvidím. :-)

???: Hodně kulatý obličej + úplně rovné vlasy = děs běs. :-D Prostě růst to taky občas nechávám, ale ten rozdíl je bohužel dost velký :-))
??? --- 6:13:14 11.11.2020
SARGO: chodim do panskyho na cekacku na sucho. bezny kadernice z toho casto neklidne jsou a zaplatit myti si chteji nechat protoze to je soucast sluzby, ale na myti uplne netrvaji ... :D
AAHHWISEGUY --- 8:56:55 7.11.2020
doporucili byste nejaky balzam?
LAUDAM --- 17:12:13 4.11.2020
SARGO: Dokud jsem chodila, vždy jsem si umyla hlavu předem a požádala jen o navlhčení, nebyl to problém. Jestli se někdo nechává barvit a není to henna, tak pochybuju o tom, že to bez šamponu půjde. Teď už se pár let stříhám sama a je to v pohodě.
??? --- 1:32:39 3.11.2020
SARGO: Musím se přiznat, že jsem už jedenáct let u kadeřnice nebyla, nechám se tak dvakrát ročně zarovnat od mamky. Ale to je dost extrémní a neobvyklé řešení :))
SARGO --- 18:45:33 2.11.2020
Tak se taky hlásím do houfu pokusníků... mytí každý den je otrava, třeba to zabere :-D Zatím jsem ve fázi "mám na hlavě fakt divnou hmotu, ještě že se nosí roušky a určitě mě nikdo nepozná".

Vlastně jsem se původně chtěla jít zeptat, jak to řešíte u kadeřnice. Prostě jim zakázat šampóny a přejít rovnou na nůžky? Nejsou z toho neklidné? :-D
Pak jsem usoudila, že dokud mi vlasy leží jako zplihlá zmoklá srst, stejně žádný sestřih nepotřebuju... :-))
DOUBI --- 23:22:01 25.10.2020
???: Aha, já jsem právě našla doporučení jen na žloutky. Klidně ale zkusím celé. Jednou za 14 dní, to je na mě dost dlouhý interval, já si vlasy myji cca 2x za týden. Tak to musím vymyslet ještě něco vhodného v mezičase.