Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Řízení kvality, workflow, rizik, procesní optimalizace, robotizace a souvisejících oblastí
NAVARA
Sdílení informací, zkušeností,... - jak to udělat, aby to pomohlo, neškodilo a nepřidělalo zbytečnou práci a papíry navíc.

Pro profesionály
- jak mám chápat tuhle část metodiky / postupu
- nedaří se mi poradit si s X, jak na to

pro amatéry
- chtějí po nás tohle Y, co je účelem, má to smysl
- dostali jsme auditní doporučení a nevíme jak na Z

V oboru ke kterému se klub vztahuje, tedy optimalizace a automatizace provozu firem, řízení rizik apod.
Respektujte svá NDA :)

Motivace - často se oboru pro hezký název chytne někdo hned po škole, bez znalosti oboru a souvislostí a namísto doporučení metodiky (vyberte vhodné části, upravujte pro potřeby organizace,…) se jí snaží na sílu prosadit komplet.
Výsledkem jsou pak udivené pohledy, oprávněná naštvanost ze zbytečné byrokracie a předem zkažený dojem z něčeho, co může pomáhat a šetřit lidem práci.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JVMLOK --- 20:57:29 3.9.2019
???: nope. resp mam ale v podstate zastupuje celej tym
??? --- 20:41:45 3.9.2019
JVMLOK: Nemáš zalogovaného operátora?
??? --- 20:17:17 3.9.2019
JVMLOK: Podivam se na to. Dekuji.
JVMLOK --- 20:16:26 3.9.2019
???: Na TWI se vyplatí kouknout i mimo výrobu, je to dobrej postup pro stavbu jakehokoliv trenninku a muze inspirovat i pri tvorbe procesu nebo IT nastroju. Jinak naprosto souhlasím s potřebou adaptovat provoz na vysokou fluktuaci, dnešní doba a situace na trhu práce vytváří v tomhle ohledu brutální tlak. Ty tři měsíce co jsem zmiňoval jsou v mém oboru nedosažitelný luxus :(
FYi
Training Within Industry - Wikipedia
https://en.wikipedia.org/wiki/Training_Within_Industry
??? --- 19:55:35 3.9.2019
JVMLOK:
nemáme žádnou metodiku. A nedělám ve výrobě. U tohoto auditka spíše čekám, kam se bude směrovat...
JVMLOK --- 19:45:45 3.9.2019
???: nemuzu to asi dal rozebirat kvuli NDA, ale rekneme ze farmaceuticka vyroba ma svy specifika. Nenormuju vykon člověka, ale šarži produktu, výroba dávky musí být nepřetržitá takže se na ní protočí i dvě směny. Jak jsem rikal, u stroju mam potrebny data...velikost davky, rychlost masiny, OEE, take tam je to relativne jednoduchy. Ale kde probiha rucni predvyrovba chemickyho mixu je to jina pisnicka...strojove operace jsou na minuty ale manipulace kolem je 95 procent produkce.
Zatím nejschůdnější cesta se jeví nasekat to na dilci kroky, jak to jen pujde, a ty pomerit. snad se podari nejakym zpusobem i oddelit operace provadene jednotlivymi cleny osadky, kazdopadne to je na individualni pozorovani, ze statistiky toho moc nevytahnu. chjo. nemohlo by to projednou byt jednoduchy? :D
JVMLOK --- 19:28:27 3.9.2019
???: zkoušeli jste TWI? když mí člověk dobré standardy a dostatečně detailní popis operací, je to neskutečný pomoc. Bohužel ne včude to jde aplikovat stejně. ale jo, pro měné komplexní operace je pravda že je náběh člověka rychlejší.
??? --- 18:54:58 3.9.2019
KEIKIN: Máš nějaké fondy, akcie nebo či jen penzijní pojištění? Kolikrát si se byl do daných firem, kterých ty akcie (přímo nebo fondem) jsou, podívat jak se jim daří a jestli se mají dobře? Nebo tě jen zajímá, jako všechny ostatní, kolik ti vynesli peněz?

Protože většinu shareholderů zajímá pouze to…
??? --- 18:54:55 3.9.2019
KEIKIN: Nejlépe se nám dařilo, když jsme od B-1 získali slib síti, že nebude v důsledku úspor propouštět - jen přirozené odchody bez náhrady, kde to kapacita umožní. A protože to dodržel, další projekty už byly povětšinou bez rezistence.
??? --- 18:45:47 3.9.2019
JVMLOK: Denní norma ti dá přehled o výkonnosti, ale nebrání to zkoumat - pořád ty data, ze kterých jsi ji dostal máš. A to už je pak procesačina, zjistit proč mají takový rozptyl, stabilizovat to a pak ladit. Kde mám jenom lidi, počítám 6,5 hodiny denně skutečné kapacity a pak se případně upraví, dle skutečnosti (a stabilizuje a ladí :)