Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Inkluze ve školách
KETHAMINA
Jaká je situace v současném školství?
Příklady dobré praxe, vaše zkušenosti a názory
Diskuze k tématu Vize vzdělávání 2030

V tomto klubu je vitana:
- diskuse o školství v Česku, okolních státech i jinde v Evropě a ve světě
- váš pohled na inkluzi a případně integraci žáků s SVP do běžných tříd
- diskuze nad konkrétními články, videi, akcemi atp.

Vyvarujte se prosim:
- napadani diskutujicich, černobílému vidění a nerespektování témat
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ADD --- 12:58:17 26.4.2019
???: Ja k tomu jen postreh: nase nadane dite se v prvni tride nejvic kamaradilo s ditetem na druhe strane spektra. Aspikovsky do nej hustilo podrobnosti o leteckych bitvach druhe svetove valky a ono ho nadsene poslouchalo. Bylo to to nejhezci, co jsem v ramci inkluze zazila.
VERONIKA22 --- 12:16:29 26.4.2019
???: mám nadané dítě tak když tak můžu nějak odpovědět. Dcera do menzy nechodí protože ji odmítám vozit do prahy. Ale kdybychom bydleli poblíž tak neváhám, vyzkouším a pak se jí zeptám jak se jí tam líbí. V běžném životě si nyní našla jednu kamarádku, která si sedí povahově. Pár nadaných dětí jsem já našla v odpoledním kroužku pro badatele ale přišlo mi, že všichni byli extroverti a to by mě i dceru zabilo zaživa. Takže co se týče nadání - dcera nyní nemá rovného kamaráda.
SCHIZOGENES --- 10:42:01 12.4.2019
KETHAMINA: (brr au moje oči to záhlaví) prosimvás lidi vyvarovat se se pojí s druhým pádem, vyvarovat se koho/čeho

ale proč sem lezu: já až potom, co jsem odtamtud odešel zrelaxovat nervovou soustavu zpět do snesitelného stavu, jsem zjistil, že inkluze ve školách, chcete-li, se týká i univerzit... Masaryčka v Brně má kupříkladu při sobě Sdružení Teiresiás https://www.teiresias.muni.cz/?lang=cs-CZ čili kdyby tam chtěl studovat některej další autista, možná dostane sem tam i asistenta, aby se v tom neplácal jak já
CASTROL --- 22:14:29 11.4.2019
HONCKA: u nás ve škole posílají jednoho kluka ze 2. třídy na matiku do 4. ale je to malá škola, tam se kdeco dá vyřešit snadno
HONCKA --- 19:42:43 11.4.2019
ADD: nam rekla ucitelka, at koupime Pocitani z pameti pro 3. tridu, jakmile ma spocitano, to co pocitaji normalne, tak mu ucitelka da spocitat sloupec z toho pracovniho sesitu, pak dostane dalsi jednicku, kluk je spokojenej, ucitelka je spokojena, ze jinak by asi otravoval, imho win-win situace :)
KETHAMINA --- 14:25:14 11.4.2019
HONCKA: vždycky záleží jestli ve výuce maká víc pedagog nebo žák a s tím souvisí i příprava na hodinu.

Tady je např.nějaký základní rozdělení metod a s tím souvisí obtížnost/jednoduchost diferenciace výuky. http://collections.infocollections.org/ukedu/en/d/Jgtz017e/6.9.1.html

ADD --- 13:31:46 11.4.2019
HONCKA: To byl plán školy a doporučení poradny, ale v praxi to zkusili párkrát a pak se na to vykašlali.
HONCKA --- 13:27:38 11.4.2019
ADD: Synek(2. trida) je imho taky dost nadanej na matematiku a ucitelka mu, kdyz zpocita to co ma da dalsi priklady ze 3-4 tridy, kluka to bavi, ze ma aspon trosku vyzvu. O navsteve nejake poradny jsem zatim vubec neuvazoval
KETHAMINA --- 15:13:47 10.4.2019
ROMANICAK: sorry, dlouhá léta v sociálních službách mě od toho držela, ale za 3 roky ve školství jsem podlehla. Je to asi takovej exkluzivní systém jazyka, kterýmu nemá nikdo rozumět :)

Pokusím se tomu vyhnout, dík za upozornění.
??? --- 14:42:54 10.4.2019
Zaujalo mě to téma nadaného žáka. Synovec je dost nadaný a učitelé co segře doporučují je jen to ať ho přihlásí do menzy, že si konečně bude moci promluvit s rovnými.

Je jiné "normálnější" řešení?

Ono to je jak píšete. Občas dotáhne špatnou známku, protože příklady počítá z hlavy a nějak ho nenaplňuje, že by měl psát postupy atd.