Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Patentové právo & duševní vlastnictví
TILIO
Diskuse o tom, jak to chodí, jak fungují patenty, užitné vzory, průmyslové vzory, ochranné známky a třeba topografie polovodičů :) Jak ochránit vynálezy a další věci, co dělat a co nedělat. Diskuse není primárně o tom, jestli jsou patenty zlo nebo nejsou, ale o tom, jak se věc má a jak to funguje.

Pokud máte jakékoli dotazy v situaci "kde o něco jde" (peníze, vaše firma), neřiďte se radami na internetu. Najděte si právníka nebo patentového zástupce a nechte si poradit od někoho, kdo na to má papír. Majitel diskuse se snaží prezentovat to, o čem si myslí, že je to pravda, ale účelem diskuse je všeobecná informovanost, nikoli dávat právní rady.

První kroky potenciálních budoucích majitelů patentů mohou vést např. sem:
http://www.upv.cz/cs.html (Úřad průmyslového vlastnictví - aneb lidi, co udělují patenty v ČR)
https://www.epo.org/index.html (Evropský patentový úřad, zdroj zábavy a poučení)
http://vpi.int/index.php/en/ (Naše "nová" ISA, PCT rešerši vám udělají v češtině! A pak to stejně budete muset celý přeložit kvůli publikaci...:)
http://www.wipo.int/pct/en/ (NB: z existence PCT n e p l y n e existence světového patentu)
https://www.uspto.gov/ (když všichni furt řeší Ameriku)

Kde se dobře hledá:
https://worldwide.espacenet.com/ Espacenet navždy!!
https://worldwide.espacenet.com/beta Espacenet Beta, vylepšený funkcionality, ale některý věci zatim brutálně nefungují

Známky a designy:
kromě ÚPV ještě: https://euipo.europa.eu/ohimportal/en
http://www.wipo.int/madrid/en/ WIPO Madrid - známky
http://www.wipo.int/hague/en/ WIPO Hague - designy = prům. vzory
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TILIO --- 19:00:11 3.1.2021
BE0C8369079AC80: Vim ze tyhle lidi maji celkem solidni znamkare: http://www.harber-ip.cz/
Ostatni tady mozna muzou taky nekoho doporucit...? :))
TILIO --- 14:52:29 3.1.2021
BE0C8369079AC80, TILIO: Myslim to tak, ze je slozity radit na internetu bez detailni znalosti veci. Je vzdycky dobry vrazit nejaky penize do konzultace s nekym, kdo se fakt vyzna, a tim si usetrit potencialni pruser pozdejc!
TILIO --- 14:50:46 3.1.2021
BE0C8369079AC80: To hrozne zalezi na tom, co presne si "zaregistroval". Osobne si myslim, ze by bylo nejlepsi najit si nejakyho solidniho patentovyho zastupce se specializaci na znamky (trade marks) a probrat to s nim. Muzu asi doporucit par solidnejsich lidi / firem kdyby byl zajem...
KEMAL --- 11:40:45 31.10.2020
Nevyznáte se někdo prosím v americkém copyright právu?

Řeším, jestli můžu u zboží komerčně distribuovaného v USA použít citace z veršů americké hymny? Podle mě by to mělo být pod public domain (copyrigh mají jen konkrétní nahrávky konkrétních interpretů/studií atd.), ale že bych o tom měl potřebnou jistotu se fakt říci nedá.

Úplně nutný to u toho zboží není (šlo by o doprovodný text u kartiček v nějaký hře), takže nechci zbytečně riskovat.
TILIO --- 10:26:42 18.6.2020
Moje teorie o examinerech v karantene se dale potvrzuje. Nejen ze jsem dostala office action z Ruska, ale z Brazilie!! Chapete to? Z Brazilie! Brazilci jsou vyhlaseni tim, ze "neco" poslat jim trva tak 10-15 let, a pritom jsme PCT narodni fazi delali nekdy loni v srpnu? Uzasny.
CHUCPE --- 11:51:13 2.6.2020
to je zářný příklad toho, jak se úředník snaží zůstat co nejdéle na home office, když bude produktivní, bude to ve statistikách vypadat dobře a nebude ze strany vedení vůle mu home office sebrat. Jediné co se proti tomu dá dělat, je neodpovídat a jen prodlužovat lhůty, ono se jim to pak projeví ve statistikách jako pokles výkonnosti a naženou je zpět do kanceláří.
TILIO --- 11:03:34 29.5.2020
Lidi, kdo z vas pracujete na urade, taky se "doma tak nudite" a furt prihlasovatelum neco posilate? :))) EPO, USPTO, Japonsko i Cina ted posilaj jednu office action za druhou, a uz ted to vypada ze diky standardnim 3m a 4m deadlinum se v cervenci a srpnu asi poseru, kolik budu mit prace... tak me zajima, jestli je to jenom muj problem nebo globalne. :)
TILIO --- 10:59:16 16.4.2020
Trocha propagandy pro ctvrtecni rano!

Chodej nam ruzny emaily a newslettery z celyho sveta, ve kterejch nam zastupci z jinejch zemi sdelujou, co je v jejich zemi novyho (v IP pravu), kdy tam maji statni svatky (abysme vedeli, kdy nekdo nepracuje a posouvaj se deadliny) a tak podobne. Na emaily typu "Cina ma tejden prazdniny protoze tomb sweeping" nebo "mame Bolivaruv den" uz jsem celkem zvykla, ale dneska prislo ze Secerni Koreje toto:

~~~
To whom it may be concerned

We express our deep regret over the worldwide disaster owing to COVID-19 and hope you and your family takes good care of their health.

Since the beginning of COVID-19 outbreak, the Government of DPR Korea has been consistently taking super-special grade anti-epidemic measures against a worldwide dissemination of COVID-19. Until now, our country has remained one of a few regions which were not suffered from disastrous disease.

In order to prevent the infection of disease, the external post service has been temporarily closed in our country.
IP Administration offices in the DPR Korea has performed their operations normally and do not extend the deadline of the cases which are due within the COVID-19 national emergency period. Instead, the offices have declared to accept electronic copies of the necessary documents which are required to submit in hard copies.

In this regard, should you have any further questions or need our assistance, please don't hesitate to contact us.
~~~

"Super-special grade anti-epidemic measures", takze jejich zeme je "one of a few regions which were not suffered from disastrous disease". Tak urcite!
TILIO --- 16:24:04 26.3.2020
???: Dobry stanovisko! Nejsem ale pravnik, jsem European patent attorney a remeslo provozuju v UK, a myslim ze jsem dokonce firme nekde podepsala, ze krome toho, ze nebudu plivat na zem, tak nebudu poskytovat pravni rady pokud za to firma nedostane zaplaceno... :)
??? --- 16:17:03 26.3.2020
TILIO: nevim, jestli ses pravnik, ale CAK nedavno vydala stanovisko, ze rady takhle po internetu obvykle NEJSOU "poskytovanim pravnich sluzeb".. tze jedine odpovednost podle obcana