Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Patentové právo & duševní vlastnictví
TILIO
Diskuse o tom, jak to chodí, jak fungují patenty, užitné vzory, průmyslové vzory, ochranné známky a třeba topografie polovodičů :) Jak ochránit vynálezy a další věci, co dělat a co nedělat. Diskuse není primárně o tom, jestli jsou patenty zlo nebo nejsou, ale o tom, jak se věc má a jak to funguje.

Pokud máte jakékoli dotazy v situaci "kde o něco jde" (peníze, vaše firma), neřiďte se radami na internetu. Najděte si právníka nebo patentového zástupce a nechte si poradit od někoho, kdo na to má papír. Majitel diskuse se snaží prezentovat to, o čem si myslí, že je to pravda, ale účelem diskuse je všeobecná informovanost, nikoli dávat právní rady.

První kroky potenciálních budoucích majitelů patentů mohou vést např. sem:
http://www.upv.cz/cs.html (Úřad průmyslového vlastnictví - aneb lidi, co udělují patenty v ČR)
https://www.epo.org/index.html (Evropský patentový úřad, zdroj zábavy a poučení)
http://vpi.int/index.php/en/ (Naše "nová" ISA, PCT rešerši vám udělají v češtině! A pak to stejně budete muset celý přeložit kvůli publikaci...:)
http://www.wipo.int/pct/en/ (NB: z existence PCT n e p l y n e existence světového patentu)
https://www.uspto.gov/ (když všichni furt řeší Ameriku)

Kde se dobře hledá:
https://worldwide.espacenet.com/ Espacenet navždy!!
https://worldwide.espacenet.com/beta Espacenet Beta, vylepšený funkcionality, ale některý věci zatim brutálně nefungují

Známky a designy:
kromě ÚPV ještě: https://euipo.europa.eu/ohimportal/en
http://www.wipo.int/madrid/en/ WIPO Madrid - známky
http://www.wipo.int/hague/en/ WIPO Hague - designy = prům. vzory
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TILIO --- 11:03:34 29.5.2020
Lidi, kdo z vas pracujete na urade, taky se "doma tak nudite" a furt prihlasovatelum neco posilate? :))) EPO, USPTO, Japonsko i Cina ted posilaj jednu office action za druhou, a uz ted to vypada ze diky standardnim 3m a 4m deadlinum se v cervenci a srpnu asi poseru, kolik budu mit prace... tak me zajima, jestli je to jenom muj problem nebo globalne. :)
TILIO --- 10:59:16 16.4.2020
Trocha propagandy pro ctvrtecni rano!

Chodej nam ruzny emaily a newslettery z celyho sveta, ve kterejch nam zastupci z jinejch zemi sdelujou, co je v jejich zemi novyho (v IP pravu), kdy tam maji statni svatky (abysme vedeli, kdy nekdo nepracuje a posouvaj se deadliny) a tak podobne. Na emaily typu "Cina ma tejden prazdniny protoze tomb sweeping" nebo "mame Bolivaruv den" uz jsem celkem zvykla, ale dneska prislo ze Secerni Koreje toto:

~~~
To whom it may be concerned

We express our deep regret over the worldwide disaster owing to COVID-19 and hope you and your family takes good care of their health.

Since the beginning of COVID-19 outbreak, the Government of DPR Korea has been consistently taking super-special grade anti-epidemic measures against a worldwide dissemination of COVID-19. Until now, our country has remained one of a few regions which were not suffered from disastrous disease.

In order to prevent the infection of disease, the external post service has been temporarily closed in our country.
IP Administration offices in the DPR Korea has performed their operations normally and do not extend the deadline of the cases which are due within the COVID-19 national emergency period. Instead, the offices have declared to accept electronic copies of the necessary documents which are required to submit in hard copies.

In this regard, should you have any further questions or need our assistance, please don't hesitate to contact us.
~~~

"Super-special grade anti-epidemic measures", takze jejich zeme je "one of a few regions which were not suffered from disastrous disease". Tak urcite!
TILIO --- 16:24:04 26.3.2020
???: Dobry stanovisko! Nejsem ale pravnik, jsem European patent attorney a remeslo provozuju v UK, a myslim ze jsem dokonce firme nekde podepsala, ze krome toho, ze nebudu plivat na zem, tak nebudu poskytovat pravni rady pokud za to firma nedostane zaplaceno... :)
??? --- 16:17:03 26.3.2020
TILIO: nevim, jestli ses pravnik, ale CAK nedavno vydala stanovisko, ze rady takhle po internetu obvykle NEJSOU "poskytovanim pravnich sluzeb".. tze jedine odpovednost podle obcana
VINC --- 16:13:24 26.3.2020
TILIO: díky. Takto mi to stačí. Zkusim nějakýmu napsat. Asi se to bude hodit i do budoucna :)
TILIO --- 16:06:57 26.3.2020
VINC: Zajima te primarne narok 1. Pokud mate vsechny znaky naroku 1, je na miste opatrnost a cesta za patentovym zastupcem, aby vam rekl, co se da delat dal (a jakou sanci mate, pokud by vas majitel uzitnaku zaloval nebo neco).

Nedokazu to uplne posoudit jenom z jedny fotky na internetu a ani bych se o to nemela pokouset (liability, mohlo by me to prijit draho, noc be zlym...), ale patentovej zastupce by mel bejt schopnej poradit. --> http://patzastupci.cz/
VINC --- 15:39:59 26.3.2020
TILIO: Jde o zvedák podle užitného vzoru: https://isdv.upv.cz/doc/FullFiles/UtilityModels/FullDocuments/FDUM0032/uv032592.pdf
Vidím tam jinak řešený bod 7 kdy je v dokumentu přímo napsáno: "5 7. Zařízení podle nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že jedna z převodovek (11) je opatřena
elektrickým pohonem."
Což nemáme. Fotografie toho co prodáváme:
[https://i.nyx.cz/files/00/00/21/21/2121476_10209268a679f557e421.jpg?name=_vyr_8220_kolibkovy-zvedak-na-auta-do-1-5t.jpg]

Dodavatele máme z EU, ale ten určitě není výrobce. A prodáváme to cca půl roku. Zatím jsme tento výrobek stáhli z našeho e-shopu. Ale spíš si nejsme jisti, jestli takových věcí nebude víc.

TILIO --- 14:43:58 26.3.2020
VINC: Prihod nejaky detaily. Co chteji rict tim, ze "vyrobek maji registrovany"? Ochrannou znamku, uzitny vzor, ...? Jaky vyrobek maji presne "registrovany" a co dovazite / prodavate vy? Odkdy ho dovazite / prodavate?

Obecne, laikovi muze pripadat, ze "produkt neni stejny", ale to neni to samy jako jestli je neco stejny ocima prava a ochrany dusevniho vlastnictvi. Aby to mohl kdokoli posoudit, potrebuje minimalne vedet 1) typ a cislo ochranneho dokumentu, 2) vyrobek ktery dovazite / prodavate.

Pokud by se ukazalo ze na to ma treti strana platnou ochranu a vy ochranu porusujete, tak za to postihy samozrejme hrozi, ale jake, to nejde rict bez znalosti veci.

//obvykly disclaimer (kryti si vlastniho zadku): to co tady rikam neni pravni rada ale obecne informace, a pokud chces mit jistotu, tak se obrat na patentoveho zastupce :)
VINC --- 14:22:30 26.3.2020
Nakupujeme zboží od dodavatele ze zahraničí. A přišlo nám od českého výrobce, že jeden výrobek mají registrovaný a nesmíme to prodávat. Produkt není naprosto stejný. Chci se zeptat jestli takový produkt můžeme prodávat a jestli nám hrozí nějaký postih? Díky
TILIO --- 14:59:20 18.3.2020
Tohle je sice nase konkurence, ale ten clanek je slusnej! :)
The COVID-19 Extension at the EPO: Not ALL deadlines extended!
https://www.mewburn.com/news-insights/the-covid-19-extension-at-the-epo