Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
POROD - obecna diskuze
WITCHIE
Tento klub je urcen k diskuzi o vsem co souvisi s tematem porodu. O prubehu porodu (medikalizace, prirozeny prubeh aj), porodnictvi v CR i jinde, o ceskych porodnicich konkretne, o vlastnich zkusenostech. Vlastni porodni reporty tu tez maji misto, s tim, ze pripadna nasledna diskuze je neomezena - rozmyslete si tedy, zda jste na pripadne reakce pripravene.

Idealne ma klub mj. pomoci tem, ktere se na porod pripravuji - tak, aby si prostrednictvim otazek, odpovedi a diskuzi o nich mohly udelat predstavu o tom, jak ke svemu porodu chteji pristoupit, jak se pripravit, co chtit ci nechtit, co ocekavat, kde pripadne chteji porodit apod. Pomoci jim mohou i vase zkusenosti - at uz pozitivni, ci negativni.

Vstup na vlastni nebezpeci - pokud se nechcete neco s tematem souvisejiciho dovedet, neni tento klub pro vas.
Diskutujte prosim slusne, za pouziti vecnych argumentu. Za osobni utoky bude varovani, posleze RO ci zakaz vstupu.
Obecna diskuze o porodu a porodnictvi. Sdileni informaci, nazoru i zkusenosti BEZ CENZURY.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 9:06:13 13.10.2020
Byl by zájem o Aniball? Používaný jen s komdomy (můžu k němu přidat, nevyužijeme), vysterilizovaný, zcela v pořádku. V originální krabici vč. metru, tužky, obalu a tabulky (v ní jsou akorát moje záznamy, ale dají se vygumovat). Cena 600 Kč + Zásilkovna nebo předání v Praze (Ládví, Ďáblice, Budějovická).
KATUSA --- 12:48:32 24.4.2020
DUCATIMONSTER: Tak co, jaký byl předporodní kurz U Čápa?
NUDLINEK --- 22:46:27 21.4.2020
DUCATIMONSTER: jestli rodite v Podoli, tak staci procist jejich porodni prani (plan) na webu, stahnout, pripadne i doplnit a u porodu predat.. rodila jsem dvakrat (2017, 2019) a ve vsem behem porodu byli vstricni..
SANCHA --- 13:10:32 2.4.2020
DUCATIMONSTER: Ještě mně napadá zeptat se na vyšetření miminka po porodu - jestli se automaticky píchá novorozeněti vitamín K injekčně nebo je možné zvolit variantu v kapkách ústně. Pak se dělá ještě odběr z patičky - jestli to probíhá na těle matky nebo někde jinde.
DUCATIMONSTER --- 0:06:44 2.4.2020
ORIKA: v Podoli. Nejdeme do porodnice, ale do nějakého domu u čápa na Spořilove.
ORIKA --- 23:09:09 1.4.2020
DUCATIMONSTER: zeptat se zda akceptuji pravo rodicky zvolit si sama vyhovujici porodni polohu (nebyt nucena rodit na koze s nohama do praku), zda je mozno behem porodu jist a pit, jak probiha monitoring v prubehu porodu, zda provadi nastrih hraze, zda je mozno rodit prirozene bez lekarskych zasahu, bez medikace a urychlovani (zda akceptuji prirozeny prubeh porodu a nechaji zenu rodit jejim vlastnim tempem), zda pouzivaji praktiky jako "pridrzeni delozniho fundu" apod., jak je to s odnasenim miminka po porodu a separaci matky a ditete, zda umoznuji minimalne 2 hod bonding po porodu, jak je to na sestinedeli...
Vyzadejte si domu k prostudovani "informovany souhlas".
Kde rodite?
DUCATIMONSTER --- 20:49:36 1.4.2020
Ahoj, zítra jdeme na nějaký předporodní kurz. Měl být celodenní ve skupině, ale kvůli apokalypse jsou z toho 2 hodiny jen pro nás. Rodit budeme poprvé. Máme si připravit nějaké otázky co by nás zajímalo. Napadá vás něco důležité, co bychom měli řešit? Díky Kuba
YEETKA --- 21:35:47 28.3.2020
text k zákazu otců u porodu v souvislosti s covid19 ..
https://duleni.cz/2020/duly-a-zakaz-otcu-u-porodu/
DUCATIMONSTER --- 20:15:07 22.3.2020
Živě: Sledujte nedělní Partii s Adamem Vojtěchem a Romanem Prymulou: Ptát se můžete i vy! – Partie | Prima
https://prima.iprima.cz/...-nedelni-partii-s-adamem-vojtechem-a-romanem-prymulou-ptat-se-muzete-i-vy

1h 26m se řeší porody v dnešní době. Snad otce u porodu povolí.
FUNTL --- 18:04:37 22.3.2020
LUUCA: tady nějaké argumenty jsou: https://llp.cz/...2020/03/zruste-zakaz-otcu-u-porodu-vyzyvame-vladu-a-nabizime-rodicum-pravni-pomoc/
Ale vím, že rozhádat se před porodem s porodníkama není zrovna lákavá představa. O to víc oceňuju, když někdo zvládne o svoje práva zabojovat, viz
YEETKA: Tam to sice nebylo před porodem, ale po, nicméně mi taky představa, že se s takovouto fúrií dohaduju v šestinedělí, nedělá dobře.