Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mexico, Yucatan, Cancun
CERTISMUST
rady a nápady, jak se pohybovat a na co si dát pozor, levné ubytování, zajímavá místa atd...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MATEJICEKKK --- 11:30:13 29.10.2019
MATEJICEKKK: Hele nechci, ale muze to tak lehce vyznit :D Mam rad velkomesta, chci tam pobyt aspon 5-7 noci, tak chci mit dobrou zakladnu. Kouknu na to co jsi psal. V Mexiku budu prvne, tak pak urcite pribude jeste par dotazu. Diky moc
MR_PREWEET --- 10:53:57 29.10.2019
MATEJICEKKK: hele, a nechceš ty od Mexico-City nějak moc :-P

Tydle čtvrti jsou hodně fajn na trávení času, jsou vcelku centrálně v CDMX. Všechny trochu hip ale najdeš tam určitě podniky co se ti budou líbit.
MATEJICEKKK --- 8:16:48 29.10.2019
MR_PREWEET: Okej, kouknu na to. Proste neco prijemnyho, kde se dobre travi cas, nejsou tam jen posh bistra atd. Bez davu turistu. V dobry dojezdovy vzdalenosti kamkoliv.
MR_PREWEET --- 6:55:59 29.10.2019
MATEJICEKKK: Condessa, Roma nebo coyoacan řekl bych... I když nevím co máš na mysli streetfoodem, jestli vyloženě taco vozíky/stánky tak ty co jsem napsal můžou být příliš posh...
MATEJICEKKK --- 9:29:53 28.10.2019
Prosim vas, doporucte ctvrť v Mexico city na par dni. Jsme par, pamatky nas moc neberou, spis streetfood, aby to tam primerene zilo a melo to dobrej vibe. Nic moc fancy, ale zas ne uplne spina. Dikes
SUK --- 4:21:55 7.8.2019
Hola, koukám, že tu je trošku jetý auditko ohledně Mexika. Už je to pár měsíců, co jsem odtamtud vypadl (směrem víc na jih, projet celou centroamericu), nicméně strávil jsem tam 2,5 měsíce, takže úplně neznalý snad nejsem :)

Viděl jsem tu cosi o Chichen Itza. Osobně říkám - nejezdit. Dejte pětikilo houmlesovi, nebudete totálně nasraný, že jste vyhodili zbytečně prachy. Je to sice hezký, ale totálně přepálená cena za to, že se budete proplejtat mezi tisícovkou turistů (15 minut po otvíračce tam bylo snad 10 autobů, když jsme odcházeli, byla u vstupu fronta jak prase) a že na vás budou od začátku do konce řvát pánové od stánků (a je jich tam fakt požehnaně) cosi o dolarech. Chcete-li mayské pyramidy, oželte Chichen a jeďte třeba na Calakmul, Edznu nebo Palenque. Nebo mimo mx na Tikal (ten je taky drahej, ale aspoň tam nejsou miliardy lidí a prodejců) či Copán.

Vlastně, mě osobně se víc líbilo mimo Yucatán, nejkrásnější to bylo asi na pobřeží Michoacánu, praticky bez lidí a cesta po pobřeží super. V horách je nádherně, doporučuju omrknout třeba Pueblos Mancomunados (Oaxaca), jen to chce aspoň trošku španit, La Malinche byla boží, Nevado de Colima taktéž, Iztaccihuatl bez aklimatizace nezkoušet.

Vesměs se tam dá jezdit i stopem, i když záleží stát od státu. Auto jsme si taky půjčovali (na týden, protože na silnicích pozná člověk taky určitej aspekt tý kultury), od Alamo s registrací přes net včetně plnýho pojištění (po příjezdu nad promáčklinou jen pokrčili ramenem, že to je pojištěný) a v pohodě - takhle by měli řídit lidi v ČR a bylo by líp. Pozor na Topes - auto přežilo, ale po jednom přehlídnutém skokánku se mi urval kus baťohu :)

Smlouvejte o cenách - často i jen za optání, jestli lze snížit cenu jsme dostali nižší cenu, když je v okolí konkurence, jde jít hodně dolů, když jste považováni za bohatý američany, jde se s cenou dostat na pětinu, běžně na polovinu.

Mexiko je strašně skvělý, doufám, že ho zase někdy budu moct navštívit. A i když je to považováno za rozvíjející-se nebezpečnou zemi, nedělo se nám nic špatnýho, lidi byli přátelský, ceny nízký a většina mist dostatečně civilizovaná pro průměrnýho čecha. Dvanáct bodů z deseti.
JANEZJUNGLE --- 19:00:47 25.9.2017
JANEZJUNGLE --- 18:58:16 25.9.2017
Jako dix za typi co zde sdělujete. Je prima slyšet to od osoby co se vyzná a má to projetý. Určitě lákavý zážitek a supr investice. Hlavne ty parky a mořské zalivy. Kuchyně a pyramydky pak top bonus! Každopádně inspirace k tomu, chtít poznat Cacnun.

PS: já byla v srpnu v Keni to je exotika, ale nebezpečno...
Když by tu o ní byla nějaká debata či měl někdo zájem též ráda doporučím, povykládám a tak ;-) Kenya prostě je skvělá. Mě osobně okouzlila ze všech dovolených hned s Thajskem uplně nej.
Nyní toužím po Jižní Americe, perfektní trip po mexiku!!!!
GIA_ --- 21:04:15 22.9.2017
Ahoj,
nemáte prosím kontakt na nějakého česky/slovensky mluvícího průvodce v Mexiko city?
Chystáme se tam s rodiči v prosinci (+- na měsíc) a rádi bychom si udělali pár jednodenních výletů po okolí.

Děkuji ;)
ACID --- 23:42:51 1.5.2017
Je neco zajimaveho k videni v blizkem okoli Monterrey?