Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klub Čtenářů a Spisovatelů
CYAN
Najděte si čas na ČaS!
Pořádáme týdenní srazy pro (jak název naznačuje) čtenáře i spisovatele, na kterých se budeme bavit o knihách, psaní a o všem s tím spojeným. Konkrétní téma srazu můžete sami ovlivnit, stačí napsat o co byste měli zájem.

Rokle šeré smrti
Soutěž hororových povídek.
Podrobná pravidla najdete na http://www.praguebynight.eu/prague-by-night/page/53_rss-rozcestnik/
Soutěžní povídky posílejte na mail soutez@praguebynight.eu

Další schůzka:???
Téma:???
Pro další témata můžete hlasovat na odkaze:
https://docs.google.com/document/d/10GdldeQQhfinbM4rY0oCSEnYtPs2BSedZC3kP31amEc/edit?usp=sharing

Začátek: 17:30

Aktuální společná kniha: ???
Čteme do: ???
Pro další společnou knihu můžete hlasovat zde:
https://docs.google.com/document/d/1-OORrLYBqxIugizNjEjWIzWZrkC7ItkY00QmeLgMB1I/edit?usp=sharing

Adresa Klubovny Prague by Night
Na pěšinách 23/50
Praha 8
182 00

Upozornění
Jelikož ve tmě budeme svítit a v zimě topit, nemluvě o tom, že Klubovna potřebuje taky občas nějakou tu drobnou opravu, platí se vstupné 30,- za osobu za schůzku.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CYAN --- 8:37:11 10.10.2018
Dlouho tu bylo ticho, ale jak jste si jistě všimli, blíží se listopad a s ním NaNoWriMo. Jako každý rok plánuji účast, a napůl i neúspěch, protože (generická výmluva). Ale o tom to není - jde o to se pokusit a být na konci měsíce schopná podívat se do zrcadla a říct: "Hele, to luxování kočky prostě počkat nemohlo, ale snažila jsem se!"
Přidejte se, můžeme se navzájem popohánět a stresovat tím, kdo už má pět tisíc slov a kdo ještě ani nezačal :)

A teď něco trochu jiného. ČaS už dlouho neměl sraz, protože připravovat něco na každý týden je časově (get it?) náročné. Ale až pár dní zpátky mě napadlo, že pokud by byl zájem, není (asi) problém se sházet méně často a případně i méně pravidelně.
Otázka zní: měli byste zájem udělat z ČaSu měsíčník/občasník? Pravděpodobně bych každý měsíc/jiné dohodnuté časové období vyhodila dvě ankety - datum a téma. To by mohlo umožnit účast i těm, kteří prostě nemají čas každý týden se trmácet do Prahy, nebo třeba nemůžou nějaký konkrétní den v týdnu, a zároveň by mi to dalo čas se na vás lépe připravit.
Případný zájem vyjádřete libovolným způsobem, který pochopím (u kouřových signálů se ujistěte, že je uvidím, a podobně ;))
PEGGYK --- 23:28:25 30.6.2018
Dnešek měl být posledním dnem k zaslání příspěvků do soutěže.
Protože však je konec června náročným obdobím pro žáky, studenty, kantory i rodiče, rozhodli jsme se lhůtu o pár dní prodloužit.
Svoje příspěvky nám můžete tedy posílat do 10. července.

Soutěž pro veřejnost :: Středisko západočeských spisovatelů
https://zaspis.webnode.cz/souteze/sotez-pro-verejnost/
PEGGYK --- 11:33:33 18.6.2018
Soutěž pro veřejnost :: Středisko západočeských spisovatelů
https://zaspis.webnode.cz/news/soutez-pro-verejnost/
PEGGYK --- 15:18:42 29.3.2018
Zbystřete pozornost :-)

Cena Bohumila Polana 2018 :: Středisko západočeských spisovatelů
https://zaspis.webnode.cz/news/cena-bohumila-polana-2018/
REINITA --- 11:53:12 25.3.2018
CYAN: byl by nějaký link? :)
CYAN --- 7:10:26 23.3.2018
Pro zájemce - v dubnu proběhne jedna taková vedlejčí akce naší oblíbené listopadové taškařice, a to konkrétně Camp NaNoWriMo. Jde v podstatě o to, že vás (když se přihlásíte na webu) hodí do "chatky" s několika dalšími účastníky, vybranými podle vámi zadaných parametrů, a máte měsíc na to dostat se do cíle.
Co že ten cíl je, ptáte se?
To si vybíráte sami! Potřebujete editovat? Potřebujete napsat patnáct stránek? Jak je komu libo! Jsou tam nějaké minimální nastavitelné cíle, aby to byla trochu výzva, ale stejně si myslím, že to stojí za to.
Takže dejte vědět, jestli se přidáte - třeba se tam potkáme ;)
PEGGYK --- 21:57:00 22.3.2018
Přihláška | Literární cena Knižního klubu
http://lckk.cz/prihlaska.html
WIZARDY --- 10:24:34 23.2.2018
Měli byste číst komiks "Kill Six Billion Demons" protože tam jsou v popiscích nejlepší filosoficko-teologické pasáže z in-universe svatých textů. ( https://killsixbilliondemons.com/comic/kill-six-billion-demons-chapter-1/ )
-
“Here is a quandary, Ogam,” said YISUN once, “Which has the greater weight, a mighty stone, or a man?”

Ogam was intelligent, but was frequently found in his cups during the nightly debates at YISUN’s speaking house. He was very fierce and had little patience for little aside from combat, of which he was the undisputed master. In his Red Aspect, he had once bloodied fifty five thousand gods of war and ended the feud between the Lunar Solace and the House of Year Turning. He knew only sword law and gambling, and thought often with his spear. It was because of this that his answer was short, but very well-shaped.

“Cleave a stone to pieces, and you only make smaller stones. Cut down a man and cut down a great many people. To start, you slay all his former selves. You kill a enemy and a comrade, a son and a father, a mentor and a student. Then the great net of his life drags its hooks out and sinks all he was attached to, tearing a terrible hole in the web of being,” replied Ogam. “Men have a great many attachments, and a great many former selves. Manflesh is very dense, in the grand scheme of things. It makes war difficult.”

“Ogam is observant,” said YISUN.

– The Song of Maybe