Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
CUKI
Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JADR --- 15:50:02 29.2.2016
CUKI:vyrobce to doporucuje i do sten drevostaveb, cti to prosim poradne.
Zateplení dřevostavby Naturdom | Knauf Insulation
http://www.knaufinsulation.cz/naturdom

CUKI --- 14:54:46 29.2.2016
JADR: Tak je jasný že balík vaty která má poloviční hustotu (tedy je ji polovička) bude levnější. Nehledě na skladnost. Je pravdou že ty skelný vaty jsou dnes mnohem dál než ty co se používali před 20ti lety, maj lepší lambdu, pružnost,.. Ale to neznamená že jsou na to vhodné. Sám výrobce uvádí že je vhodná pouze do šikmin. Kde alespoň částečně leží, protože ve slovníku izolací je šikmina pouze 0-45°. Nad 45° natož 90° je dlouhodobě problém. Jako vodorovná izolace v několika vrstvách je ale naprosto dostačující.

Tady jsi zrovna neušetřil, pokud je to ve tvé stavbě... Nicméně o tom už teď víš a můžeš se na to alespoň připravit. Po pár letech se to dá trochu upravit, jen dávej bacha na TM právě v těch krajích. Řeším je při opravách po firmách co to vošolíchaj dost často. Většinou to cca do pěti let končí plísní. Blbý je když se to stave v těžko přístupných místech.

To že tý skelný vaty v rolích tam dáš víc, ten problém pouze o něco oddálíš. A používat odřesky které se tam nějak zmáčknou je prasárna co bych nikdy na své stavbě nebo mnou dozorované nikdy netoleroval. Ušetřenejch pár kaček, za často dost nákladnou opravu nestojí.

QNEDLEEQ: v TI je to většinou vždy uvedeno, alespoň ve formě více než...
??? --- 13:10:23 29.2.2016
Do dvou až tří let chystám stavbu na severu cech. Cca 800 m/m. Uvažuji o drevostavbě. Akorát ještě nemám jasno, jestli masív nebo sendvič. Sendvič bude jednodušší na stavbu, asi bude lépe izolovat, možná i vyjde levněji, ale bydlet se bude asi lipmv tom masivu. Co si o tom myslíte vy?
QNEDLEEQ --- 13:06:52 29.2.2016
CUKI:
JADR:

ok , diky za info
??? --- 13:05:41 29.2.2016
JADR: Za mě vyhrává ten kacirek. Nejjednodušší na údržbu.
JADR --- 12:58:54 29.2.2016
trosku jiny dotaz - co doporucujete okolo soklu domu - vubec nemam predstavu. premyslel jsem o nejaky velkoformatovy dlazbe nebo jen vysypat kacirkem - ten se ale bude asi zasirat. pripadne to vybetonovat... co je takovy nejvhodnejsi reseni cena/vykon ... na vzhledu mi tolik nezalezi.
JADR --- 12:42:30 29.2.2016
CUKI: to asi bude vhodnejsi, nad tim jsem taky uvazoval, akorat je predtim nedelali z toho recyklovaneho skla tusim a i ty cedicovy vysly o neco malo draz za m2 a pak na doprave bych zaplatil vic jak to neni v rolich. no uvidime zda to bylo dobre reseni. chtel jsem na izolaci usetrit co nejvic :(
neprislo mi ze by to melo tendenci sesedat, drzelo to v tom ramu jak pribity. musi se tam ale pridat tak 2cm a kdyz vzniknou mezery tak necim doplnit.


QNEDLEEQ --- 12:26:21 29.2.2016
hmmm tak koukam a koukam a zrovna mernou hmotnosti se nikdo moc nechlubi :(
CUKI --- 11:58:29 29.2.2016
JADR: přiznám se že přesně tuhle bych na to nepoužil. To je zrovna z těch "lehčích" Na stěny je nutné použít hutnější materiál, který se prodává pouze jako deskový a ne rolovaný.
I když uznávám že s těch "nevhodných" je toto lepší řešení.

Ad ekologie) Mě to jako neekologické nepřipadá, je to vlna z přírodního materiálu - z nerostů, snadno recyklovatelná...