Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
CUKI
Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CUKI --- 11:58:29 29.2.2016
JADR: přiznám se že přesně tuhle bych na to nepoužil. To je zrovna z těch "lehčích" Na stěny je nutné použít hutnější materiál, který se prodává pouze jako deskový a ne rolovaný.
I když uznávám že s těch "nevhodných" je toto lepší řešení.

Ad ekologie) Mě to jako neekologické nepřipadá, je to vlna z přírodního materiálu - z nerostů, snadno recyklovatelná...
JADR --- 11:24:30 29.2.2016
jak pise CUKI jde o to pouzivat tu ktera ma vyssi hustotu ale i pruznost. konkretne jsem pouzival NATUROLL 033 - http://www.knaufinsulation.cz/naturdom/naturoll-lrr-033
Výhody pružné izolace | Knauf Insulation
http://www.knaufinsulation.cz/skelna-vata/vyhody-pruzne-izolace
Zateplení dřevostavby Naturdom | Knauf Insulation
http://www.knaufinsulation.cz/naturdom

samozrejme jde pouzit i od jinych vyrobcu ktery maji podobne vlastnosti. tato je nicmene z cr a castecne z recyklovaneho skla.

Puvodne jsem samozrejme chtel pouzit nejkou prirodni izolaci - vlna, drevovlakno, konopi, ale pak jsem vyzstrizlivel, hlavne kvuli financim... trosku me mrzi ze ty prirodni jsou o tolik drazsi.

CUKI --- 10:18:02 29.2.2016
QNEDLEEQ: Jakoukoli kamennou vatu. Výrobce je šumák. Důležitá je hustota (tak 50-60Kg/m3) a taky rozměr, aby jsi to nemusel moc řezat.
Doporučuju dát to ve dvou vrstvách aby se překrývali spoje. A rozměr cca o 2-3cm širší než máš tu k-ci
QNEDLEEQ --- 9:26:33 29.2.2016
CYBERBARA: ok , diky , pokoukam :)
CYBERBARA --- 9:25:24 29.2.2016
QNEDLEEQ: máme to taky v dřevostavbě a taky v tloušťce 20cm...
CYBERBARA --- 9:24:53 29.2.2016
QNEDLEEQ: my máme něco z toho: http://www.nej-izolace.cz/knauf-classic-037/
a hledala a vybírala jsem fakt dlouho, tak věřím, že jsem vybrala dobře :) Je to sice skelná vata, ale dělá se s tím dobře, není to jako kdysi...
QNEDLEEQ --- 9:08:05 29.2.2016
zdravicko , mate prosim nejaky tip na vyrobce , nebo primo produkt na bazi vaty ( ? ) , ktery se hodi k zatepleni obvodovych sten drevostaveb vkladanim do rostu konstrukce ? tloustka izolace by mela byt cca 20cm :) jde mi predevsim o to , aby uvnitr steny izolace NESLEHALA a za 5 let tam nebyla dira :/ dekuju

nasel jsem treba toto : http://www.isover.cz/isover-woodsil

ale nemam tucha jak je to s nejakou mechanickou odolnosti

nebo radeji neco takoveho ?

https://www.dek.cz/...10505000-steico-therm-tl-20mm-1350x600-116ks-p?lm=3&filtr=F1989044054%C2%BB[1]
CUKI --- 8:50:16 29.2.2016
OGMIOS: je a dostavíš to jako důchodce...
Prostě z mého pohledu je stavění z nějakého materiálu, jen pro to že to jde, ne že se na to hodí, taková hodně výstřední a drahá úchylka. Což ze zlatých cihel jde taky postavit, tak proč to nezkusit.

V případě, že tu nebude taková konopná fóbie oběma směry (jak propagace, tak ilegalizace rostiny co je tu na naší planetě déle než člověk) A někdo se v dané lokalitě bude zabývat celým procesem od pěstovaní až po zpracování. BUDE TO UMĚT DĚLAT EFEKTIVNĚ! Tedy dostane se asi na desetinu současné ceny, tak to v dané lokalitě má smysl užít jako stavební materiál. Osobně si myslím, že vývojem dojde k použití v jiných složeních a hlavně hustotách jako předem připravený materiál v podobě desek a vaty.

OGMIOS --- 23:51:32 28.2.2016
CUKI: a neslo by si to vypestovat na svym pozemku a zpracovat doma? Pak bys v tom mel jen svuj cas a kdyz to cloveka bavi tak to je k nezaplaceni.
CUKI --- 19:38:29 28.2.2016
MIKEFINDER: tak před tím jsi psal 5500Kč za kubík a to i o této ceně dost pochybuji pokud se bavíme o ceně připraveného "konopného betonu na stavbě. Vzhledem k lambdě a TM k-ce bych jako rozumné minimum viděl půlmetrové zdi vychází mi cena 5500/2=2750Kč plus nosná konstrukce, tedy když se štastlivec nejde do 3000Kč/m2 bude dobrej a to to máš za ceny které má jen tvůj kamarád co se obchodem s konopím živí. Pro běžného smrtelníka je to nemožné a míchat v běžné míchačce taky. Takže nutnost půjčení panmixeru. Nutnost materiálu na bednění.

Pro mě je to v dnešní době "snobácký biofetiš" a uhlíková stopa je dána tou dopravou materiálů.

sláma je daleko dostupnější a levnější prostředek, navíc jde o odpadní surovinu, která je sehnatelná při porovnání s 2ma distributory konopí v čr kdekoliv.

S tou vlhkostí se to má tak že tento "konopný beton" nesnese dlouhodobé vlhko, hodí se tedy jen pro vrchní stavbu. Nedokážu si představit z toho vybudovat stěnu do svahu nebo sklep.

Suma sumárum konopný beton je vhodný pouze jako předražená izolace.

Osobně vidím přínos konopí hlavně jako přídavek do lehčených izolací jen jako podpůrná minoritní surovina. On pokud nebude ten materiál tak hutný, tak se lambda nijak moc nezmění, ale muselo by to fungovat na globální úrovni