Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
CUKI
Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CUKI --- 22:15:08 24.12.2015
LINKOS: máš pravdu, hodnotit rozdělané dílo není zrovna košér.
Ale ten druhej dobrodruh je teda borec, dal jsem si práci a přečetl si pěknej vánoční horor. Takovejch pochybení, to je síla. A mnohokrát ho to ani nepřišlo levněji, spíše naopak.
LINKOS --- 21:27:59 24.12.2015
CUKI: ono se to špatně takhle srovnává, "sotva dokončená hrubá stavba" s kompletní docela slušnou izolací, okny... Počkáme na celkovou částku a hodiny.
CUKI --- 17:02:04 24.12.2015
LINKOS: To je cena za můj (tvůj) čas. Nevím na kolik si ho ceníš ty. Tohle mi přijde jako minimální běžná cena za dobře udělanou práci. Na druhou stranu bych to patrně udělal o hodně rychlejc.
To, že seženu dělníka za polovičku neznamená žádnou výhru, protože mu to patrně bude trvat minimálně 3x tak dlouho a kvalita žádná.
Taky jsem se pokoušel najít na vlastní stavbu lidi co by to stavěli za méně peněz, když vím že si umím za hodinu vydělat mnohem víc než ty tři stovky, ale nikdy do nedopadlo dobře, tedy spíše katastrofálně. A to nepočítám tu spoustu času, co mě stálo sehnání takovejch lidí.

To, že jsem některé stavby dělal třeba i zadarmo neznamená, že si nevážím svého času. Prostě jsem v tom viděl nějaký smysl, ale i tak práci-čas je potřeba v té kalkulaci taky započíst. Je rozdíl mezi tím ušetřit něco na materiálu a nebo za každou cenu ušetřit každou korunu i na úkor toho, že je to ve výsledku mnohem pracnější a přitom to nic nepřinese.

Proti slaměnkám nic nemám, líbí se mi, je to zajímavá alternativa, ale nikdy bych ji nenazval nízkorozpočtovou.

Ostatně dal 260k Kč za materiál a má sotva dokončenou hrubou stavbu? Zastavěná plocha co jsem pochopil je 5x10m, kolik je ta užitná?
Na druhou stranu ač se mi absolutně nelíbí projekt z energetické stránky, prosvětlení, konstrukční detaily a pod. Tak ten týpek dělá nádherné věci :http://dusedomu.blogspot.cz/p/artove-techniky.html
To je něco co je potřeba taky zhodnotit. Ten domek bude jistě nemálo zajímavej.

Otázka je jestli by se neměl zaobírat spíše tou finální úpravou, která je fakt zajímavá a dala by se použít i ve standardní stavbě.
LINKOS --- 15:38:23 24.12.2015
CUKI: za hodinu slámování nikdo 300kč neplatí. Spíše počítej tak 200 max. Úlet neúlet. Jednak potřeba podotknou, že by to měla být cena za izolaci celého domu, včetně podlahy i střechy. A zároveň je v tom špryc, takže na to jde rovnou omítka(což se většinou dělá až před omítkama a nepočítá se to do izolace, ale do omítek). Jestli je to drahé nebo nikoli, to nechám na posouzení. Myslím, že u menších domu, kde je cena za kostrukci poměrně malá se slamák vyplatí více, pokud je dům větší a musí být konstrukce masivnější, vyplatí se méně.

Samozřejmě pokud víš o podobně velké stavbě za podobné peníze rád se o ní dozvím. Nejsem tu pro to, abych někoho přesvěčoval co má stavět, ale sám bych se tu rád něco přiučil :)
CUKI --- 14:02:23 24.12.2015
LINKOS: naprostej souhlas, taky to mám za velké plýtvání
LINKOS: jo až na jeho iracionální "astrální" pojetí světa s ním souhlasím téměř ve všem
Bydlení v dnešní civilizaci není žádným ochranným zázemím ale jakýmsi upsaní sebe sama do otroctví.

Jen ten jeho výčet cen je dost úlet:
DUŠE DOMU: Stavím si levně 4 - Sláma, Střecha, Sklo
http://www.dusedomu.blogspot.cz/2015/11/stavim-si-levne-4-slama-strecha-sklo.html
pokud ho ta sláma stála 580hodin času!!! tak se cena za tu slámu dostane při nějaké průměrné ceně za hodinu práce 300Kč přes 200k Kč a tomu říkám tedy kauf.
LINKOS --- 13:24:50 24.12.2015
LINKOS: jinak prvotní výroba hliníku, je energeticky velmi náročná, naopak oproti recyklaci. Takže likvidovat takle hliníkové plechovky je už jen z tohodle důvodu nesmyls.
LINKOS --- 13:22:36 24.12.2015
CUKI: já měl na mysli stěnu kde jsou z venku pohledové plechovky, ale možná to používají jen v místech kde není potřeba taková izolace a v našich podmínkách by to ještě z venku zaizolovali PS
LINKOS --- 13:14:12 24.12.2015
pokud sme tedy v diskuzi ekologické a nízkorozpočtové stavby, tak by tu měl asi padnout odkaz i na Ondru
DUŠE DOMU
http://dusedomu.blogspot.cz/
Taky zkouší postavit dům za 300 000kč. Ale tak je to pro někoho kdo chce slamák, což není každý, že
CUKI --- 13:11:53 24.12.2015
LINKOS: aha drív za to chtěl tušim víc než 50Kč :-) A to mi za tu zábavu nestálo. Nicméně až tak všechno bych nezatracoval, jen tam je spousta chyb a nesrovnalostí. Výčet ceny za stavbu je zavádějící a pod.
Pozor v ES neizoluje ta betonová stěna ale ten XPS co je za tím. Ta stěna je jen akumulační hmotou (až k tomu XPS. A to není špatně navrženo, jen že to přijde v důsledku na víc než ta voda samotná. Zvětší se rozměr stavby a tím se to dost zesložiťuje.

Ty pneu mají jednu velkou výhodu je to pružné napojení. To se používá ve stavebnictví už minimálně od druhé světové války. Takže někdy to může být velmi k užitku.
LINKOS --- 13:03:39 24.12.2015
CUKI: mě spíš překvapuje, že je někdo schopen tvrdil, že stěna z plechovek a betonu má dobré izolační vlastnosti. Pneumatika je zajímavá do okamžiku, než začneš platit člověka co ji nabíjí :) Na to co se z toho uvolňuje se vedou dlouhé diskuze, jednu dobu se na to dělali i rozbory a mám pocit, že pak to nějak raději vyšumnělo.
CUKI: já jsem mu tu pajdu poslal, zajímalo mě to. Ale je to ...