Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
CUKI
Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CUKI --- 14:02:23 24.12.2015
LINKOS: naprostej souhlas, taky to mám za velké plýtvání
LINKOS: jo až na jeho iracionální "astrální" pojetí světa s ním souhlasím téměř ve všem
Bydlení v dnešní civilizaci není žádným ochranným zázemím ale jakýmsi upsaní sebe sama do otroctví.

Jen ten jeho výčet cen je dost úlet:
DUŠE DOMU: Stavím si levně 4 - Sláma, Střecha, Sklo
http://www.dusedomu.blogspot.cz/2015/11/stavim-si-levne-4-slama-strecha-sklo.html
pokud ho ta sláma stála 580hodin času!!! tak se cena za tu slámu dostane při nějaké průměrné ceně za hodinu práce 300Kč přes 200k Kč a tomu říkám tedy kauf.
LINKOS --- 13:24:50 24.12.2015
LINKOS: jinak prvotní výroba hliníku, je energeticky velmi náročná, naopak oproti recyklaci. Takže likvidovat takle hliníkové plechovky je už jen z tohodle důvodu nesmyls.
LINKOS --- 13:22:36 24.12.2015
CUKI: já měl na mysli stěnu kde jsou z venku pohledové plechovky, ale možná to používají jen v místech kde není potřeba taková izolace a v našich podmínkách by to ještě z venku zaizolovali PS
LINKOS --- 13:14:12 24.12.2015
pokud sme tedy v diskuzi ekologické a nízkorozpočtové stavby, tak by tu měl asi padnout odkaz i na Ondru
DUŠE DOMU
http://dusedomu.blogspot.cz/
Taky zkouší postavit dům za 300 000kč. Ale tak je to pro někoho kdo chce slamák, což není každý, že
CUKI --- 13:11:53 24.12.2015
LINKOS: aha drív za to chtěl tušim víc než 50Kč :-) A to mi za tu zábavu nestálo. Nicméně až tak všechno bych nezatracoval, jen tam je spousta chyb a nesrovnalostí. Výčet ceny za stavbu je zavádějící a pod.
Pozor v ES neizoluje ta betonová stěna ale ten XPS co je za tím. Ta stěna je jen akumulační hmotou (až k tomu XPS. A to není špatně navrženo, jen že to přijde v důsledku na víc než ta voda samotná. Zvětší se rozměr stavby a tím se to dost zesložiťuje.

Ty pneu mají jednu velkou výhodu je to pružné napojení. To se používá ve stavebnictví už minimálně od druhé světové války. Takže někdy to může být velmi k užitku.
LINKOS --- 13:03:39 24.12.2015
CUKI: mě spíš překvapuje, že je někdo schopen tvrdil, že stěna z plechovek a betonu má dobré izolační vlastnosti. Pneumatika je zajímavá do okamžiku, než začneš platit člověka co ji nabíjí :) Na to co se z toho uvolňuje se vedou dlouhé diskuze, jednu dobu se na to dělali i rozbory a mám pocit, že pak to nějak raději vyšumnělo.
CUKI: já jsem mu tu pajdu poslal, zajímalo mě to. Ale je to ...
CUKI --- 12:59:59 24.12.2015
LINKOS: Jo to už jsem kdysi viděl, musel jsem se smát. Kuriózní je že si ten člověk nechá za ty žvásty zaplatit. Nicméně v některých ohledech má pravdu, jen je to všechno strašně zavádějící.
CUKI --- 12:47:58 24.12.2015
LINKOS: no u ES je hlavně problém, že konkrétně ty plechovky, tu stavbu vyloženě prodražují, protože toho betonu je pak potřeba mnohem víc. Ty plechovky jsou jen taková obchodní taktika aby to vypadalo inovátorsky a zajímavě.

Pneumatiky ve zdech napěchovaných zeminou jsou zajímavý stavební prvek, jen ta nezávadnost není prokázaná. Je rozdíl z toho postavit něco v poušti, kde to původně vzniklo a něco jiného v našich podmínkách...
LINKOS --- 12:44:42 24.12.2015
ještě bych dodal odkaz na jeden domek. Hlavní hledisko byla cena, stranou šlo podle mě vše okolo.
Jak za 300.000,- svépomoci postavit nízkoenergetický domek, bungalov | Úvod
http://www.svepomocidomek.websnadno.cz/
heslo: podlaha
Sám bych to takle nestavěl, ale myslím, že to sem taky patří
LINKOS --- 11:38:17 24.12.2015
CUKI: k ES, můj názor je, že se často vypouští polovičaté informace. "Dům je levný", "zvládne to každý", "má to úžasné izolační vlastnosti", "skoro zadarmo", "dům se o tebe stará"
Docela by mě zajímal rozpočet na ES se započtením práce. Sběr materiálu, čištění, uskladnění, doprava, samotné zabudování do stavby... Jaký zlomek z toho činí, že dostane někdo plechovku zdarma? :)
Kolik lidí by tvrdilo, že ES je "levný" kdyby vidělo soupis prací a materiálu co je k tomu potřeba.

Ale to samozřejmě se netýká jen ES, podobná situace může nastat i u slamáku. Mnohdy projektant nedbá na pracnost a pak to je hrůza. Zažil jsem, že se dělalo dřevěné bednění, do toho se dávala hlína, na prkna, se střílel rákos a na to hliněná omítka. O co rychlejší a levnější je to vyzdít a omítnout.