Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
CUKI
Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DOKKTOR --- 10:16:42 23.12.2015
LINKOS: celý ten dotaz/problém byl postavený jinak - bazén coby akumulační úložiště, nikoliv jako výřivka v místnosti s kulečníkem
* minus neni ode mě, prve sem to s očima v sloup přešel .... ale tak, když už se ptáš
LINKOS --- 10:10:50 23.12.2015
LINKOS: oceňuji reakce, nikoli bezduché mínusování, pokud nesouhlasíš, tak argumentuj
LINKOS --- 21:02:08 22.12.2015
Imho, má smysl při ceně za zastavěný kubík o něčem takovém jako domácí bazén uvažovat? V nízkorozpočtovém domě? Připomíná mi to klienta co chtěl v domě kde hodně tlačil na cenu sólo místnost na kulečník se vším všudy. Narážím dnes a denně na lidi co chtějí nízkonákladový dům, ale s nadstandartním vybavením.
DENDROBATA --- 12:11:11 21.12.2015
Tak se taky přidám k této OT diskuzi :) my se koupem v tomto http://www.laznezlin.cz/letak/uprava_bazenove_vody.pdf
PALEONTOLOG --- 11:30:59 21.12.2015
CUKI: nechci te tahat za nos, ale myslenku jsi podporil necim nesouvisejicim, nehlede na to jestli mas nebo nemas pravdivou tezi. flokulantu, jak vidno na ty bakalarce v odkazu, je nekolik skupin a o to vic typu. protoze mam nejaky zkusenosti s cdv, tak jsem pristoupil k cisteni bazenu pomerne zodpovedne a nemyslim si, ze stanovenym davkovanim a dodrzenim zakladni logiky hazarduju se svym zdravim nebo zdravim svych blizkych. nejvic me nasral dedek, kdyz poridil algicid s rozpadem az 24 mesicu, to je latka primo zodpovedna za naruseni ekosystemu v okoli.
doporucovat mimo svoje pole odbornosti jde leccos, otazka je, co clovek ma za dukazy.
taky jsem si utrh psrudu v auditku o kave, protoze na jedne prezentaci mi "neco" rekli.
pouzivam chemicky testy na overeni provoznich hodnot a drbu kazdyho, kdo mi tam dela frikule, protoze reseni na zakalenou vodu = vic sava naprosto neberu.
chapu te, ale nedelam siz toho vrasky.
cetl jsem nekde, ze na piskovy filtraci bazenu taky vznikaji nejaky nebezpecny latky, ale protoze to psal vyrobce alternativnich naplni do filtru, nikdo jinej, tak vlastne nevim.
CUKI --- 10:46:34 21.12.2015
PALEONTOLOG: Teď ale mluvíš o přímém působení těchto látek-výpar, já mluvím o působení těchto látek právě díky flokulaci. Nevím jak to nejlíp popsat. Ale zjednodušeně z toho co jsem se dozvěděl, je problém právě v tom že největší sajrajt jsou ty látky (ta špína) které se naváže na ty flokulanty a reagují mezi sebou sloučeniny které by se jinak nikdy v takovém množství spolu nesetkaly. A druhý problém je v tom, že se ani nedá přesně určit co z toho tam vlastně vznikne. Hodně s těchto vzniklých sloučenin ti zůstane na kůži. Po odchodu z bazénu se ani většina lidí doma znovu neumeje. Sprchy v bazénu používají přečištěnou recyklovanou z bazénu!

A primární působení THM je v domácích podmínkách velmi dlouhodobé. Proto tato možnost u mě určitě padá.

Pro mě je to velká neznámá a velmi rozsáhlý samostatný oboro kterém de facto nic nevím a nehodlám tomu věnovat svůj čas.

Pravdou je že mi pobyt v chlorovém bazénu nedělá dobře a při tomto školení jsem zjistil hned několik příčin.

Dokonce vzhledem k tomu že mám vlastní vodu, poznám vodu z řádu i když se tou vodou jen sprchuju.

Nemyslím, že je rozumné používat tento typ desinfekce, jen pro to že je nejlevnější...

A podotýkám že komerční obrovský bazén je na tom mnohem lépe než ty domácí. Nedělám si iluze o přesném dávkování...
PALEONTOLOG --- 10:04:49 21.12.2015
CUKI: http://www.pkr.sk/cz/files/doc_17.pdf

neni to tak hrozny, k THM patri predevsim chloroform, malo rozpustny, tekavy, jehoz vyssi koncentrace ve vzuchu dosahnnou az teprve kryte bazeny a utoci predevsim na dychaci cesty. dlouhodobym pobytem trpi spis zamestnanci nez klienti.
CUKI --- 9:05:11 21.12.2015
PALEONTOLOG: Promiň to jsem se asi přehmátnul, dohledám to co jsem chtěl poslat. To bylo o úpravě odpadní vody. Ale ten druhej odkaz je přímo pro bazény.
PALEONTOLOG --- 7:09:24 21.12.2015
CUKI: a vsiml sis, ze ta bakalasrka prace je zamerena na tema upravy pitne vody? tzn, pokud nejdes do bazenu vodu pit, netreba to resit, nebot toxicita je pristupna predevsim traktem, o tom to pojednava. my resili bazeny.
CUKI --- 18:41:34 20.12.2015
PALEONTOLOG: Moc si toho ze školení nepamatuju, už je to dlouho, ale tady je trochu: https://www.google.cz/...15420&usg=AFQjCNGaBisqrfCCsQ03hx133YNeATulYw&bvm=bv.110151844,d.d24&cad=rja

je to ale spíše o čištění odpadní vody, ve vodě ve které se koupeš jsou dost tvrdší pravidla

Povrchně je to zpracováno zde: http://voda.tzb-info.cz/bazeny/12949-uprava-vody-v-bazenech


dovolím si jednu citaci "Chlór reaguje s organickými sloučeninami za vzniku nežádoucích látek, jako jsou trihalogenmethany (THM) a halogenoctové kyseliny (HAA), které jsou obecně považovány za toxické a karcinogenní."

Obecně je prostě dost složité udržet všechny ostatní veličiny v potřebném intervalu, aby toho chloru bylo potřeba co nejméně, je to fakt alchymie, Kde jen zkušenej člověk ví co jak co dobře usměrnit. Chce to léta praxe a protože vím že o tom nic nevím, tak od chloru dávám ruce pryč. Nedělám si iluze ze by to někdo v těch domácích bazenech nějak řešil. Prostě je to špinavý, tak zvýšíme dávku, že? Pak to tak dopadá...

Je to jeden z jednoduchých způsobů jak získat nějakou pěknou alergii